5 Kasım 2011 Cumartesi

Dr.Oetker Vıtalis Double Chocolate + Çavdar keyfi

Birkaç gündür yakalandığım gripten kurtulmanın türlü yollarını denedim. Çok şükür bugün iyiyim ama akşama halim ne olur bilinmez. Malum yarın bayram ve ben günlerdir birşey yapmıyorum. En azından kendimle ilgilenmeli, çıkıp bir iki şey almalıyım. Bunca ilaç takviyesi+ bitki çayları +hastalığın etkisi derken azımın tadı kalmadı. Ben de evde olan şeylerden biraz değişiklik yaparak keyfimi yerine getirme denemeleri yaptım. Hazırlanışı basit tadı leziz olsun istedim.
Geçen hafta İzmir'li yemek blogları toplantımız vardı. Kişisel blok olarak en ağırlıklı hobim mutfak- yemek olunca ben de davetliydim. Dileyen arkadaşlar günün ayrıntıları için buraya tıklayarak okuyabilir. Birçok firma sponsor oldu bunlardan birisi de Dr.Oetker di. Bize hediyeleri arasında Vıtalıs knusper plus duble çikolata da vardı. Denemek hastalık dönemime nasipmiş. Ben normalde pek şeker ve çikolata sevmem. Diyorum ya azımın tadı kalmadı, ilaçlardan resmen ekşidim bu tadın iyi geleceğini düşündüm. Paketi açtım o da ne amanııınnn!
Double bisküvi kırığı ile karşılaştım. Oysaki benim müsli çeşitleri tecrübeme göre gayet ince hafif birşeyle karşılaşmam gerekliydi. Müsli tecrübelerim için tıktık  Neyse efendim aldım elime inceleyeme başladım. Firma masraftan kaçınmamış denildiği gibi iri parça çikolatalar var, müsli karışımı sanki çikolatalı kurabiyenin elle iri iri doğranmış hali. Ahh dedim bu tam bizim kuzen Efe'likmiş:) Çocuklar için çok keyifli bir lezzet. Hatta çikolata krizi tutan bayanlar küçük bir kase süt karışımı ile tüketirse bayılacakları bir tat. Ilık süt ile bir kase karışımı harmanladım, bir süre sonra benim için fazla tatlı geleceğini düşündüğümden içine çavdar ekledim.
İki yemek kaşığı çavdar tadın şeker oranını kırdı ve inanılmaz doyurucu bir hal aldı. Evde akşam saatine kadar, ilaç alım öncesi bir kase çavdarlı vitalis karışımını tükettim. Gerçekten de beni iyi hissettirdi. Teşekkürler dr. oetker =) ve diyorum ki dr. oetker bence de artık prof olmalı:) Arkadaşlarımla ne zaman sinema günü yapsak dr. oetker sos kullanırız ve facebook'ta dönen bu yakıştırmayı kullanırız ''hadi doktorum artık prof olmalısın:) ''
Tarih84

5 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Facebookta bir grup var böyle, Dr. Otker artık Doçent olsun diyenler grbu :) İyi bir markadır Dr.Otker Piyale Dr. Otkerdi eskiden dimi? Ağzının tadı bozulmasın canım. Biraz iyi hissetmene sevindim.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: biz bir adım ileri taşımışız desene prof ilan ettik:) Haklısın bende otker diye anımsıyorum.Krem şanti ve çilek-çikolata sosları evin en temel malzemesi yıllardır. Çok da seviyoruz. Sağolasın canım baya toplarladım. Doktora erken gitmenin faydaları diyelim.

crazywomanrosemary dedi ki...

DENEYECEĞİM! Baklavalar bitsin de..iyi bayramlar diliyorum..:)

yıldız dedi ki...

Geçmiş olsunnn,zencefil bal denedin mi ya da sever misin,gribe en iyi ilaç biliyorsundur.
bal seversen bunun ballısını ben daha çok sevdim,çikolatalısı beni baydı bazen yerken ama ballısını ben de müsli ile karıştırıp yedim çok sevdim:)

tarih84 dedi ki...

crazywomanrosemary: sağolasın:) iyi bayramlar.

Yıldız: ben mısır gecreğine hep bal karıştırırdım denemeli valla bana firmadan hediye edildi normalde aklıma gelip almazdım yoğun çikolata yiyemiyorum. çok değişik geldi ben de çavdar karıştırdım dengeledi. zencefil bal duymamıştım, evde taze zencefil vardı normal çayıma kesip bir dilim ekledim bekletip içtim.