4 Ocak 2012 Çarşamba

MİM: Çok Yönlü Blogger Ödülleri

Yılın son günlerinde blogları bir ödül heyecanı sardı, benim kopuk olduğum döneme denk geldi. Ödüllendiğimi gördükçe sevindim. Ödül verilme sebepleri biririnden enteresandı:) Lakin bu blogların linklerini köşeye not etmek aklıma gelmedi:(( Dedim ya hayattan kopuktum:( Aklımda kalan 5 blogger arkadaşım tarafından ödüle layık görüldüm diyelim diğer arkadaşlar da yorum yazarak ben de seni ödülledim derse çok sevinirim. Yazımda düzeltmelerimi yapabilirim. 3kurallı bir mim. Öncelikle seni ödüle layık görenlerin ismini yazıp link vereceksin, sonra kendine dair 7 bilinmeyenden bahsedip çok yönlü 10 bloggerı ödüllendireceksin.
Öncelikle beni çok yönlü bulup bir de ödül yakışır diyen arkadaşlarım Joey Potter, Miss Nefertiti, Makino Sev,  Selocannn, Oh Yoon Joçok teşekkür ederim:)) 
Haydi başlayalım:
Bilinmeyen 7 özelliğim:
O kadar çok mim cevapladım ki bilinmeyen kaldı mı diye düşünüyor insan:))
1) Çok sabırlıyımdır, sabır küpüyüm tabi taşana kadar. Sabrederim, alttan alırım, dayanırım, kendime işkence ederim ama sabrımın bittiği an herşey biter. Geri dönüş olmaz. Bendeki kararlar ya siyah ya da beyazdır. Çok mu matah bir özellik belki değil ama böyle.Köprüleri yakarım yeni yollar arar bulur hayata devam ederim.

2) Ben sevdim mi tam severim, başka kimseyi görmez gözüm. Bildiğiniz gibi Jung Woo Sung hayatımda, bir çoğunuza göre sanal, hadi sizin de diyeceğiniz gibi sanal devam edelim. İşte o sanal alemde ne Türk ne de yabancı başka hiçbir aktör benim dünyamda çekici sayılamaz. İşlemez ruhuma. Sadığımdır, pişmanlık da duymam. 
Yıllar önce orta sona giderken koyu GS taraftarıydım, ergen ruhum 16 yaşındaki asi bir bücüre gönül verdi. Adı Emre Belözoğlu idi:)) Şimdi milyon kere şükrediyorum tamamına ermediğine. Neyse bu aşk lise sona kadar devam etti 4 yıl wooww bu 4 yılda 5 kere ulaştım kendisine yıllarca kargo ile mektup yolladım, defterler tuttum İzmir'e geldiğinde görüşme fırsatı yakaladığımda hediye ettim. 19 mayıs çalışmalarında çim sahada onun gol attığı yerin çimini söküp kurutacak kadar deliydim:) Tanışmak kolay olmadı ki pek kalıcı da:( 2 kez evimi aramışlığı var tahminen acıma duygusuyla:) Ailem konuştu malumunuz ben evde değildim:( Hoş olsam ne olurdu muamma. Allah ailesi ile mutlu bir ömür nasip etsin diyorum. Burada bu maddeyi noktalayalım anlatsam destan yazılır:))
3) Bir zamanlar et balık tavuk yemez olmuştum. Vejeteryan değilim ama ciddi bir tiksiniş yaşadım. 1.5 yıl sonra birgün et krizim tuttu ve etçil hayatıma geri döndüm. O günden beridir büyük balık pek yemem en büyük balık benim için çupradır diğer balıkları ağzıma aldığım an bana bir haller oluyor resmen tansiyonlarım düşüyor. Nasıl acayibim görün işte. Acılı 1.5 yıl sonrasında balıklara karşı bir garipliğim oldu, balığı canlı görmüşsem ogün asla balık yiyemem. Mesele akşama mangal varsa o gün denize girmem, akvaryuma yaklaşmam. Ama ölmüş yani tutulup getirilmişse temizler afiyetle götürürüm. Bunun yanında kurallara bağlı ruhum gereği yasa ne derse ona da uyarım. Seninki kaç santim muhabbetini hatırlarsınız. Çinekop avlanma yasağı vardı kim uydu orası muamma. Neyse bir akşam sofrada çinekop gördüm, ogün de canım balık istiyor tonla salata hazırlanmış tamam bari yiyeyim dedim. Aklıma balığın kaç santim olduğu geldi. Başladım annemi sorgulamaya sordun mu ölçtün mü yasal  mı ...? Annem ters bir bakış atınca sindim, kaptım bir balık aldım elime cetvel ölçüme başladım. VİCDANLIYIM NAPABİLİRİM Aaaa =)))
4)Bazen insana herşey fazla gelir, daralırız işte o anlarda herşeyi bir kenara bırakıp kaçıp gitmek hiçliğin ortasına dalmak isterim. Böyle zamanlarda evdeki tüm telefonları benden uzak bir odaya götürürüm, odama geçerim, tüm camları kapar panjurları indiririm son ses müzik açar ruhumu dinlerim. İyi de gelir. Hele ağlayıp rahatladım mı ne ala, genelde dizi müzikleri dinlerim.
5)Öğretme ve öğrenme arzusu ile doğmuş biriyim. Biri kel alakalı birşey bile bilse ve öğreteyim dese hemen koşar çabalarım, öğrenmenin sonundaki doyum beni benden alır. Öğretme arzusu DNI larımda var, anaokuluna giderken alırmışım elime cetveli öğretmencilik oynarmışım, okul nedir ders nedir anlamayan ben yastıkları dövermişim:)) Çok yaramazmış benim öğrenciler, annemler hala anlatır baban senden çok çekti adamı çetvelle parmaklarına vurudun diye:) Okuma yazma bilmeyen ben yanlış okudun öğrenci diye idda eden yine ben:)) Şimdi ise azman öğrencilerime pamuk gibi davranıp mücadele ediyor ve bundan zerre pişmanlık duyup söylenmiyorum. Çok büyük bir değişim:)) Eğitim içimdeki deliyi de eğitmiş:))

