10 Şubat 2012 Cuma

Dogani - Sılenced : Bu filmi izlemek yürek ister

Uzun süredir beklediğimiz bir filmdi. Gong Yoo askerdeyken bir olay hakkında nette dolaşan kitaplaştırılmış texti öğrenir. Komutanının önerisi ile okur ve çok üzülür. İşitme ve konuşma engelli çocukların cinsel istismara uğradığı ve yürekli bir öğretmenin bunu gün yüzüne çıkarma mücadelesi. Bariz gerçekler vardır ki olay üstü kapatılmış ve savcısından hakimine hepsi terfi edilmiştir. Ne tuhaf dimi BİZDE DE GÖNÜL RIZASI, KEMİK YAŞI adalet mekanizmasının baş vurduğu yollar. İşte PARA her yolu yasal zemine oturtturuyor. Baştan belirteyim kaderi, inancı, adaleti sorgulatan bir film. Yüreği kaldıran dayanabilen kişiler izlesin yoksa duygusal olarak yıkıcı bir film. Film hakkında daha sonra yazımı kaleme alacağım sizler için izleme süresi bırakmak istiyorum. Film hakkında çokça yazı okudum hatta izlemeden böyle bir film için kariyerini askıya alıp kendini adayan Gong Yoo neden ödül alamadı diye üzüldüm. Tamam Gong Yoo iyi bir oyuncu kabul ama Gong'dan öte diğer oyuncular da iyi hatta biraz daha iyi bile denebilir. Şimdi bakınca almaması doğal. LAKİN: böyle bir olayı yeniden gündeme taşıması, filmleştirebilmek için uğraşı başlı başına taçlandırılmalı. Sırf bu çabası için dua ettim inşallah çok çok iyi bir noktaya gelir bu adam. İstediği filmler onun olur en iyi dizilerde yer alır çok reklam çeker çokça kazanır. Allah razı olsun senden Gong Yoo. Malesef bizim ülkede Gong cesareti çıkmaz! Malum sesi çıkan kodeste.
Tarih84

7 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Gong Yoo sayesinde dava tekrar görülmeye başlandı hatta suçlulardan bazılar cezalandırıldı. Çok ağır film yürek dayanmaz. Sen yazarken Spoiler uyarısı ver blog senin neticede istediğin zaman yazarsın. Sadece uyar kendi adıma beklemediğim anda Twitterda şurada burada karşıma çıkmasından hoşlanmıyorum film ve dizilerle ilgili bilgilerin. Genel olarak diyorum :)

canlina dedi ki...

Ben de çok merak ediyordum bu filmi türkçe altyazısı çıktı mı?Ve sen nerden izledin şöyle bi baktım ama ben bulamadım :/

tarih84 dedi ki...

Joey Potter:izle sonrasında soracaklarım var, filmdeki bazı sahneler kurgumu yoksa devamındaki gelişmelerde aynen anlatıldığı gibi mi diye.
NOT: sıfır spoiler içeren bir yazı yazdım:) filmler bir süre geçsin izlenilsin yine uyarı yazarım ama dibine kadar deşeceğim son zmanlarda acı tatlı birbirinden derin filmler izledim.

canlina: açıkçası megaupload kapatıldığından beri siteler devam eden dizileri yendien yükleme derdine düştü şu ara yeni film falan yükleyecek pek vakitleri yok ben indirdim. Eğer filmi indirmek istersen işte link:
https://rapidshare.com/#!download|309tl3|181821752|Silenced.Sulhiye.mp4|577987|R~9800F6530D5C6895FF84DC20A7554973|0|0

canlina dedi ki...

evet malesef böyle bir durum var :( Link içinse çok çok teşekkür ne zaman izleyebilirim bilmiyorum ama hemen indiriyorum:)

tarih84 dedi ki...

canlina: ben de çok çok istediğim filmleri indiriyorum bu durum düzelene kadar az öz izleyeceğiz artık.

evvelzamanicinde dedi ki...

merhaba, bu filmi Türkçe altyazılı mı izlediniz? öyleyse ben de indireceğim de.

tarih84 dedi ki...

evvelzamanicinde: evet alt yazı gömülü indirdim.