19 Kasım 2011 Cumartesi

Jacops, feci kızdım sana!

Başım ağrıyor günlerdir kahveye hasretim. İçtiğim kahve ama benim alıştığım, sevdiğim, gönlümü kaptırdığım kafeinim piyasada yok. Ailecek her gördüğümüz markete giriyoruz, bakıyoruz mutsuzuz! Pazar keyfimiz yarıda kalıyor offf Neyse tam eve döneceğim Alsancak - Migros önünden geçerken gaipten sesler duydum. Girdim içeri rafta 2in1 bulmak için nasıl dua ediyorum bir baktım o da nesi 2in1 yeniden piyasada rafta ne kadar paket varsa doldurdum sepete. Son kuruşuma kadar 2in1 aldım. Migrostaki 11 paketi de ben aldım! Peki bunca çaba, bu kadar büyük bir miktar kahveyi neden aldım işte asıl merak edilesi ana nokta! Lanet olsun bünyemi zapteden Jacops 2in1 aşkına, seni sevmek bu kadar mı zor olur! İsyanım var.
2in1 bulamamak beni arabeske sürükledi:) Paramın son kuruşuna kadar ödeyince dolmuşla rahat rahat dönmek yerine kent kartımla otobüs çilesi çektim. Suçlusun Jacops suçlu. Ben ki ayağından ameliyatlıyım çok zorda kalmadıkça ayakta duracak seyahatler yapmamaya çalışırım tehlikeli sürem dolmadı peki gözüm gördü mü hayır! Jacops sevdansının bedeli ağır işte!
Eve gelir gelmez kahve çekmecesini doldurmanın huzuruna erdim. Suçum Japos 2in1 sevmek!
PEKİ BENİ NE KIZDIRDI?
- Yaklaşık 1 aydır piyasada jacops 2in1 bulunmamakta, eldeki stoklar da tükenince müşterilerin kasiyerlere bitmek bilmez soruları başladı. Ne zaman gelecek? Neden gelmiyor?
 Depoda var mı? ...
- Jacobs 2in1 den sonra 3in1 de de sıkıntı başladı, tada alışmış tüketici biraz şeker ilavesi olsun yeterki bir tadım kahvemiz olsun diyerek başladı alışverişe. Zemzem değil ki sonsuz kaynağı olsun koli biter isyan başlar.
- Jacops 2in1 bulamamaya başlayınca etrafta ne kadar mağaza varsa dolanmaya başladım. Neredeyse gün aşırı girdim sordum ısrar ettim. Tansaş, Migros, Kibarım, Diasa, A101, Bim, Gürmar yetmedi bakkaları arşınladım. Nescafe bol kahveli ile avunmaya çalıştım. Nescafeye laf atacak değilim, bol kahvelisini severim de ben şekerli ürün fazla tüketemiyorum! Yani alternatifsiz kaldık.
- Rekabet kurulunda ikaz mı aldılar dedim, sonra mantıken saçma olduğunu anladım. İlk üreten nescafe o nedenle fazla satış olsa da ilk ürün olmadığı için aşağı fiyat çekebilme yetkisi vardır dedim. Yani kaliteli tabi satılacak bir de uygun tamamdır!
- Piyasa araştırmasına girdim yeni bir zam mı bekleniyor, yeni bir kampanya ya da ambalaj değişikliği? Cevap alamadım. Yaaa neden anlamak istemiyorsunuz ben deli gibi Jacops aradım aradım aradım...
-Kasiyerlerin genel kanısı 2in1 in nescafe 3in1 den bile fazla sattığıydı, buna rağmen gelmemesine onlar da şaşkındı. Yani çok tüketilen bir ürün.
ŞİMDİ SORUYORUM JACOPS SANA:
Bunca zorluğa katlanan ben, sağlığını riske atan ben, cebindeki son kuruşa kadar harcayan ben peki sen bundan sonra raflarda olacağına garanti verebilecek misin? 80li yıllarda mıyız? Tüp müsün Ekmek mi? Karaborsalık ürün misali nedir bu çektiğim senden, SUÇUM SENİ SEVMEK Mİ?
Jacops firması olarak bana bir özür borçlusunuz bir de açıklama. Türkiye üzerinden bir cevap gelmediği takdirde kuzelerimin de yabancı dil desteği ile İngilizce- İspanyolca- Almanca- İtalyanca- Rusça  Jacops ülke temsilcilerine durumu anlatacağım. Jacops dünya markası ise ismine firmaya yakışır bir özür bana sunmalı. 
Öfkem sevgimin ve sadakatimin büyüklüğündendir!
Tarih84

17 yorum:

Dilekce.. dedi ki...

:))) ay çok güldüm gece gece yaaa. hem güldüm hem düşündüm, bu nasıl bir kahve ya da marka aşıklığıdır diye.. kendimde hiç böyle bişey yaşamadığım için füşündümi ben mi eksik kalmışım, sdn mi ileri gitmişsin diye :)) Sonuçta bulabiildiğine nasıl sevindim anlatamam, bundan sonra her jacops gördüğümde bu postu hatırlıycam sanırım.. :)

tarih84 dedi ki...

Dilekce: ahh sorma akşam yemek sonrası çay demlemek yerine kahve yapıp içtik =) seviyorum kahretsin :)

Cevver dedi ki...

Ben 5M migrosta bulup almıştım.Bilseydim sana da alırdım.Ama ben de alalı çok olmadı yani olsun olsun 15-20 gün önceydi.Ben de genel olarak jacops yeşil paketin kahve makinesinde yapılınca çıkan kokuya aşığım diyebilirim.Bizim damak tadımı uyuşuyor seninle kuzum :))

anne eli gibi dedi ki...