6) Hayal perestim, eee biliyoruz dediğinizi duyar gibiyim:) Düşlerim inanırım olması için mücadele ederim kimisine göre hayattan da koparım ama işin aslı öyle değil. Evet inanır çabalarım ama bu çabanın uzandığı yolda yeni şeyler de öğrenirim ufkum açılır ve kimbilir bu düşe giden yolda belki de benim kaderimin kesişme noktalarına denk geleceğim. Bambaşka hayatlar kuracağım. O nedenle düşünmeli kurmalı çabalamalı olmayacaksa zaten olmaz diyip bu uğurdaki güzelliklerin kıymetini bilmeli. Tamam tamam  çok karıştı ama işte öyle:)
7) Bazen birşeyler düşünürüm, herhangi bir durum için, belki benim istediğim zamanda değil ama birgün mutlaka olur. Bunun gibi birçok örnekle karşılaştım şaşırdım şükrettim. O nedenle OLUMLAMAnın gücüne inanıyorum. Belkide şuan aklım başımda ise pozitif düşünceye inancım ve olumlamamdır. İçimdeki fırtınaları bu kurgular ve dualara ile dindirip huzurumu sağlıyorum. İç dengemiz için düşlerimiz için inancımız için isteyin olumlayın ne kaybedeceksiniz ki. Her zaman derim: iste gelsin iste olsun İSTE ve İNAN.
Ödülleri Dağıtmaya Başlayalım: ödül sıralamaya bağlı değildir, ilk aklıma gelen gerçekten de çok yönlü olduğunu düşündüğüm yerli yabancı bloglara ödülleri dağıtmaya başlayalım:)
- Dreamy Whites: Nereden başlamalı bilemiyorum, google görseller üzerinden dekorasyon fotoğraflarına bakarken bulduğum, büyülendiğim, tarzı olan özgün kişi. Bir nesneyi birden çok alanda kullanan, bloğunu her açışımda içime huzur dolan blogger. Kendisi fotoğraf sanatçısı evine sevdiklerine dair kareleri paylaşmakta. Dekoratif yenilikleri bizlere ÖZGÜN tarzı ile yansıtmakta bu yazımı okuyan arkadaşlar bırakın ben anlatmayayım siz bakıp görün hissedin. Bu dekoratif ögelerini aynı zamanda satışa da sunmakta.
- Stil Direktörü:  Modanın içinde , teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, birbirinden farklı hobilere sahip, içten, kendi olmayı kendisi gibi kalabilmeyi başaran az kalmışlardan. Yardım sever, çılgın, dobra kişi. Bir yardım iste bin yardım yolunu önüne seren, dinleyen, önemseyen İNSAN! Modayı değil de hayatı takip ettiğim nadir kişi.
- Seyhandan Hayata Dair: Bugün bu blog varsa bu kız sayesindedir. Onun bloğunu okurken duyduğum mutluluk, yakınlık sayesinde ben de bloglanmalıyım dedim. Hatta bloğumun kişisel olmasının baş sebebidir. Sınırların korunarak da hayata bir iç penceresi açılabileceğinin kanıtı. Nerede durmasını bilen ve nereye kadar yaklaşılmasına izin verdiğini hissettiren Ölçülü insan. 2010 kpss maratonuna hazırlanırken bloğunu okumayı özlediğim nadir bloggerlardan! Kocaman sevgiler Seyhancığıma =)
- Kuzinede Kızaran Ekmek: Tesadüfler ve bu tesadüfler sonucunda sevdiklerimden biridir Aylin hanım. Yayınladığı birbirinden değerli tarifler bir yana cesur bir bloggerdır. Mesleğin içinde birisi olarak firmaları ve sosyal medya çalışmalarını acımasızca eleştirebilecek kadar lafının eridir. Yanlışa yanlış demeyi iyi bir üslubla ifade edebilecek insanın sayılı olduğu dünyada bir blogger karşımızda. Her zaman dinler her zaman yardımcı olur. İnsana değer verenlerdendir.
- Mis Kokulu Lezzetler: O bir akademisyen, o bir anne, o bir asilzade, o bir İNSAN! Kızının yarınlarını, yarınlarında geçmişine dair köprü kuracak lezzetleri bir blogda toplamayı düşünecek kadar düşünceli bir kişi. Kendisini tanımadan sevdim, birgün nasip oldu ve bana pudra tozu sen miydin ayağın nasıl dedi şok oldum. İglo etkinliğindeydik ve ben o etkinlik boyunca kendisini ve zerafetini hayran hayran izledim. En önemli anlarda bir bakmışım yorum kutumda ince düşünceli aklıma başıma getirici yorumu ile karşılaşmışım. Çok değer verdiğim ama gösteremediğim:( Benim için özel kişilerden birisidir. Bloğu fazlasıyla takip edilmeye değerdir!
