5 Şubat 2012 Pazar

Geri döndüm, kendime geldim şükür

Kitap: Daniel Steel / Malikane
Uzun süredir ha oldu ha olmadı atandım atanamıyorum derken allak bullak oldum. Dengem şaştı. Koca yaz onca zaman bir boşlukta gezindim. Ençok da kitaplarımdan uzak kalmak yaraladı. Elime kitap almayı bırakın tek satır odaklanamadım ne film izledim ne dizi, izlediklerim de ben mi izledim onlar mı beni bilemedim. Nihayet sonuçlar açıklandı ve ben atanamadım. 
-Üzüldüm mü?
- EVET
Hayat devam ediyor işte!
Teyzemin üniversite bitirme hediyesi, şal değil battaniye mübarek(Vakoroma)
Önümde 5 ayım var ve devam eden dershanem. Son 15 günde öğrencilerime başka öğretmen ayarladım, bazıları zaten su gibi yollarına tek başına devam ediyor zeki veletlerim benim maşallah:) Bu arada malum ülke soğukları sinir sitres beni de vurdu tüm vücudum hem soğuk hem de sitresten kaskatı oldu. Şimdide kuru öksürük başladı. Olsun en fazla 10 gün sürer bu da geçer. En nihayetinde elime yarıda kalmış romanımı alabildim. Nasıl mutluyum anlatamam.
Fincan: Bostanlı pazarından tabak ve fincanı istediğiniz renkle eşleştirip alabiliyosunuz. 
Benim tercihim eflatun ve pudra pembesi oldu.
Thylolhot pek içmemeye çalışsam da acil durumlarda yılda bir en fazla 3 kez imdadıma yetişiyor işte. Kısa sürede toparlanabilmek adına birebir aman dikkat uyku yapıyor.
Çarşaf ve yastık: İKEA-Rose bu takımdan bir adette atanırsam diye alındı saklı duruyor kısmet.
Bu çarşaf takımını ilk gördüğümde aklıma özenerek izlediğim nice blog geldi, ama kimse ikeadan aldık yazmamşıtı yerlisi yabancısı! İkea başlı başına bir marka, ayıp değil günah değil nedir bu saklama anlamadım. Bu gördüğünüz benim favori desenimdir, tek kişiliği yanlış hatırlamıyorsam 25-30tl cicarında ama ben indirimini yakalayıp 19tl den aldım. Hatta annem bir de evde şimdi kullanmam için hediye aldı moral olsun diye. Ne garip kendi adıma bir tane çeyiz olsun diye eşya almamışken bir çapıt bile koymamışken atanacağım ve kuracağım evim için onlarca şey aldım. Resmen hayalim için çeyiz düzüyorum:)) Birgün belkide sizlerle paylaşırım:) Mutlu keyifli bir hafta sonu dilerim.
Tarih84

11 yorum:

Joey Potter dedi ki...

İnşallah atanırsın ve sağlıklı, mutlu huzurlu günlerde kullanmak kısmet olur eşyalarını. Çeyizi düşünme zaten kocan zengin olacak bakarsın hal çaresine :) Geçmiş olsun canım benim. Bünye kara alışık değildi tabii sarsıldı :)

masalevi dedi ki...

2012 bize uğurlu gelecek inşallah canım.. Allah atanacağın şehirde, kuracağın evinde mutlu yaşamayı nasip etsin sana, tüm emek veren meslektaşlarımıza :)

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

canım benim yaaa bitse şu rezil bekleyişler belli işte açık varmı var ne diye bunu sündürürlerki bu aferin delileri:((
cicilerin çok güzel sağlıkla kullan yarıki toplantıya gelemiyorum benim de pazarları ayarlayabilmem çok zor. yine temizliklerime denk geldi inş başka bir sefere. gelecek olan herkese sevgiler.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ahh kocacım :)) çeyize gerek yokki en büyük çeyiz benim ona olan AŞKım! kar değil aksine soğuk vurdu bizi kar sayesinde hava ısındı rahatladık şimdi ılıman, kar sizi dondurdu ama İzmir'i ısıttı şükür.

masalevi: aminnn:)

Örgü Çantam: sağolasın, açık var ama açık kalması için tonla işe yarar çıkar var işte:( ama pes etmek yok 5 ay boyunca mesleğim için mücadele etmek öğretmenlik ruhuma borcumdur. Kısmet canım bir başka toplantıya diyelim malum ev iş sorumluluklar ben de son dakika netleştirebildim malum hafta sonu dershanem var.

çeşnici Handan dedi ki...

Her işte bir hayır var canım eminim senin için en güzeli olacak sıkma canını dediğin gibi hayat devam ediyor. Bu arada kar yağdığı gün iş için İzmir'deydim ve bu kadar kısa sürede bu kadar çok kardan adam yapılan başka bir yer görmedim hepsi de harikaydı senin fotoğrafladıklarına da bayıldım. Sevgiler.

tarih84 dedi ki...

çeşnici Handan: teşekür ederim, haklısınız artık hayatı sorgulamıyorum. Kar bize ilaç gibi geldi bizim için 10 yıllık hasretle beklenen coşkuydu:) Keşke haberim olabilseydi tabi sizin de vaktiniz birgün sizinle tanışıp sohbet edebilmeyi çok isterim. Beni inanılmaz mutlu eder.

ne var ne yok ? dedi ki...

Umarım atanırsın fincanına bayıldım bende bir bostanlı pazarı yapsam iyi olacak galiba geçmiş olsun tekrardan ümdini yitirme hiç :)

Kardeşim dedi ki...

kar başka yerleri üşüttü ama bizi ısıttı:)

Buda benim dunyam:) dedi ki...

İnşallah en kısa zamanda atanırsın,Allah gönlüne göre ,en kısa zamanda versin tüm isteklerini :)
Sevgiler..

bir kase lezzet dedi ki...

BENDE SANA GELDİM
SENDE HOŞ GELDİN
HOŞ BLOG
BANA DA BEKLERİM
:)

tarih84 dedi ki...

ne var ne yok? : teşekkür ederim, sağolun. Fincanı alalı 2 sene olacak yaklaşık 1,5tl ye almıştım. Eğer pazarda bulamazsanız kemeraltında mutlaka vardır.

Kardeşim: çok haklısınız kar yağdı da hava ısındı.


Buda benim dunyam: çook çok teşekkür ederim aminn:)

bir kase lezzet: hoş geldiniz, hayırlı olsun bloğunuz:)