18 Aralık 2011 Pazar

Yılbaşı Hazırlıkları: Ev Süslemeleri & Kapı süsü yapımı

2012 kapıda, yeni yıl coşkusuyla sarmalandık. Yeni yıl ağacı alternatifimi daha önceki yazımda anlatmıştım dileyen burayı tıktık okuyabilir. Şimdi de evlerimizi pratik ve ucuz yöntemlerle süslemeye ne dersiniz. Önemli olan marka, maddiyat değil sizin gördüğünüz pencerede eve tılsımlı dokunuşlardır! Geçenlerde yemek bloggerları sevgili blogdaşımız Çiğdem hanımın evine davetliydik. Yeni yıl yaklaştığı için yeni yıl temalı birşey yapmak istedim. İlk defa yaptığım için biraz acemice oldu, sağolsun Çiğdem hanım çok nazik biri beğendiğini söyledi =)) Kapı süsü ve bereket taneleri.
Peki nasıl yaptık, önce malzemeler:
Bir kasnak, yeşil gramofon kağıdı, tel makara, pamuk, minik yeniyıl süsü ve zeytin dalı. Çevrenize bakın mutlaka boyunuza yakın zeytin ağacı bulursunuz. Oradan bir iki dal sıyırsanız yeterli.
Peki nasıl yaptım, daha doğrusu yaptırdım:) Anneciğim sağolsun:) Martha Stewart da izleyip pek beğendiğim kapı süsnü kendimce yapmaya çalıştım eğik oldu ve anneciğim getir şu el işi bezini ver teli diyince tabi annem benim dur ben san çay demleyeyim dedim:) Öncelikle kasnağı bir kat pamukla dolayın. Üzerine yaklaşık 7cm genişliğinde gramofon kağıdı ile çevirin. Bir kat tel sarın ki sıkışsın. Zeytin dallarını aynı boyda kırın ve yassı şekilde birbirini üzerine gelecek şekilde saat yönünde sarın, telle sıkıştırın. En son orta kısmına sizin için sevdiğiniz birşey ekleyin. Ben evlerde nar ve limonun bereketine inanalardanım. İki dal limon ve nazar boncuğu ekledim. Yeni yıl eylenlerim devam edecek =))
Tarih84

2 yorum:

çeşnici Handan dedi ki...

Çok sevimli olmuş senin de anneciğinin de ellerine sağlık.

tarih84 dedi ki...

çeşnici Handan: teşekkür ederimm:)