20 Ocak 2012 Cuma

Bu aralar ben ...?

Bu aralar iyice çöktüm, mutlu günlerin ardından mutsuzluğa teslim olmak çok yıpratıcı. En iyisi  ben üzmeyeyim sizleri, blog penceremden sıkıntı aktarmak istemiyorum. Bir süre kendime gelinceye kadar çekileceğim. 1 gün 1 hafta 1 ay bilemiyorum. 
Ama şunları da haykırmazsam çatlarım:
-Şahane ülkemin hepsi Ermeni olmuş ne büyük iki yüzlülük.
  Önce insan olun. İnsana sahip çıkın!
(Hrant Dink'in ailesine Allah sabır versin, ateş düştüğü yeri yakar sonuçta, bu sözde topluluk (içten dürüstçe destekleyenler dışında) o ateşi her daim körüklemekten başka işe de yaramaz. Şaka gibi BDP temsilcileri bile Hrant olmuş siz düşünün!)
-Bunca yıldır ölen Ali Veli amcalara üzülüyorum, Ayşe Fatma teyzeler katledildi içim acıyor. Ama onlar müslüman ve Türk asıllı yani yerel bizden, biz illa yabancı olsun azıcık ırki farklılık olsun isteriz yoksa kendi vatandaşımıza kılımızı kaldırmayız dimi. Yabancı hayranı popülist canım insanlarım.
-Bunca yıl okudunuz, belki kötü anılarla dolu eğitim hayatınız oldu ama ne denmiş bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum. En azından bir tane sevdiğiniz öğretmeniniz hatrına hadi hatrı geçtim kendi evlatlarınızın geleceği hatrına öğretmenlerin çilesine kulak tıkadınız. ALES- KPSS-ÖSS-YGS-ÜDS-KPDS ... bunca kopya bunca torpil GÜNAH DEĞİL Mİ? Neden sessizsiniz?
-------------------
Geri dönüşümle birlikte 3 çay daveti, 2 mim, 2 Asya filmi ,3 Güney Kore dizisi, Bekleyen tarifler, hediyeler, ... yazılarımı ard arda gireceğim.
Kendinize iyi bakın sevgiyle kalın.
Tarih84

10 yorum:

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Biraz dinlenmenin iyi geleceğine inanıyorum..Aşırı hassasiyetinin sinirlerinin bozuk olmasından kaynaklandığını düşünüyorum tatlım..Haklı bile olsan, daha sakin yaklaşmak için buna ihtiyacın gerçekten var ablacım..İyi gelir..İyidir arada inziva..

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

Canımmm benim bunlar bilinçli yapılan şeyler sıkılmadan dimdik durun siz gençlerben bunlara değil de bu karışıklıkları önümüze serip arkada neler yapıyorlar onları merak ederim.
dinlen ama sıkma kendini sevgiler

Joey Potter dedi ki...

Canım sıkıntılarına, çabalarına yakından tanığım. En ufak bir durumda bile hak yememeye bu kadar dikkat ederken; gördüğün, yaşadığın haksızlıklara isyanını anlıyorum. İçinden ne geliyorsa öyle davran. Yazmak gelmiyorsa içinden yazma bekleriz biz. Ama bu arada aklına bir şey gelirde paylaşmak istersen de hiç durma. İçinde tutup seni yiyeceğine haykır gitsin... Güzel günlerin geleceğine dair umudumuzu kaybetmemek gerek.

brai dedi ki...

Canım benim belli ki epey hassas olduğun bir dönemdesin ve dolayısıyla her gün berbat şeylerle karşılaştığımız haberlerden dolayıda sinirlerin doğal olarak alt üst duruma gelmiş. Biraz dinlenmek eminim ki sana çok iyi gelecektir. Geri dönüşünde seni zımba gibi görmek istiyoruz, haberin olsun. Öptüm çok...

şirin dedi ki...

tvde şubat atamalarını görünce ilk siz aklıma geldiniz.bilgilendirirseniz seviniriz :)))

tarih84 dedi ki...

Lezzetli Somunlar: ben de fark ettim ki fazla hassas ve fazla düşünceli olmuşum acı çektiğim için bilinçli bilinsiz kimseye yanlış yapmamaya çalışıyorum çok yoruldum son olanlar daha da yıprattı beni.

Örgü çantam: haklısınız bunun arkasında kim bilir neler dönmekte artık iyi hiçbir yaklaşıma inanmıyorum.

Joey Potter: artık yıldım ama gerçekten de yıldım sanırım kabullenme zamanı bugün içime doğdu atama yok bana kötüyüm toparlanınca döneceğim belki uzun süre yazmam bişi.

brai: geri döndüğümde kaldığım yerden devam tatlım kocaman öpüyorum:)
şirin: sevgili Şirin malesef heyecanım kursağımda düğümlendi desem yeri bir his girdi içime ve atanmayacağımı anladım kpss kursuna gidiyorum son kez hazırlanacağım ve olmazsa da arkama bakmayacağım son iki gündür yediğim içtiğim zehir. olumlu olumsuz mutlaka haber edeceğim sizlere merak etmeyin. iyi güzel günler dilerim.

 Stil Direktörü  dedi ki...

Ah ah o kadar çok söz var ki söylenecek yemin ettim susuyorum ama sonsuz kere sonsuz arkandayım insan olmak başka şey ota boka çekmek başka şey sıkılma sen canım benim

tarih84 dedi ki...

Stil Direktörü:sağolasın canım.

Ecehan dedi ki...

Yıllaardır söylerim; Hepimiz Türküz, hepimiz Hrant için üzgünüz.
Ne demek Hepimiz Ermeniyiz? Türk olunca üzülemez miyiz sanki? Laf.
Haklısın yani.

tarih84 dedi ki...

Ecehan: ben de anlamıyorum zaten kimse ne yaptığını anlamadan gidiyor birşeylerin peşinden.