8 Ocak 2012 Pazar

Seçim şansınızın olduğu güzel bir pazar diliyorum

Hayatı geldiği gibi yaşıyoruz, yaşamak zorunda da  kalıyoruz. Hangimize bugün kötü salla başka bir güne atla deniliyor ki? Madem değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul etmemiz gerekli biz de bu değiştirilemeyen kısımda bir değişiklik yapalım. Bugün hava soğuk ama sen ince seni daha güzel gösteren elbiseni mi giymek istiyorsun giy durma. Sadece üzerine iki kat kalınlıkta bir ceket giy. İnan o elbise sana bu soğuk günü bir yaz günü coşkuna dönüştürecek. Yağmur yağıyor ama sen topuklu ayakkabını giymek istiyorsun şimdi kim çekecek kasvetli çizmeleri durma giy o an ani bastıran bir yaz yağmuruna yakalanmışsın gibi düşün seke seke yürü yollarda. Biz güzellikleri beklerken nice şeyi demode ve yaşanmamış bırakıyoruz geride. Güzel bir gün sıcak bir hava özel bir an bekleyerek ot gibi geçiyor hayat. durma YAŞA! Bu pazar günü seçimsiz bir yolda seçim şansı yaratmaya var mısın?
Tarih84

10 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Bende dün tam böyle düşünüyordum biliyor musun? O özel anları bekleye bekleye kuruyoruz ve işin kötüsü hiç gelmiyor o zamanlar. Daha iyi bir zamanda giyerim dediğim giysiler dolapta bekliyor yıllardır ve artık olmuyor. Sonra diye diye yaşta da geçiyor yıllarda. Günaydın kötü başladı benim için pazar güzel devam eder umarım...

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ben de aynı düşünceler içerisindeyim çok bekledik çok beklettin neye yaradı artık beklememeli ve bekletmemeli sadece yaşamalı.

Miskokulu Lezzetler dedi ki...

Kasvetli bir günde bu sözler bana ilaç gibi geldi desem bugünde sen bana enerji verdin günün güzel geçsin sevgiler..

tarih84 dedi ki...

Miskokulu Lezzetler: teşekkür ederim:))

Syhn dedi ki...

bende tam tersini düşünüyorum :)
yağmura inat topuklu giyersen daha çekilmez kılarsın o günü oysa yağmuru sevip ona uygun giymelisin bak işte o zmn o da sana karşı tüm zorluklarını çekilir kılar.

çok canım sıkılıyor dışarı çıkmak istiyorum yağmur soğuk demek istemiyorum ama kimse glemiyor benleee :(

tarih84 dedi ki...

Syhn: ayy kıyamam ben sana ama orada olsam çıkar gelirdim senle istediğin yere:)

çeşnici Handan dedi ki...

Tüm bu düşüncelerini nefret ettiğim Pazartesi gününe uygulayıp, Pazartesi sendromundan kurtulmaya çalışacağım. Güzel bir hafta dilerim.

Bir Dut Masalı - nUnU dedi ki...

eretelemelere hiç anlam veremem..
zaten kimden izin alıcam ki..

yaşa gitsin derim :)
hayat dediğin ne kadardır ??????

şekerinmutfağı dedi ki...

süpersin arkadaşım .......

tarih84 dedi ki...

çeşnici Handan: oğğ iyi fikir, teşekkür ederim:)

Bir Dut Masalı-nUnU: haklısınız ertelemek ertelenmeyi getiriyor.

şekerin mutfağı: sağolasın canım komşum:)