26 Şubat 2012 Pazar

Suskunlar Dizisi 1996 yapımı Sleepers/ Kardeş gibiydiler film uyarlaması çıktı

Sabah showtv nin iddalı dediği yapım tanıtımını gördüm, anında uyarlama olduğunu anladım. Vaktiyle seyredip içimizi parçalayan sleepers filmi bizimkilerin Türkçeleştirdiği adı ile kardeş gibiydiler filmi. Tanıtım iyi görünmekte ama bildiğiniz gibi film dizileştirilip 90 çıkınca bir sürü alakasız karakter ve birçok olay girmiş:( İnşallah layığı ile işlenir diyelim.
Film kesinlikle izlemeye değer!
Şimdilik sizlere izlemeye aralığı bırakıyor film hakkında bahsetmiyorum ama dikkat bu haftaya izlediğim filmleri deşmeye başlayacağım ve spoiler diyip gelmeyin yanıma.
Tarih84

7 yorum:

Dr.eamer dedi ki...

seneler önce çocukken izlemiş hüngür hüngür ağlamıştım..bu mükemmel senaryoyu dizi yapıp,reyting uğruna mahvedicekler ya ben en çok buna yanıyorum..

ama aslı enver'e bayıldığımdan muhtemelen izlicem:D

Missy JYJ dedi ki...

Murat yıldırımın oyunculuğunu sevdiğim için güzel olacağını düşünüyorum dizinin... Her ne kadar Aşk ve Ceza saçmalığında oynadıysa da kendisi ^^ Sleepers filmini izlemedim ama güzel olmuş gibi görünüyor dizi. Ama yayın günü kötü . Perşembe. Fatmagül ve Kurtlar vadisi var. Ne kadar izlenir orasını bilemiyorum. Umarım reyting kurbanı olmaz ^^

Adını Sen Koy dedi ki...

Dün fragmanı izlerken ağzım açık kaldı resmen. Filmin aynısı gibi (gibisi fazla). İzleyip denemeyi düşünüyorum belki güzel çıkar:)

Oh Yoon Joo dedi ki...

Ekranda gördüğüm ilk anda Sleepers dedim bende ama en sevdiğim filmlerden birinin mahvedileceği korkusuyla bekliyorum şimdi ilk bölümü.

Syhn dedi ki...

bana biri üstün körü anladığı kadarıyla konusunu anlatt ve dedim ki heyhat kardeş gibiydiler!
çok sevdiğim filmlerdendir
yani ben suskunları izlemiyeceğim orası da kesinleşti :)

Joey Potter dedi ki...

Ben bu postuna yorum yaptım ama gönderemedim sanırım. Neysee... Valla hikayeyi mahvetmesinler. Ben de daha ilk sahneyi görür görmez 'sleepers' dedim ki çok severim o filmi. :) Benim umudum yok açıkçası. Ama umarım iyi bir iş çıkarırlar.

tarih84 dedi ki...

Dr. eamer: Aslı enver iyi bir seçim olmuş filmde anlam veremediğim bir bayan oyuncuya tonla yakışıklının aşık olması korkunçtu:( Film beni çok yaralamıştı dünyanın adaletsizliği katlanılmazdı:(

Missy JYJ: Bence reyting kurbanı olmaz millet Fatmagül'den bıktı dizisiz kaldık napalım izliyoruz diyordu iyi olacak diyorum.

Adını Sen Koy: yeniden blog alemine dönmen beni çok sevindirdi :)

Oh Yoon Joo: ben de merak ettim en azından biraz bakıp neler oluyor nasıl kurgu döndürülecek diye bakacağım.

Syhn: annem gibisin o da görürü görmez yazııık dedi gitti film:(

Joey Potter: yorumu göndermeyi başarsan yayınlardım canım:) bakalım inşallah şaşırtırlar da iyi birşey çıkar ortaya.