28 Haziran 2011 Salı

I' m not a girl.. not a woman!

Photobucket
Kurstayız, mola verilmiş, elimizde çay sinmişiz bir köşeye... günün yorgunluğu, kpss, belirsizlik, iş sorunu, gelecek kaygısı konuşuyoruz. Derken ortak arkadaşımın birinden davetiye aldım, evet bir davetiye daha. Durdum düşündüm. Evliliği mi: HAYIR! Hayatı, hayatımı.. sonra durdum ve kendimi neredeyimi algılamaya çalıştım. Yaşımı, bu yaşa kadar yaptıklarım-yapamadıklarım-yapmaya çalıştıklarım... Liste uzun süre dar en son kendimle uğraşmaya başladım. Yaş grubum ve nerede durdukları, nerede derken seçimleri ve bu seçimlerle gerçekten mutlu olup olmadıklarını düşünür oldum. Derken kendime geldim: peki ben? Ben neden böyle seçimler yapamıyorum, biri ile başlamak ya da bir iş tamam bu olmalı diyip durmak... evet sorunun odak noktası: BEN NEREDE DURMAK İSTEDİĞİMİ HALA BİLEMİYORUM!
Photobucket
Sonra kendimi kolaj yaparak rahatlatmaya çalışıyorum, derken kolajlara bakıyorum birinde kadın birince çocuk peki ben neredeyim?
Photobucket
Depresif hallerde buluyorum, bir kahve ardından bir duş yetmiyorsa güzel bir uyku vee bunların da içimdeki huzursuzluğu kesmediği, derin yalnızlık zamanlarında buluyorum kendimi.
Photobucket
Derin sulara dalıp, yalnızlıkta kendimi bulmak istiyorum. Hayal kuruyorum, kendi masallarımı yazıyorum, Jung woo düşünüp yeni eğlenmelik mini dramlarla test molaları veriyorum. İzmir- Kore- düşler sokağı gezinip duruyorum... kpss çıkmazına takılıp yeni bir düşle geçiyorum hayatın sonsuz yoluna.
Photobucket

Hayal kurabilme özgürlüğüm alınmamasını, çalışma azmimin kırılmamasını, çirkinliklerden uzak, güzel düşlerin gerçeğe döndüğü bir yerde olmak istediğime karar verip kursa dönüyorum. Ne kadın ne de çocuğum, ortada belirsizim. Duygularımın sınırı ve yaşı yok. Ben kendini arayan bir faniyim.

Tarih84

25 Haziran 2011 Cumartesi

The Greatest Love Severlere Hediyem Olsun =)

Photobucket

The Greatest Love severler akın akın çoğalırken ders telaşından severek izlediğim diziyi erken bırakmak zorunda kaldım. Kpss telaşım geçince izlemeye alacaklarımdan. Madem sevdiniz, benimsediniz işte benim de size bu kolaj armağanım olsun. Beğenilirse diğer eğlenceli diziler içinde yazın boş vakitlerimde hazırlarım. Bilerek etiketlemiyorum ki çalınsın diye değil! masa üstü kullanmak isteyen arkadaşların gözleri blog adresimle meşgul olsun istemediğimdendir. Kolaj saatlerimden kullandığım materyallere kadar kaydediyorum. Alıntılayarak kullanmak isteyenler başımla beraber lakin çalana acımam! Üslup farkından neler olacağı anlaşılacaktır!

Tarih84

23 Haziran 2011 Perşembe

To Believe... someone come to ...

Photobucket
İnanmakla başlar herşey... inanıyorsak varız, varsak yaşarız ve yaşadıkça yenilikleri varederiz. İNANIYORUM... birinin geleceğine, gelince herşeyi iyileştirip beni sakinleştireceğine, yanında iyileşeceğime... Nereden nereye hayat geçiyor be!
Photobucket

Hayat birşeylere inandıkça güzel...

