3 Şubat 2012 Cuma

İzmir'den Kar Manzaraları (Bol kardan adamlı içerik!)

Bir önceki yazımda TIKTIK İzmir'de de kar yağabildiğini gördük. Eeee kolay değil 10 yıllık hasret dindirdik. Ne komiktir ki 10 yıl önce öss için ders çalışırken şimdi kpss için dirsek çürütmekteyim. Kısaca bu döngüye kahpe kader diyoruz. Neyse güzelliklerle devam edelim önce fotoğraflar gelsin sonra da İzmirlilerle dalga geçenlere ders niteliğinde bir iki kelam edelim.
İzmir- Konak Meydanından kareler sizlerle: malesef öğleden sonra gidince yağan sulu kar tutmuş karı da eritmiş:(
Tepelerde gördüğüm kareleri çektim sizler için:)
İzmir'in kardan adamı da kendisine benzer. Bizim kardan adam elinde boyozu, simidi yanında yumurtası tuzluğu ve dibini görmüş ince belli çay bardağı ile olur! =))
Boyozunu sevsinler =))
Gevreksiz olmaz!
Konak- Alsancak arası geçiş noktasındak, Aziz Polikarp Kilisesine takıldı gözüm, çanların üzeri bile kar:))
Çankaya'ya geldiğimizde Bir erkek berberi önünde Kıro kardan adamla karşılaştım:)) Kabul etmeli sanatsal bir dokunuş:)))
Çok fırmalasın be kardan adam, alt tarafı bir güneşlik ömrün var:))
Çankaya- Gelinlikçiler çarşısı: en fakir kardan adam:(
Çocuk tek başına mücadelesini verdi bir Allahın kulu da yardım etmedi,  ne bir zeytin ne bir havuç. Naapsın garibim kardan adamın azına çim tıkadı:))
Alsancak- Sevgi yolu
Kısa bir mola: Tchibo günün tatlısı limonlu cheesecake ve sütlü kahve misss :)
Akşam Bornova'ya dönüş, İzmir'in en soğuk semti:( Gece geç saatte bile kar erimemiş işte kanıtı!
Ve her annenin temizlik feryadı:
#İzmir'dekar:
- #İzmirdekar twitter dünya listesine girdi ve uzun süre kaldı, nerede İstanbul- Ankara onca söylenip durdunuz? Önemli olan kar miktarı değilmiş dimi!
- Kabul edildi ki İzmirlilerin kar sevincini çekilemedi!
-İzmir kar yağışını bayram gibi karşıladı ve görmemişle başlayan tonla şey söylendi, iyi de bunun nesi kötü görmedik ve sevindik ohh keşke daha fazla yağsa şükür duasına çıksaydık.
-Trafik ağırlaştı, yollar tehlikeli bir hal aldı biz ne yaptık sadece sabrettik, şükrettik. Metro yerin altına girdiğinde topluca aaaaaa dedik çünkü kar manzarasını bir saniye bile olsun kaçırmak istemedik. Dolmuş trafiğe takıldı yarım saatlik yolu 70dk de gittik sadece susup etrafa baktık.
- Bugün İzmirliler hep mutluydu, herkes birbirini arayıp koş fotoğraf çekil dedi. Tanıyan tanımayan YADIRGAMADAN insanların fotoğrafını çekti. Ben tanımadığım onlarca kişinin fotoğrafını çekerken beni bakkal, yoldan geçen teyzeler turistler çekti:)
- Bugün çerezciler daha çok leblebi kavurdu daha çok satıldı ve o leblebi yoldan geçene bile ikram edildi.
-Turistler Türk halkının bu bonkörlüğünü görünce siyah kuru üzüm alıp Kızlar ağası hanı kapısında millete gülümseyerek ikram etti.
-Her sokak başında seyyar çay ve salepçi doluştu yanında da gevrek. Yaşlısı genci yeni doğmuşu sokağa döküldü. Koştu coştu:)
- Adım başı kardan adam yapıldı, yeni tarzlar yaratıldı:)
- Herkes birbirini kucakladı, sevinç gösterisini paylaştı.
İzmir bugün başka güzeldi:)
Tarih84

3 yorum:

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

tadını çıkarmışsın bakıyorum:))
ben camdan seyrettim bir dünya ütü önümde havada ne soğuktu. şu an omzum tutuk PC başındayım:)))) öptüm tatlım

Joey Potter dedi ki...

İzmirlilerin kara verdiği tepki çok şeker ama valla. Ne güzel İstanbulda biz canavar çıkarmıştık içimizden 70 dk bekleseydik gerçi olağan bizim için ama neyse :) Kardan adamlara bayıdlım çok yaratıcı :)

tarih84 dedi ki...

ÖRGÜ ÇANTAM: keşke bir avuç kar elleseydiniz topraktan bile iyi enerji veriyormuş:))

Joey Potter: yanına bir bardak çay bile koyan olmuş bizim kardan adamlara, rakı sofrası kuran da izmirliler alemdir:)) Valla kar yağışına o kadar sevindik ki gıkımız çıkmadı.