15 Aralık 2011 Perşembe

İzmir, Konak Meydanı Gece Görünüm / Büyüleyen Işıklandırma

İzmir, Konak meydanı ışıklandırmasını görünce gözlerim doldu. Çocuklar gibi koşa koşa ağaçlara yaklaştım. Arkadaşlarım şu kızı tanımıyoruz hallerdeydi:) Bir mutlu oldum bir mutlu resmen büyülendim. Yaklaşınca anladım ki bu büyünün kaynağı yeni stil ışıklandırma şekliymiş. İtfaiyeler gündüz meydanda ağaçların yapraklarını kesmiş. Belediye görevlileri de yaprak formu verilmiş ışıkları ağaç dallarına sardırmış.
Biraz daha yaklaştım, sanki hipnotize oldum. Işık berraklığı sizi resmen çekiyor içine ya da benim gibi hayal perestlere ayrı bir coşku katıyor.
Dayanamayıp fotoğraf makinemi çıkardım, tutuşturdum arkadaşımın eline. Allahtan tenha bir akşamdı rahatça fotoğraf çekildim.
Keser mi hiç bu kadarı dimi:) tepelere çıkıp poz verdim:) Sizlere daha önceki yazılarımda da içimdeki memleket sevgisinden bahsetmiştim. Son 1 aydır sanki bir veda halindeyim. Atanacağım malum mu oldu ne şubatta el sallayacağım İzmir'ime. Vee o ağaçların gündüz gözüyle görünen hali.
Yaprak formlu ışıklandıma hali.
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere sevgiyle kalın.
Tarih84

7 yorum:

** ZEL ** dedi ki...

Hakikaten çok güzeller,ben de olsam heyecanlanırdım :)
Bu güzel kareleri paylaştığın için çok teşekkürler..

MineTD dedi ki...

çok güzel olmuş gerçekten :)eline sağlık fotoğraflar için de. yılbaşında cumhuriyet meydanında havai fişek izleme isteği geldi yine ama...

tarih84 dedi ki...

Zel: gelip okuyup yorumladığınız için ben teşekkür ederim, sağolun :)

MineTD: aslında benim de içimden gitmek orda olmak geçiyor, geçen sene yılbaşı ertesi ameliyat olup uzun süre yatağa mahkum kalacaktım, yeni yılda evde durmayayım diye yıla cumhuriyet meydanında emre aydın konseri ile girmiştim. sabaha kadar gezmiştim.

MakinoSev dedi ki...

İnşallah içine doğduğu gibi ataman yapılır, güzel ve coşkulu yeni bir döneme adım atarsın :D

tarih84 dedi ki...

Makino Sev: inşallah, amiiin:)

mutfakcini dedi ki...

Çok güzelll cıvıl cıvılll :)

tarih84 dedi ki...

mutfakcini: =))