12 Nisan 2012 Perşembe

Light Ayran Çıktı! Dukancılara müjde, diyet ayranımız oldu:) Sütaş sen harikasın :)

Bugün Tansaş'a yoğurt almaya gittim ve her zamanki gibi bir tane bile bulamadım:( Diyet yoğurt kıtlığı var. Madem bu kadar satılıyor neden az getirtiliyor çözemedim gitti. Raflarda sade diyet küçük kutu yoğurt alayım da günü kurtarayım derken yukarıda gördüğünüz şahane şeyle karşılaştım:)) Evet, biz diyet yapanları düşünen, özellikle Ducancılara yardımcı ürün çeşitliliği sunan firma SÜTAŞ ayran serisine diyet ürün eklemiş:) Geçen hafta dershanede kızlara keşke diyet ayran olsa alıp içsem kuru kuru yulaf kurabiyesi gitmiyor demiştim. Kızlar da gülmüştü ama 1 haftada neler değişmiş:) Artık bir yardımcı ürün daha var diyet-light ayran olleyyyyyy
Sütaş'ın arka bahçesine döndü bizim buzdolabı rafları:) Ligh meyveli yoğurtları tatlı ihtiyacını bastırmakta birebir doğrusu.
Gelelim şu yoğurt işine, ayran  da yoğurtgillerden çok konu dışına çıktık sayılmaz:) Sade ve meyveli ligh yoğurt raflarda bulmak çok zor, 600 gr şeklinde satılan sade yoğurtların 1kg çıkartılıp market raflarında daha geniş yer bulmasını istiyorum. Yoğurt kıtlığına son.
Sütaş ayran şıkşıkşık ... sütaş ayraaannnnnn marş gibi sütaş reklam müziklerini söyler oldum. Light ayran o kadar şeker bir görünümdeki bayıldım rafta kalan 5 tanesini de kaptım eve geldim:)
Tarih84

7 yorum:

Öykü dedi ki...

Cik cik, cok yanlis. Mis gibi hayvansal yag almak varken light ayran icmek?? Dukan ne diyor ki bu konuda?

cecilia dedi ki...

çok iyimiş bu ya :) acaba dışarda yemekteyken de diyet ayran dediğimizde getirirlermi bundan :)kola zararlı diye ayran isteyen benim için süper olur :)

tarih84 dedi ki...

Öykü: hehehe:)) yağın neresinden kessem yeri mantığı ile yaklaşıyorum. Ducan yoğurt konusunda isteğe bağlı diyor ama kişi diyete başladıktan sonra bir damlacık yağı bile direk hissettiği için kendini suçlu hissediyor Ducan katı prensipleri olan bir diyet, koruma ve güçlendirme dönemine gelince tabikide kaçamaklara izin verecek ama daha o evreye çok var:(

tarih84 dedi ki...

cecilia: ne iyi olurdu dimi:) Litreliği çıkarsa getirirler hoş bu da çok şık şişe görünümü olarak biraz yayılsın duyulsun bilinsin getirilir diye düşünüyorum.

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ нandan dedi ki...

Ayranı asırı tüketen bana resmen süper birşey oldu. Teşekkürler kuzum bahsettigin için.

Buket Poyraz dedi ki...

yaz için super bir buluş :))

www.buketpoyraz.com

tarih84 dedi ki...

Handan: tadı da çok iyi, hakkaten de süpper:)

Buket Poyraz: kesinlikle:)