Tarih84

19 Haziran 2011 Pazar

Limonata Zamanı! =))

Photobucket
Yoğun, yorucu günler geçiriyorum. Yağmur, sıcak derken haşatımız çıktı. Karpuza saldırıyoruz şişkinliği cabası off bunaldım. Bugün malumunuz Lys günüydü, sabah sınav iyi geçti sıkılmama değdi dedim eve geldim beni bekleyen testlerin başına geçtim. Kpss sayılı gün kaldı. Ahhh çok hızlı geçiyor şu günler ahhh... Ders çalışmakla kalsa iyi, cam kapı açık olursa toz eksilmez. Toz alma diye başlayan maceram domestosla bütünleşmiş halim kalan canım da çıktı. Yoo yeter mi öldürmeden bitmez bu işler. Annemler alışverişe gitmişken yemeğe giriştim soğanda bana oyy gözlerimmmm. Canım nasıl da LİMONATA istedi buzz gibi anne eliyle yapılmışından. Şekeri az buzu çok olanından. Çay demledim, limonata isteğimi kolay yaparak dindirdim. Yalnız kolaj baştan sona limon doldu:) Yorgun netten uzakta 20 günüm var, arada uğrar hal hatır soruşurz. Kendinize süpper bakın. Sizleri iki sevdiğim kliple bugünlük veda ediyorum:)


Tarih84

17 Haziran 2011 Cuma

Şimdi LYS Zamanı!

Photobucket

Sınava girecek herkese hakkını alabilmesini diliyorum.

Yarın LYS maratonu başlıyor. Ygs sonrası Lys nasıl geçecek bilememekteyim. Şaibeler, şifreler, yalanlamalar.. Sistem değişmiş, branşlar incelikleşmiş. Yıllardır edebiyat bakmamışım, bilgiler küflenmiş bakalım diyorum. Yarın ilk sınavım matematik, adımımızı atacağız. Belki de en verimli sınavım olacak:) Gerisi puanlara bağlı. Anlayacağınız bendeki okuma aşkı, öğretme arzusu, yeni şeyler keşfetme uğraşı bitmez.

Kpss döneminde başlayan ösym çıkını, çakma kalemkutusu faciası sonrası birkaç düzelme var. İlk önce artık silgimizin adı var, Fatih kaleme şaşırmıyorum, Fatih bir simgedir, bu ismin verilmesi de doğal. Yani kalemkutu ihalesini kimin ya da kimlerin aldığı açık. Kalemler sınav boyunca yeterli geldiği için sözüm yok da ahh şu gerisi:( Kalemtraş faciaydı biraz düzeldi gibi, 2 olips şekerden 1 olips+ 2 kent şeker ettimi 3 :)) Peçete olay: karınca duasının okunacağı kadar ince 2 tel:) Ve süprizzzz devlete 330ml su vermek pahalı geldi artık su yok, suyu siz getirebilirisiniz. Öysm peçete sorunsalına çare bulmalı. Bir peçete diyip geçilmemeli, çok önemli. İzmir ve diğer şehirler hatta ülke geneli yağmura teslim. Hava sıcak birden bastıran yağmur derken gribe teslimiz. Bu grip de lanet bişi burun akması aksırığı tıksırığı her şeyin başı peçete. 2 tel peçete tuvalete mi burnumuza mı elimize mi yetecek?

Tarih84

15 Haziran 2011 Çarşamba

Kuru kafanın böylesi =)