- Zeynep'in evi: Zeynep'in yerini takip ederdim 2010 kpss derdindeyken birgün pc başına geçtim ve linki tıkladım oda ne Zeynep evlenmiş, çığlığı bastım sanki en yakın arkadaşımın düğün haberini aldım. İşte blog dünyası böyle birşey tanımadığın bilmediğin bir kişinin dünyasına davet edilirsin seversen devam edersin onunla üzülür onunla sevinirsin. Hobisini taçlandırmış, dekorasyon aşığı, fotoğrafçı, ÖĞRETMEN, kibar çok sevdiğim çok becerikli bulduğum hayatın güzelliklerini bildiği gibi hayatın ne olduğunu da bilip ona göre hareket eden birisi. Yalan ve sahtelik uzak bir blog.
- Bir Kar Tanesi ol / Astrea'nın Atlası:  Ben kar tanesi diyim siz Atlasla dünyayı turlayın. Öncelikle Astre'nın Atlasını takip etmediğimi belirteyim. Bir kar tanesi ol dramasının hastasıyım, baş fanatiği sayılırım. Beni içine çeken hatta sanki birileri bunu bir yerde yaşıyor hissini uyandıran ender yazı dizisi. Kitap olsa baş ucuma koyardım o denli. Bu bana ve benim hissettiklerime göre tabi. Ama Güney Kore ve Asya camiasında hatrı sayılır bloglar arasında Astrea'nın Atlası da vardır. Bence izlenilmeye değer, bilgi aktarıcı özgün bir blog. Ne zaman bir konuda araştırma yapsam karşıma çıkar, açar okurum, yazıyı beğendiysem yorumlarım. Bu tesadüfler zincirinde saygı duyduğum birbirinden farklı alanda araştırma kokusu hissedilen yazılarla bezeli bir blog olduğunu düşünmekteyim, takdir ediyorum.
- Kaktüs Çiçeği: Ahhh bu kızın azmine hayranım. Hep böyle bir azim olsun isterim ama ben bu kadar yüce gönüllü de değilim, aşkımı ve aşkıma dair şeyleri paylaşamam. Makino Sev araştırmacı ruhu taşıyan ve bunu bizlerle paylaşan bir blogger. Sojup Türkiye şubesi:)) Bir konuyu alıp her detayına inip bir şekilde konuları bağlayıp bıkmadan yılmadan yazıp kaynaklara saygı göstermesi takdire şayan. Bir konuyu böyle yazabilmek derinlik ve farklı bakış açıları ister helal sana diyorum.
- La Fea:  O hep yazsın istiyorum, daha çok merak etsin. O merak ettikçe dibini deşsin, bilmediğimiz ve şaşıracağımız ne varsa döksün istiyorum. Yakından tanıdığım, yazı yazmak için nasıl araştırma yaptığını bildiğim, günlerce yabancı kaynaklardan çevirip uğraştığını, özgünlük katıp renklendirdiğini ve edebi kurallara sıkı sıkıya bağlı kaldığını ... anlat anlat bitmez. Hak ettiği değeri göremediğini düşünüyorum. Tarzını koruyan üslubunu koruyan Türkçeye önem veren nadir kişilerden. Fazla inatçı, birşey isteyeyim günlerce bıkmadan buluncaya kadar araştırır bir insan bıkmak mı yok o bıkmaz:) Bloğumun teknoloji işlerinden sorumlu bakanı:)) Blog açmam için ısrar eden ve en büyük gazı veren kişi.
- Nefertiti Home: Siz onu mis nefertiti olarak da bilirsizin, bizim çitlenbiğimiz:) Bana göre demir lady lakabını hak eden sabrına ve sevgisine hayran kaldığım kişi. 2011 onu çok üzdü, hayatının en ciddi sınavlarını atlattı, ailesine kol kanat oldu. Bedeniyle ruhuyla herşeyini ortaya koydu. Kendinden hayallerinden vazgeçti elini kolunu tüm gücünü ailesine siper etti. Herkes ailemi seviyorum der ama o yeri gelir ailesi adına kendini feda eder. 2012 şans kapılarını açsın, mutlu olsun, sağlıklı huzurlu. Onu takip ederken hayatın hem en mutlu anına hem de en acı anına şahit oldum. Minik şeylerden mutlu olmayı öğretti, her daim gülümsenin önemini. Hayata isyan etmeye değil hayata ve yaşattıklarına var gücü ile karşılayıp boyun eğdiren Allah'ın seçtiği kullardan diyorum.
Mim yazmakta il defa zorlandım. Kişilere takılmak istemedim ya da sadece bloglara bu ödüller kişiler ve bloglarının harmanlaması sonucu ÇOK YÖNLÜ diye düşündüğüm kişilerin oldu. Bir sonraki mim de görüşmek üzere sevgiyle kalın:)
Tarih84

