1 Şubat 2012 Çarşamba

Koska'dan Sıcak Bir Gelişme

Moral bozukluğundan bloğa ender yazı girmekteyim. Ne zamandır Koska'nın bir akşam evlerimize sıcacık tatlı bir süprizini yazmak istiyordum. Soğuklar yıldırmışken vücudun aniden değişen hava şartlarında tatlı ihtiyacı artmışken bu yazımın tam sırasıdır dedim:) Koska sıcak bir gelişme dedi, ekranlarda reklamları yer aldı peki bu sıcak gelişme ne idi?
Balık sofralarının vazgeçilmezi sıcak helva artık evlerimizde yerini aldı. Hani balık sonrası önceden ısıtılmış fırına sürülen bildiğimiz helva varya işte ondan bahsetmekteyim. Sıcak sıcak çıkarılıp üzerine limon sıkılıp yenen, balığı bastırıcı özelliği olan lezzet.
Gördüğünüz yeşil ince kutudan iki paket sade helva çıktı. Paketi önceden ısıtılmış 180- 200 derece fırına üzerindeki folyoyu açarak yerleştirin, 10dk sonra çıkarın sunuma hazır işte bu kadar kolay. Koska helvanın bizlere süpriz yaptığı akşam tesadüf ederi menüde balık vardı, tam çayımız demlenmişken zil çaldı ve fırın şeklindeki minik karton kutudan koska pakedi çıktı. O akşam yaptık ve daha ben fotoğrafını çekemeden anında bitti. Biz limonsuz yemeyi tercih ettik. Derken hafta sonu uzun süren kahvaltı sofrasında baya bir kalabalıktık, bizim ailede pek tatlı sevilmez madem kalabalığız diğer pakedi pişirelim hep birlikte yenir denildi. Sofraya gelir gelmez onca kahvaltı için hazırlanmış börek çörek bir kenara itilip herkes kaşığı daldırdı, krem gibi erimiş tadı yormayacak derecede şekerli muhteşem bir lezzet şöleni yaşadık. İyi hoş da hani fotoğrafı ve ben yine fotoğraf çekemedim:((
 Balık sonrası ve uzun pazar kahvaltıları için bulunmaz tat diyorum, TAVSİYEMDİR!
Şimdi ise benim zevkle takip ettiğim iki blogdan fotoğraf karelerini paylaşacağım, pişmiş hali için sizlere bir fikir olsun.
KEYFİMCE- CEVVERİN MUTFAĞI blog link için TIKTIK
ALTERNATİF MUTFAK'tan bir kare sizlerle
Alternatif Mutfak blog link için TIKTIK
Teşekkürler Koska :)
Tarih84

5 yorum:

 Stil Direktörü  dedi ki...

Afiyet olsun biriciğim lakin bu kar scriptini kaldır kasmasın blogunu datlum öperim

» fashionmongo. dedi ki...

bende istiyorummmmmmm!!! :D

ne var ne yok ? dedi ki...

Dün diyetimi bozduran güzellik bayılıyoruuum :)

francesca mckennitt dedi ki...

Koska şu sıralar girişimler içinde :)

tarih84 dedi ki...

Stil Direktörü: yakında kaldırırım ne de olsa 10 yıl sonra kar gördük:))

» fashionmongo: ayy kıyamam migros tansaşlarda bulabilirsin süpper bir tat.

ne var ne yok ?: görüntüsü ile çekiyor ve tadı ile büyülüyor ben de bir kaşık ile başlayıp 3 kaşık yedim.

francesca mckennitt: haklısın birçok marka ciddi atağa geçti kendini ve ürünleri yeniledi.