1 Ocak 2012 Pazar

Yeni yılın ilk dakikasında ilk dersimi almış oldum hadi hayırlısı!

Dakka bir gol bir diye buna denir. Yeni yılın ilk anlarında öyle bir saçma çıkışla karşılaştım ki şoklardayım. Çok güzel bir akşam, sülalecek beraberdik çok eğlendik çok güldük şükrettik mutluyduk mutlu ayrıldık ama benim için bir farkla! İlk anda uğradığım saldırıyı unutamayacağım. Yanlış bir çıkış yanlışlıklarla dolu devamı. Kim nedir ne içindir birşey demeye gerek yok ha okuyorsan sen suçu büyük kişi benim için artık çok uzaklardasın sana olan duygularımı son kırışın olacak bunu da bil! İnsan önce hatalarını kabul etmeli, yaşı durumu hissiyatı beni zerre ilgilendirmiyor çünkü ben haddinden fazla alttan aldım. Yıllarca üst üste sözler ver tutma, hatırlatılınca kesin yapıcam de falan filan yanaş yakınlığa devam et sonra hep aynı. Sevgim çok büyüktü elime doğdu sayılır ama artık yetti. Benim için yaş durum değil davranış önemli. Suçlusun suçunu bile kabul etmiyorsunu bile geçtim sana söylenmiş hatta sana güvenilip sır denilmiş bir durumu sırf altta kalmamak için pat diye herkesin önünde haykırısan o an bitersin! Bir adam ki adam diyorum önce sözünün eri olacak. Söz kendinde kalacak neyse devamını anlatmaya bile gerek yok. İşte ilk ders, çok öğretici geçecek bir yılın ilk dersi neymiş kan bağı sevgi bilmemne deme hatasını gördün ve sınır koyduysan asla açık kapı bırakma kim olursa olsun! Dersimi aldım. Haydi bakalım 2012 çok öğretici olacak belli.
Tarih84

12 yorum:

seymsomething dedi ki...

cidden dakka bir gol bir misali olmuş umarım böylesi şeyler bütün yılını sarmaz. güler yüzle bi yıl geçirirsin umarım. iyi yıllar

Miskokulu Lezzetler dedi ki...

Handancığım hayat bize hergün yeni bir şeyler öğretiyor dakika bir gol bir diye düşünme bir kenara ders diye koy canım. Mutlu güzel bir yıl diliyorum sana sevgiler...

tarih84 dedi ki...

seysomething: inşallah diyorum ama artık izin vermeyeceğim bu tarz şeylere.

Miskokulu Lezzetler:teşekkür ederim çok haklısınız kenara ünlemiyle koydum unutmamak için de bloğuma yazdım. Güzel bir yıl diliyorum herkese:)

KAMİKAZE dedi ki...

canımm bende diliyorum bir daha böyle durumlarla karşılaşmazsın.bloğunun sıcaklığında renkli,cıvıl cıvıl bir yıl geçirmeni diliyorum.her şey gönlünce olsun.

çeşnici Handan dedi ki...

Her işte bir hayır vardır her zaman ileriye bakmak lazım. Sağlıklı ve mutlu bir yılın olur inşallah. Sevgilerimle.

tarih84 dedi ki...

Kamikaze: aminn sağolasın inşallah diyelim:)

çeşnici Handan: teşekkür ederimm inşallah :)

Ecehan dedi ki...

Tepki vermeli insan her yanlışlığa ve de buna sevinmeli aslında değil mi?
sevgiler,

tarih84 dedi ki...

Ecehan: haklısınız.

şekerinmutfağı dedi ki...

ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın sen hala SENSİN, yüreğindekileri var eden de yok eden sensin,üzülme ..HERŞEYE RAĞMEN MUTLU YILLAR :))

tarih84 dedi ki...

şekerin mutfağı: sağolasın üzülmemeye ve kendi duygularımı korumaya çalışıyorum işte:)

Güney kore dedi ki...

Kan bağına takılıp kalmayacaksın. Bu devirde niyeyse dışarıdaki yabancı bile daha merhametli oluyor kan bagın olan kişilerden. Niye böyle söylüyorum. Şahsen yaşadım , tespit ettim. Valla bildiğin her haltı yedim bu akrabalardan ama ailemin hatrı var işte. Belki sorunun böyle birşey ya da bambaşka. Ama kin tutamıyorsan konuşursun yine onunla belki böylesi daha iyidir .. Ya da konuşma boşver.. Ben konuştumda noldu? Kendime karşı özsaygımı yitirmiş gibiyim. Neyse yeni yıl sana bundan sonra ugurlu gelir inşallah.

tarih84 dedi ki...

Güney Kore: açık olduğun ve tecrübeni paylaştığın için teşekkür ederim:) Ben de daha öncesinde benzer bir süreç yaşamıştım ama artık tavır koymanın ve arkasında durmanın iki taraf için de daha az yıpratıcı olduğunu düşünmekteyim.

İnsan ençok sevdiğini kırara ve en çok sevdiği tarafından kırılırmış onu analdım.