Photobucket
Hayatımın hiçbir döneminde (buna ergenliğim de dahil) aykırı sayılacak şeylerden hoşlanmadım. Aykırılık da göreceli bir kavram. Mesele sınırlarsak: enteresan anlamsız ve itici sayılan dövmeler, ağır rock grup hayranlıkları, yırtık sökük giyim tarzı... aileme kal getirtecek diyelim:) Kuru kafa gibi nesnelere ilgim olmadı taki bugüne kadar. Yine can sıkıntısı yine bir kolaj zamanı bu kolaja kolye yakışır diyip, renkli kolye ararken kuru kafalar dikkatimi çekti. Resmen aşık oldum, baksanıza nasıl da tatlılar, rengarenk çok sevimli:) Tasarımcı gerçeği ölümü, korkuyu, tehlikeyi çağrıştıran sembolleşen bir nesne nasıl da sevimli takılası bir hale dönüşmüş:)
Bu kadar enteresanlıkdan bahsedilince aklıma Nil Karaibrahimgil geldi, son günlerde bayıla bayıla dinlediğimiz yeni parçası: Hakkında herşeyi duymak istiyorum!

Dur dur dur dur dur
Bakma öyle bakma öyle
Çık damarımdan
Yok yok yok yok
Yapma böyle yapma böyle
Gitmem yanından
Çalma öyle gelme böyle
Dön kapımdan
Cık cık cık
Deme öyle onu söyleme
Kork cevabımdan

Hakkında her şeyi duymak istiyorum
Bu aşk değil de nedir
Aklımda hep yine görmek yine öpmek filan
Her şeyi tek tek anlat istiyorum
Bu aşk değilde nedir
Aklımda hep yine görmek yine öpmek filan

Güm güm güm güm
Atma kalbim atma şöyle
Duyulur dışarıdan
Çok çok çok çok çok
İsteme çok isteme koparız hayattan
Çalma öyle gelme böyle
Dön kapımdan
Kokma şöyle kokma böyle
Git rüzgarından

Hakkında her şeyi duymak istiyorum
Bu aşk değil de nedir
Aklımda hep yine görmek yine öpmek filan
Her şeyi tek tek anlat istiyorum
Bu aşk değilde nedir
Aklımda hep yine görmek yine öpmek filan
Tarih84

14 Haziran 2011 Salı

Gecenin ışıkları bana eşlik etsin istiyorum

Photobucket

Yürümek yürümek ve sabahın ilk ışıklarına kadar yürümek istiyorummm.

Tarih84

Bengü'den kıpır kıpır dönüş : AŞKIM
Parçayı sevdim, insanın kanını kaynatan yaz parçalarından biri daha:)

Tarih84

12 Haziran 2011 Pazar

Happıness

Photobucket
Mutluluk: Düşündüğün, söylediğin ve yaptığının uyumudur.

Mutluluk sence nedir?

Tarih84

11 Haziran 2011 Cumartesi

MİM: Hakkımda 7 Gerçek!

Photobucket
Mim okumayı da cevaplamayı da çok severim:) Hele mim sevdiğim bir arkadaşımdan gelirse bayıla bayıla, hemmen cevaplarım:) Sevgili blogdaşım hayat güzel beni mimlemiş. Hakkımda bilinmeyen 7 şeyi yazmam istenilmiş. Bilinmeyen mi bu biraz zor malum bloğum kişisel ve beni ilgilendiren birçok şey zaten yazılı.Düşünüyorum ve bir yerden başlamalı diyorum:)
1-) Bu aralar sinirli-agresifim ama aslen sakin bir yapıya sahibimdir. Beni tanıyanların iyi bileceği bir yanım: sabırlıyımdır hatta fazla sabırlıyımdır lakin sabrımın da bir sınırı vardır işte o sınır geçildimi otomatiğe bağlanmışcasına dökülen sözler zehir gibi olur, sanki günlerce düşünülüp kurulmuşcasına cümleler dökülür, haklılığım ve cümlelerdeki gerçeklik sonucu o arkadaşlık ya da tanışıklık benim tarafımdan bitmiş olur, bitmemişse de ciddi bir sınav atlatır!
2-) Hayata bakış açım siyah ya da beyazdan ibaret kalıplaşmış olmasa da verdiğim kararlar kesindir. Eğer biri ya da birşey için bir karara varmışsam sonucu beni çok üzecek bile olsa dönmem, kesindir, bitmiştir.
3-) İnsanlarda tahammül edemediğim bazı şeyler vardır, mesela: biri bana bir isteğinden bahseder, madem istiyorsun çabala, ben de çabanda yardımcı olayım yok çabalamıyor ve hala bu isteği konuşmaya devam edip benim zamanımı harcamaya devam ediyorsan deliririm. Karşımdakini kendine getirmek için bazen çok acımasız olurum.
4-)Alışveriş yaparken çok pratiğimdir, girdiğim bir mağazada göz ucuyla bakmam yeterli olur zaten gözüme ilişmemiş, beni kendine çekmemişse sonradan görülüp alınan her ne ise dolapta tıkılı kalacaktır. Bu pratiklik her türlü alışveriş için geçerlidir.
5-) Kitap okumayı çok severim, özellikle uzun yol öncesi roman okumaya çalışırım. Saatler sürecek yolculukta son okuduğum romanın geçtiği yerleri gözümde canlandırıp, karakterleri hayal ederek inanılmaz zaman geçirebilirim.
6-)Mutsuz, çıkılmaz anlarda ya uyuyarak yaşanılan duyguları es geçmeye çalışırım ya da Daniel steel kitabı alır okur rahatlarım. Uyku & roman terapimdir!