8 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Öncelikle listede yer almayı beklemiyordum. :) Ben mimi paslayanlara geri göndermedim çünkü :) Ne kadar yakın olursak olalım dürüstlüğünden, objektifliğinden ödün vermeyeceğini biliyorum. Körler sağırlar birbirini ağırlar zihniyetinden öte en başta tanışmamızı arkadaş olmamızı sağlayan etkenlere odaklandığını bilmenin rahatlığı var içimde :)

Bütün listeye katılıyorum elbette. Benim Blogger blogumun oluşmasının sesbebide Seyhandır. Bu kadar zarif ve modern genç bir kızdan ilham almak hoş bir şey.

Stil Direktörü: Tek kelimeyle 'Harbi' bir kadın.
Kuzinede Kızaran Ekmek: İlk keşfettiğimi yemek bloglarındandır. İki farklı ilgi alanı başarıyla harmanlaması okumayı daha da keyifli kılıyor. Ahh bir de o tarifleri deneyecek cesaretim olsa :)
Makinosev'in SoJiSub haberleri için 'külliyat' kelimesini kullanmadığın için teşekkürler :)

Astrea: Buradan tek bir şey söyleyeceğim ona Nerede bizim final bölümümüz? :)

Nefertiti: Canım küçük dev kadın diyorum ben ona. Hepimizin taktığı bir isim var yalnız. Adı dışında herşey :) Allah başka dert-sıkıntı vermesin hiçbirimize.

Miskokulu Lezzetler dedi ki...

Duygumu anlatacak söz bulamıyorum Handancığım. Beni bir kez görmüş, sadece yazılarımdan tanıyan birinden aldığım bu güzel içten övgüler beni çok mutlu etti . Kalpten yürekten teşekkür ediyorum sana kucak dolusu sevgiler benden o güzel yüreğine...

Syhn dedi ki...

emre belözoğlu hayranlığına inanamıyorum!!!
cidden okurken ki yüz halimi görmeliydin!

sonra bi de benden bahsederki yüzümü görmeliydin ya da kızardığım için görmemliydin.

teşekür ederim.
J.Potter, sana da. haketmiyorum aslında...

Miss_Nefertiti dedi ki...

