12 Mayıs 2012 Cumartesi

Dukan Diyetine Bir Destek Daha: Şekersiz LİMONATA

Dukan diyetinin ilk evre sonrası bilindiği gibi sebze günleri de başlıyor. Limon da bir sebze. Yaz gelmiş, havalar ısınmış iç serinletici bir şeyler istiyor bu bünye. Limonata yapsak tatlandırıcı ile denesek dedim. Eczanede sıvı tatlandırıcı kalmamış ve anneme 11 tl değerinde sakarinin bir versiyonu verilmiş. Ne sinir oldum anlatamam. Birşeye de benzemedi yaptığımız limonata. Ses etmedim ve içmeye çalıştım yazık annem canım istedi diye seferber olmuştu.
Derken nette şekersiz ligh ürün araştırmasına girdim. Uludağ limonata çıkarmıştı biliyordum meğer şekersizi de çıkarmış yuppiiiii nasıl mutlu oldum anlatamam. Bir bardak buzlu içtim. Tabi her ne kadar şekersiz de olsa abartmamak gerek. Hem de şekersiz limonatamı bakkalda buldum buna ayrıca sevindim. Dağıtım sorunu istenilen ürünleri rafta kara borsa yapabilmekte:( Bakkallara bile şekersiz dağıtımı ayrı bir incelik, bravo ULUDAĞ sana.
Nar ağacının çiçekleri bir harika dimi:)) Nar suyunun da birgün lightı çıkarsa onu da içeriz dimi:))))
Tarih84

4 yorum:

titi dedi ki...

Seni gerçekten tebrik ediyorum.Dukan'ı bende denedim maalesef sadece 2 gün dayanabildim.Bu kadar istikrarlı olman takdire şayan:))

tarih84 dedi ki...

titi: teşekkür ederim:) karar verdiğim an ne olursa olsun yılmama gibi bir özelliğim vardır yoksa bir süre sonra sıkıcılaşabiliyor.

loverK dedi ki...

Şimdi lise sondayım ve sınavlara hazırlanırken kendime 5-10 kilo alma izni verdim ama sonra tatilde diyet yapmayı düşünüyorum ve senin blogunda sürekli bu dukan diyetini görüyorum yaz gelsin ayrıntılı bir şekilde araştıracağım ya da yaz gelmeden senin arşivleri okuya okuya epey bir bilgi edinmiş olurum :)

tarih84 dedi ki...

loverK: karar verme aşamasında olman en büyük adım. İnşallah başarılı olursun. Sana tek tavsiyem kitabı baştan sona oku sakın kulaktan dola bilgi ile başlama. En önemlisi kitabı okumak sonra gel bloğumda gezin ve tariflerden yararlan. Şimdiden başarılar.