14 Aralık 2011 Çarşamba

Rengi bilinemeyen OJE! #4

Uzun bir aradan sonra renk keşfine çıktığımız oje deneme yazılarına dönebiliriz. Unutanlara kısa hatırlatma: günlerden bir gün, o gün de yaz başı tüm ünlülerin tırnaklarında bir oje. Chanel çamurundan sonra en hit renk. Aran taran bulunamıyor hayır bilsem hangi marka daha isabetli çakma arayışlara geçerdim dimi =) Malum atanamdım bir ojeye hem de oje sürme özürlü olarak 40- 60 tl arası bir mebla ayırmak Allahtan günah.
Tamam tamam toparlıyorum, bir sürü oje aldığımdan bahsetmiştim işte ojenin açık tonlarından koyuya geçiş denemelerimiz başladı. Ben bu oje rengini ROCK YEŞİLİ diyorum, nedense sürdürdükten sonra Şebnem Ferah dinlemek istedim =)) Oje çarpması mı desek hehehe:)
Arkadaşımın evindeyim ve oje sürmek kurutma işlemlerinden gına gelince ki bu konularda çok sıkılganım. Dedim sen oje sürmeyi seversin bundan sonra sen sür KENDİ TIRNAKLARINA ben de çekim yapayım =)) Arkadaşım da Tanrı misafiri diyip alttan aldı beni, devamında onun tırnakları üzerinden gidecek bu yazı dizisi:)
Evet herşeyin başı üstteki kolajımda gördüğünüz oje dir! Onu araken 11 farklı oje alıp denek olduk:)
Üstteki resimlerde gördüğünüz oje markası: Golden Rose - Paris. Oje numarası: 217. Satış fiyatı: 1.5 - 2 tl.
Bir sonraki araştırma yazımda görüşmek üzere, sevgiyle kalın. Yeni yıl telaşında belki de işinize yarayacak bir yazı olmuştur.
Tarih84

6 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Allahım böyle giderse zaten o pahalı oje fiyatına yaklaşacak aldığın ojeler :) Güzel renkmiş Flormarın benzer bir rengi var bende.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: töbe bir daha oje almam zaten:) sanırım ojenin gerçek rengini buldum, atandığım zaman ilk mağaşla 3 tane çok çoook istediğim ojeyi alacağım ve de sürmeyi öğreneceğim.

Aylin TÜRKŞEN AYSEL dedi ki...

Yaz başı ben de 14 yaşındaki yeğenimle bu rengin peşine düşmüştüm. Onu bulana dek açık mavi, çırtlak kırmızı, kavuniçimsi, bildiğin yeşil, mosmor tonlarında ojelerimiz oldu. Her gün birini sürüp çıktık İstanbul sokaklarını keşfe. Bu renge ise yeğenimin İstanbul'daki son gününde rastladık nasılsa.

tarih84 dedi ki...

Aylin TÜRKŞEN AYSEL: oğğ sizin macera da iyimiş doğrusu :))ben en sonunda iki ojede karra kıldım sonunda ama zor oldu, yazımın sonunda resimleri ekleyeceğim. Bir iki arayış yazısı daha ekledikten sonra.

Öykü dedi ki...

Joey Potter'in yorumuna guldum :)

tarih84 dedi ki...

Öykü: ama haklı doğrusu =))