6 Mart 2012 Salı

İnkılap Kitapevi'nden Hala Cevap Bekliyorum! Saygısızlık

Danıel Steel'i nasıl sevdiğimi bilirsiniz, her kitabı ayrı heyecan ayrı bir dünya benim için. Özenle alınıp okumayı bekleyenlerden biri de Malikane adlı kitabımdı. Uzun süre şu aralar ne okuyor kısmında beklettim. Söz verdiğim gibi bitirdiğim kitaplardan bahsedip de neden bu kitaba değinmedi diyenlere cevap olacak bir yazı. ÇÜNKÜ bitemedi, o kadar hatalıki offfffff
Halbuki şuradaki yazımda TIKTIK ne büyük umutlarla , özlemle almıştım elime ilk 32 sayfada pes ettim. Dizgi kelime hataları ile dolu. Çeviri hatalarını anlarım hoş ona bile anlayış göstermemek gerekli de olayın gidişini engellemiyorsa olsun diyorum. Ama elimdeki kitap 4. basım yani ilk 3 basımda kimse çakamamış mevzuyu. Tam gözümden yaşlar inecek millet patır patır ölüyor derken hoop bir hata daha akım derken kakım hatta daha beterine dönüşmesi gibi kopuluyor tasvirden. Çok denedim olmadı, yaza sağlim kafa BOL SABIRla bitirmeye çalışacağım.
Neyse asıl mevzu haklı olarak bir tüketici olarak aradım kitabevini anlattım telefondaki kişi ki mevzunun baş muhatabı değilmiş kendisi dinledi, maduriyetimi gidermek için de bana hemen bir kitap yollayacağını söyledi. Yolladı da ama bu kendi iş kapsamı içinde oldu yani benim sorunum için hala yapılacaklar vardı. Bir mail adresi verdi buraya ona ne anlattıysam aynen aktarmamı istedi. Böylece prosedür gereği ya yeni basım ya da başka benzer kitap yollanacaktı. Peki maile cevap geldi mi? HAYIR!
İnsan kurum adına bari bir cevap yazar, geçen sene de farklı bir konu için İLETİŞİM adres mailine attım cevap yok. İLETİŞİMSİZLİK için mi İLETİŞİM adresi verilir? Bunu anlamakta zorlanıyorum biri bana anlatsın.
Bana gönderilen kitap doğum günümde sevgili Joey Potter'ın gönderdiği sonuna aşık olduğum Majesteleri Prenses adlı kitaptı:)) Beni yine okuduğumda mutlu olduğum anlara götürdü. Kitabın elime ulaştığı gün doğum gününü kutlamaya gittiğim canım arkadaşım Sinem'e hediye ettim nasıl sevindi anlatamam:)) O da artık bir Danıel Steelci:)
İşin ilginci arkadaşım bana bir hediye almış sizce hediye ne olabilir? Tamam tamam Danıel Steel kitabı:) Daha önce bahsettiğim bir kitap karşısına çıkınca almış ve kendi doğum gününde hediye etti o an dünyalar benimdi:)
Yani işte öyle böyle şöyle ortaya karışık belirsizlik ama arkadaşların dokunuşu ile mutluluk:)
Tarih84

4 yorum:

Vladimir dedi ki...

Sinir bozucu bir deneyim olmuş. Ben de geçen sene Kalkedon yayınlarındaki Dario Argento kitabında benzeri bir deneyim yaşayıp muhatap bile bulamamıştım. Ama sanırım şikayetlerim birine ulaşmış olmalı ki sessiz sedasız piyasadaki kitaplarını çektiler. Benim elimde lanet bir baskı kaldı ama malesef.

tarih84 dedi ki...

Vladimir: offf bir blogger arkadaş orjinal kitap almış ve bir sayfası yazılı bir sayfa boş elinde kalmış o da Doğan Yayıncılığa ulaşmaya çabalıyor. Hem paranı ayır hem zamanını ve karşılığı bu mu? Bu ülke bu zihniyetlerle ve bu kitap pahalılığı ile zor kitap okur olur.

Syhn dedi ki...

kosssskoca yayınevinin yapamadığını arkadaşlar yapar işte böyle :)

tarih84 dedi ki...

Syhn: dimi:)) valla çok şaşırtıcı!