ÇOK GÜLDÜM ÇOK:)))
BENDE JACOPS MONARCH HASTASI OLARAK,SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM AMA BEN 2 İN 1 KULLANMIYORUM,NORMAL ALIP KENDİM YAPIYORUM VE GEÇEN AY BENDE MONARCH 100 YADA 200 GR LIK BULAMADIM,SORDUĞUMDA ÇOK PAHALI ONDAN BULUNMUYOR DNDİ BENDE BULURBULMAZ 300 GR BİRDE ALDIM EVDEDE KAHVEM VARDI:)
JACOPS FECİ BAĞIMLILIK YAPIYOR ,KAFEİN DIŞINDA SANKİ BAŞKA BİR MADDE VAR İÇİNDE,AMA MONARCH I MUTLAKA TAVSİYE EDİYORUM.

tarih84 dedi ki...

Cevver: haklısın tatlım gönüller bir şimdi de damak tadımız bir =) o koku ve o tad bambaşka, ben de makine kahvesi severim. Geçen yıl makinemiz bozuldu/mefta oldu o sıralarda kahve kreması yapmayı öğrenince almadık gitti şimdi sen söyleyince yeniden almalı dedim hani:)

anne eli gibi: ahhh ahh anlıyorum sizi, akşam akşam yorgunluk da çökünce günün acısını çıkardım üstüm başım dağılmış onu bile umursamadım, otobüs tıklık tıklık iş çıkış saatinin bedelini tabi baş sorumlu olarak jacops tan çıkardım =)

Baharatın Kızı dedi ki...

Bende çok koliktim bir aralar canım dediğin çok doğru hiç biryerde bulamıyordum 2in 1 sebebini merak ederdimm..Demekki sorun devam ediyor..

Joey Potter dedi ki...

Delisin sen ya :) Bazen sorun dağıtımcı firmadan kaynaklanabiliyor. Benim Coca Cola ve Doğadana aşkım gibi olmuş bu da :) Ben de malum aktörün kahve reklamlarını izledikten sonra yana yakıla kahve aradım. Markası çok farketmiyordu bir kaçtane farklı marka aldık. Jacobsda vardı içinde 2in1. Bilseydim bu kadar kıymetli olduğunu stoklardım ben de. :D

Joey Potter dedi ki...

Bu arada ojeleri fark etmedim sanma :) Yakıyor :D

Aylin TÜRKŞEN AYSEL dedi ki...

Ay çok yaşa emi :) Nasıl bir kahveymiş bu çok merak ettim, yalnız bulmak için senin kadar azimli de değilim! Jacobs Kraft grubuna bağlı. Yanlış değilsem halkla ilişkiler şirketlerini tanıyorum, mesaj atıp yazını gönderdim onlara. Belki aradığın yanıt gelir :)

Syhn dedi ki...

bende sana kızdım hee amma uzatmışsın sadede gelene kadar aşk olsun.

geçen bende arakdaşıma alacaktım bulamadım bilyior musun 2in1.
sebebi nedir hakikaten.
yalnız ben katkı maddesinin nahoş şeylerden oluştuğunu duydum ki ben dana jacobs içmem :/

tarih84 dedi ki...

Baharatın kızı: haklısın bir sorun vardı ama neydi bilemiyorum, bulduk ta bakalım ilerleyen günlerde neler olacak?

Joey Potter:valla çok nadir bulunuyor bu aralar, kahve seversen tavsiye derim ama sen pek çay kahve iömezasin. Ojeler ayrı bir yazıya saklı:)

Aylin TÜRKŞEN AYSEL: nasıl mutlu oldum anlatamam:) kraft bünyesinde olduğunu öğrendim ama direk bir mail bulamadım tahmini adreslere yolladım cevap bekliyorum bakalım.

Syhn: canımcım sinirden konuyu nerelere bağlardım da yorgunluk ve sevgim nedeniyle alttan aldım farkındaysan!

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

haha delim ya sen çok yaşa e mi umarım emsaj gerekli yerlere ulaşır annen sana sade süt kaynatır ballı içme kızım çatlaklar olur totoda evde kalırsın ahaha .) <3

tarih84 dedi ki...

Stil Direktörü: koptum yaaa:) o nasıl bir mani öyle:)

brai dedi ki...

uzun zamandır ilk defa bu kadar çok gülüyorumm :) Çok yaşa sen emi, keşke daha öncesinde bloga geri dönüş yapsaydım, bir şekilde temin eder sana ulaştırırdık kuzum ya :)))

tarih84 dedi ki...

brai: ahh be güzelim ne de güzel oldu ses verdiğpin, dün aklımdaydın bu kız nerelerde diye çok özlemişim seni.

brai dedi ki...

Tatlım aynı şekilde bende çok özlemişim. Koşuşturmaktan bir türlü fırsat bulamadım ki işler çok yoğundu. Neyse kiii artık buralardayım. Masal bloguna pek bakamıyorum ama kitaplarla, filmlerle ilgili yazılarımla www.izlenimlerinderinligi.blogspot.com da olucam. Bana da beklerim. Öptümmm çokkk

Adsız dedi ki...

Valla jacobs ikisi bir arada yine yok piyasada deliriyorum ayni senn gibi icmeden duramiyorum.gecen almanyadan getrttm 50 tane geldi bi haftada bitti yaa neden yokk nedenn