16 Nisan 2012 Pazartesi

SEK Light Süt Ambalaj Değiştirdi Yağ Oranı Arttırdı, Peki Sebep?

Ducan diyeti yapıyorum, 2. evrede olduğum için protein ürünleri ile daha bir alakalıyım. Markaları, ürünleri, ürünlerin yağ oranları, güvenilirliği ... Sağlık şakaya gelmez, diyette sallamaya gelmez. Diyet yapmak bir disiplin işidir. Süt-peynir-yoğurt ara öğünlerim ve hiç atlamam vücut için ana besinlerdir. İşte bu noktada Pınar küçük kutu süt alıyordum. Sütaş'ın da büyük sütünü. İki güvendiğim marka, süt miktarı ve fiyatlara göre seçim yapıyordum. Baktım ki Sek markasının da küçük kutu sütleri var ve Pınar'dan daha ucuz alayım dedim.Sek markası çocukluğumdan beri bildiğim güvendiğim bir firma. Bildiğim güvendiğim markalar arasında fiyata göre seçim yapıyorum ama kalori hesabı da önemli! Sek tercihimin diğer sebebi de % 0 yağ vadiydi. Şimdi yenilenmiş ambalajda kutu üzerinde %0,15 yağ diyor. Bir sonraki ambalajda ne diyecek? 
Yavaş yavaş içindeki gerçek yağ oranını mı? İçime şüphe düştü doğrusu. 
Bir açıklama bekliyorum SEK!
Tarih84

7 yorum:

YeMeK vAkTi dedi ki...

İç sek büyüsek :)

Dukanı sakın tam evrelerini tamamlamadan bırakma tamam mı ben acaip kilo verdim kısa sürede ama 2. evrede bıraktım hızla geri geldim hatta geçtim bile başlangıç kilomu :)

tarih84 dedi ki...

YeMeK vAkTi: off çok fena bir durummuş:( üzüldüm doğrusu moral bozucu:( bir blogger da aynı şeyden bahsetti evreler tamamlanmayınca diyet tekrar başa dönüyormuş. Ben de ekime kadar tüm süreci tamamlamış olacağım. 2. evre sonundayım yakında 3. uzunnnn evreme geçeceğim.

Adsız dedi ki...

%0.15 yağ ile %0 yağ neredeyse eşittir.
Binde bir buçuk yağ yüzde sıfır eder :)
%0.91 yağ olsa bile bu miktar yüzde bir'den azdır.

tarih84 dedi ki...

Sevgili ADSIZ: beni rahatsız eden bir durum ve şüphemi yazdım benim alanım benim sözüm isterse milyonda 1 yağ olsun bu yine rahatsız eder bu bir yanıltmadır. Her ambalaj değişikliğinde yeni bir yüzde olacak gibi bir şüphe diyet nedir diyette ne sitresler çekilir bilmediğin için gelip bilgiçlik taslama bana burda.

Adsız dedi ki...

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/04/19/yaz-oncesi-dukan-faciasi-yasaniyor

tarih84 dedi ki...

Adsız: artık bu yaızları ciddiye bile almıyorum kulaktan dolma bilgilerle saçmalama sanatı ne komedi.

müftüoglu dedi ki...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=20456552&tarih=2012-05-01