7-)Bir şeye başlayıncaya kadar çok sitresli olurum, hatta gözümde büyür ilk adımı attığım an alim kesilircesine bir kerede kaparım. Kitap, defter, blog düzeni.. neyi almış ya da başlamışsam değişiklikten hoşlanmam aynı düzende kalsın isterim. Okul zamanında aldığım bir kitap çizilsin elime bile almazdım, defterim şaka olsuın diye bir sayfası karalanmıştı(eşşeklik işte) hiç üşenmeden 4 gün boyunca defteri temize geçirmiştim yetmemiş o defteri ertesi hafta sıralarına atmış işte şaka demiştim:) hatta durum o kadar vahimleşir ki portakal suyu dökülmüş soru bankamı yarıda bırakıp yeniden aynısı almak kadar ileri boyutta takıntılı olabiliyorum:(
*Bu aralar sitres ve sinirim nedense en agrasif hallerimi yansıtmama yol açmış, normalde bu kadar gıcık değilimdir:) İyi hallerimde vardır:)
Tarih84

9 Haziran 2011 Perşembe

Sınav Günü Bir Müjdeli Haber:)

Photobucket
21 Nisan günü, yani doğum günüme 1 kala sevinç çığlığı attıran haberden daha önce BURADA bahsetmiştim sizlere. Hikayemize kaldığı yerden devam edelim:) Joey Potter'ım, tatlım, arkadaşım canımm düşünmüş taşınmış karar vermiş bu kız bu haberi duymalı demiş ve beni aramış:) İyi ki de aramış:) Tarih84 sana bişi dicem ama bak iyi bir haber, sakın telaş etme. Senin oppan(aşkın,sevdiceğin) hayranları ile toplaşmış, bir açıklama yapmış: Le je ah ile 1 ay önce yollarını ayırdıklarını söylemiş hobaaaa tutmayın beni yuppiii:)) Olay, yorumlardan öte asıl mevzu bu haberin benim sitresimi alması ve sınava relax modda girip geçer not alacak kadar(hatta biraz fazlası) sınavımı rahat tamamlamamı sağlamasıdır.

Öncelikle bu resim tarih sahnesinden acilen silinmeli! Hükmü yoktur!
Photobucket

Ahh aşkım 3 aylık maceranı eline yüzüne bulaştırdın! Biliyorum adisin, kadınının arkasında değilsin hatta en kötü gününde bilsem ilişkiye başlar mıydım diyecek kadar bencilsin! Napalım aşk işte, gözüm kör. Gönlümün gözü açık o da bana yeter:) Ne demiş bir bilir kişi: beş para etmez güzelliğin bendeki aşk olmasa ahhh.. yine de içime sinmeyen birkaç şey var gelecek ne olacağını gösterecek.