Herkes bana birşeyler diyor zaten =) Lisede öğretmenimde minikprof derdi bana :D Ama olsun sevgiyi ifade ettikçe ne denirse densin seviyorum bende :D Hakkımda yazdığın şeyler çok güzel ve beni çok duygulandırdı. Sanırım bu büyümekle olgunlaşmakla alakalı birşey.

Hani genelde diyorum ya sadece kendiniz için yaşayın. Öyle olmuyor işte gözünün nuru hastayken tüm dünyan 'O' oluyor gözün başka hiçbir şeyi hiç kimseyi görmüyor.

Herşey herine konulur, hayat kaldığı yerden devam eder. Para, iş, hayaller hepsi yani... Sadece istemek yeterli. Yada vazgeçmemek demek daha doğru olur.

2012 dileklerin şahane. Amin, inşallah, umarım, dileri... her ne denirse onu demek istiyorum. Güzel mevlam hiç kimseyi ailesiyle sınamasın inşallah.

Sen beni çok iyi anlıyorsun. Belki yaşadıklarımız çok farklı şeyler ama.. Şöyle bir söz vardır 'KARINCANIN YÜKÜNÜN AĞIRLIĞINI KENDİ BİLİR' Hani görürüz bazen minnacık karınca kocaman şeyi rahatla taşır yada bazen ufacık şeyi sürükleyerek götürür. İşte bu da böyle bir şey. Yaşadıklarımız, dertlerimiz, sıkıntılarımız... Hepsi taşıyanın bildiği ağırlıktadırlar.

O yüzden güzel yüzlüm; hayatta değiştiremeyeceğin şeyler için üzülme, dertlenme ve kendini yıpratma. Kızabilirsin, öfkelenebilirsin ama yapman gereken tek şey gülümsemek ve arkanı dönüp yoluna devam etmek.

Tekrar ve tekrar teşekkürler.

tarih84 dedi ki...

Joey potter:sorma yorum azlığından körler sağırlar muhabbetinin devam ettiği zaten anlaşılmakta:)) Belki takipçiler bilmez ama ben senin bloğun ve yazdıklarına hayran kalıp sende yakınlık hissederek atağa geçtim ve seninle arkadaş olmak için adım attım. Arkadaşlığımız ayrı ama bloğun ve bloğunda varoluş şeklin benim için özel olmasa bu ödüllendirmede yedi kat yakınım bile olsan var olamazdın.beni bilirsin anlatmak gereksiz işte canımsın.

Miskokulu Lezzetler:Asıl ben teşekkür ederim bloğumda varlığını hissettirdiğin için:) Benim için örnek alınası ender kişilerdensiniz.

Syhn:Senden ve san karşı düşüncelerimden az bile bahsettim:)) Sorma ergen ruhumun cahillliği hissiyatımın kurbanı 4 senem ama hırsım sınır tanımaz birgün Jung Woo ile başgöz olursam bu yazımı okuyanlar da şaşırmaz dimi:)

tarih84 dedi ki...

Miss_Nefertiti: beni ağlatacaksın belli, offf feci duygulandım.

Haklısın canım herkes kendi yükünü ve ağırlığını biliyor, bu sene benzer konularda korktuk sınandık dik durmayı başardık. İnşallah senin de istediklerin gerçekleşir canım kocaman öpüyorum canımm:)

MakinoSev dedi ki...

Diğer mimlerden dolayı bilinmeyen yanımız kadı bilmiyourm dedin ya çok haklısın her mimde blogçu arkadaşları daha iyi tanıyoruz.
sabırlı olduğunu ama küçükken çok hareketli olduğunu söylediğini hatırlıyordum ama babanı ve bilimum diğer öğrencilerini cetvelden geçirmene çok güldüm, ne varsa eski eğitimde var :))) ama tabi şimdi olduğu gibi sabırlı bir öğretmen olmanı daha çok sevdim :)
6.madde ve 7.maddeye sonuna kadar katılıyorum, ulaşamadığım hedeler bile uğruna katettiğimiz yoldan dolayı bize çok şey öğretir :)

sayende yeni yeni bloglar da tanımış oldum :)

blogum hakkındaki samimi düşüncelerin içinde çok teşekkür ederim, ne kadar teşekkür etsem az :)))

ellerine sağlık, bir başka mimde görüşmek üzere :)

tarih84 dedi ki...

Makino Sev: asıl ben teşekkür ederim yazımı sonuna kadar okudpun için:)) Arkadaş hatrı tanımam bu durumlarda gerçekten de bloğunu ve azmini çok sevdim ödüllenmesi bence gerekliydi:)

Küçüklüğümde hayal dünyam fazla genişmiş, babam ve yastıklarımız çok çekmiş benden:))