21 Aralık 2011 Çarşamba

İzmir, Konak Meydanında Atama Duasına Çıktım / Bu Kuşlar Çok Tehlikeli!

Yine mi Konak Meydanı dediğinizi duyar gibiyim:)) Pazar günü bir iş sebebiyle Konaktaydım. Yağmur sebebiyle etraf tenhaydı. Eeee artık siz de öğrendiniz normalde çekinmem, hele ortam sakinse gönlümce fotoğraf çekilirim:)) Yine hiiç tanımadığım bir kişiye emanet ettim makinemi ve sonuç birbirinden iyi kareler yakaladık:)
Aslında saat kulesinin oraya gelince İzmir!in göbeğinde olduğumu hisseder dönerim arkamı camiye bakar duamı eder şükrederim Rabbime.
İşte tam da bu anda cami üzerindeki kuşları görünce yeniden bir dönüş yapıp açtım ellerimi ve duamı bu sefer de güvercinler üzerinden devam ettim. Duam ne mi tabiki de atama ikinci isteği bilmeyen mi var:)) Baş harfi J desem yeterlidir:)
Etraf her zamanki doymak bilmeyen güvercin kaynıyor. Aldım elime bir bardak buğday ve o an TIRSTIM, bu kuşlar çok tehlikeli resmen saldırdılar.
İlk bir kısım atıp geri durdum bir yandan da fotoğraf karesi alıyor duamı şaşırmayım diye bağıra bağıra diliyorum. Allahııııııım duyyyyyyy sesimi ne olur şubatta atanmış olayımmmmmm!
Kuşlar artık ayak dibimde gitsem mi yaklaşsam mı bilemedim. En iyisi dua okumaya devam dedim.
Dua okurken korktum kuşlardan dua şaşmasın diye başladım yüksek sesle Nas suresinden Felağa geçiş Allahım iyice karıştım. Bu kuşlar bir garip valla. Bir an ilk öğrendiğimiz dua Süphaneke diyince dur kızım dedim geç kenarı. Makineyi yeniden bir başka kişiye uzattım. Biliyorum hissediyorum atanacağım bu ölümsüz anı unutmak istemiyorum.
Nasıl tırsmışım yetmedi ikinci bardak buğdayı alıp bu sefer uzaktan dökerek şaşırmadan ettim duamı.Allah utandırmasın.
Mesleğe gönül vermiş, dirsek çürütmüş, kpss belasından yakasını bir türlü sıyıramayan tüm meslektaşlarıma dilerim şubatta atama nasip olur. Amin.
Tarih84

12 yorum:

milky dedi ki...

amin umarım bekleyen herkes hayırlısı ile atanır.

tarih84 dedi ki...

milky: aminnnn, ben de inşallah Ocakta mutlu haberi duyururum:)

crazywomanrosemary dedi ki...

TÜM ATAMAYI BEKLEYENLERİN GÖNÜLLERİNE GÖRE OLSUN!

Fotoları görünce İzmir'im gelmiş dedim altı aydır gidemedim..:))

Syhn dedi ki...

amin canım amin!!

Joey Potter dedi ki...

Kendim için herhangi bir şeyi istemediğim kadar çok istiyorum atanmanı. Senin için dua ediyorum, edeceğim. İnşallah Allah duyar sesini. Senin gibi öğretmenlerin çoğalması gerek. Hak ettiği yerde olmaları gerek. Sen atan bende Fatih Camiinde ki güvercinleri yemleyeceğim İNŞALLAHHH :D

tarih84 dedi ki...

crazywomanrosemary: inşallah güzel bir vesile olur da İzmir'e gelirsiniz:)

Syhn: sağolasın canım:)

Joey Potter: amin canım, aman dikkat et doymak bilmez sardırgan tipte bu yemlenen güvercinler:)

MakinoSev dedi ki...

Allah hepimize hayırlı bir iş nasip etsin, çalışırken de yüzümüz gülsün inşallah :D
Canım bu arada Nas'dan sonra mı Felak okunur yoksa tersi mi ben hep karıştırırım, sen yine iyi dayanmışsın bitirmişsin sonuna kadar duaları :) İnşallah kabul olur gönlünce :)

tarih84 dedi ki...

Makino Sev: ben o iki duayı birbirine karıştırdım, Allah günah yazmasın. Aslında bende hamladım namaz kılarken karıştırmamak için küçük bir kitap aldım sıralaması yazıyor, ben de ara ara karıştırıyorum.

KAMİKAZE dedi ki...

AMİNNNN canımm.

tarih84 dedi ki...

KAMİKAZE:inşallah aminnnn:)

FERİDECO dedi ki...

İzmir'den merhabalar.Herşey gönlünce olur inşallah.Konakta olmak vardı şimdi:) siteniz bir harika tebrik ederim bende size yeni katıldım.İlerletebilirmiyim bilmiyorum.Akademiİstanbul'da iç dekoratörlük okuyorum ve iç dünyamı paylaşmaya çalışıyorum.Sizede başarılarınızın devamını dilerim.

tarih84 dedi ki...

FERİDEKO: Ne mutlu size ben de dekorasyon üzerine okumayı dileridim çok şanslısınız umarım öğrenim sonrası da yolunuz açık olur:)))