21 nisan günü yine sabah saatleri sınava gireceğim bir telefon nefertitimden ismi gibi sevdalara saygılı, sevdalılara sahip çıkan canımm beni arayıp haber vermişti, günümü aydınlatmış neşe katmıştı. Yine bir sabah bu sefer aynı dersin sınavının finali Joey Potterım aradı ayrılığın doğrulandığını açıkladı:) Yine yağmur yağıyordu ve benim sitres yağan yağmurun damlalarına karışıp uçuup gitti! Sanırım 90dan aşağı not almam:) Sağolun kızlar, canlarım benim:)

Tarih84

5 Haziran 2011 Pazar

Pazartesi, Dua, Şans!

Photobucket
Pazarı pazartesiye bağladığımız saatler içerisinde cv kontrolü tamam, yarın için öğretmen cicilerim tamam, materyal tamam... hepsi de %90 olmayacak bir iş görüşmesi için:( Kadrolar dolu lakin ne olur ne olmaz yedek seçimi yapmaktalar offf kpss konusundaki umutsuzluğum nedeniyle yedek planlara ihtiyacım var. Ne olur benim adıma dua edin, işlerim rast gitsin. Yarın çok hayati bir gün eğitim alanında bir adım daha öne çıkabilmem için gerekli, çok istediğim sertifika programları var ve başvuruları finallerime denk geliyor:( Bir pazartesi dualarınıza ve de şansa çok ihtiyacım var!
Tarih84

4 Haziran 2011 Cumartesi

İhtiyacım var...

Photobucket
İhtiyacım var renklere, gönlümü ferahlatsın içimi açsın diye.
İhtiyacım var vitaminli soğuk bir içeceğe, enerji versin dikkatimi toplasın diye.
İhiyacım var güneşli bir güne, dinmeyen yağmurlardan kurtarsın nefes aldırsın diye.
İhitiyacım var geniş yastıklara gömülüp dinlenmeye, biraz rahatlayayım diye.
İhtiyacım var güzel bir duşa, üzerindeki sıkıntıyı temizlesin diye.
İhtiyacım var şansa, kaybettiğim zamanı telafi etsin diye.
İhtiyacım var SANA, kalbimin ağrısı dinsin mutluluk diyarının bir ömür tutsağı olayım diye.
Tarih84

2 Haziran 2011 Perşembe

Tatlı Adımlar, Güzel Başlangıçlar...

Photobucket

Son günlerde kolaj işine merak saldım demiştim, işte bir yenisi:)

Bugün çok yorgun, halsiz uyandım. Bunu tersine çevirecek bişiler yapmalıydım. Hemmen bilgisayarın başına geçtim, ortaya bu kolajlama çıktı. Fotoğraf penceresi de ekledim ki bu günün bakış açısı tatlı olsun devamı güzel gitsin istedim. İşlerim(ben iş diyim siz ders anlayın) rast gitti. Yarıda kalmış soru bankası bitti ödevlerimi derledim, yeniden ders çalıştım... şimdi de kek pişiriyorum arkadaşım gelecek son ödevimi birlikte yapacağız. Artık kafamın basacak yeri kalmadı, beynim durdu, takviye kuvvet gerekli dimi:) Arkadaşlıklar iyidir, seni düşerken tutar ve eskisinden de iyi noktaya taşır. Melikem, çocukluk arkadaşım yetişti imdadıma:) Kıssadan hisse: gün ne kadar güzel başlasa da bir anda kararbilir ve gün ne kadar berbat merhaba dese de bir anda güzelleşebilir. Herşey bizim elimizde, yılmak yok- umutsuzluk lugatımızda yok! aja ja hobbaaa... Siz siz olun feleğe teslim kalmayın bu hayat mücadele etmeye değer çünkü hayat yaşamak çok güzel!

Tarih84