27 Ekim 2011 Perşembe

Kahve mi bitmiş nayır nolamaz!

Photobucket
Yaklaşık bir saat önce hafiften bir kahve kokusu burnuma çalındı. Ahh nasıl nefiss koktu anlatamam. Kalktım üşenmedim ısıtıcıya suyu koydum fokurdama sesi gelirken kahvem için krema köpüğü çırpmaya başladım. Özenle Fransız fincan rengimi seçtim ohh miss çorba kasesi misali dolu dolu kahve içeceğim:) Yeni bilgisayarımı açtım nete bağlandım. Isıtıcıdan suyu aldım ve o da ne kahve yok! Hayır şaka olmalı 8li paketlerde alınan jacobs 2 in 1 kahve yok nayırrr ... Sebzeliği deşindim, mutfak çekmecelerini taradım ısıtıcıyı yeniden çalıştırdım cıx yok yok yokkk! Sonra durdum şükret dedim sen kahve- atama derdindesin millet can barınma bir lokma ekmek. Van'daki ailelere Allah yardım etsin. Böylelikle anladık ki vergilerimiz bir yere gidiyor ama o yer halk ve ihtiyaçları değil malesef:(
Tarih84

4 yorum:

Joey Potter dedi ki...

O depremzedelere yardım diye 12 sene boyunca alınan vergiler kimbilir kimlerin cebini doldurdu. Ama haram zıkkım olsun. Bugün o paraya ihtiyacı olan vatandaşın üstünden kim nemalandıysa aynen doktor-hastahane parası olsun inşallah!!

Kahveye döneyim Gong Yoo lu reklamlardan sonra benim de o an canım kahve istiyor sonra geçiyor evde yok sanırım. Alayım ben de bir ara. Burnuma kokusu geldi benimde. Allah bir sıcak çaya, bir fincan kahveye muhtaç etmesin kimseyi.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: valla yol yapılmış öyle diyor sevgili bana, duble yollar hayrolsun.

ahh hala kahvesizim akşam annem getirecek diye ayrıca ben de çıkıp almıyorum. Onlarınki sanat şekerim kahve köpüğünden yapmadıkları desen kalmıyor bir ara ben de deneyeceğim. Şimdilik iyi krema çırpıyor kahve sosu hazırlıyorum:)

yıldız dedi ki...

Sorma canım aynen öyle en önemlisi de insanlar kaldı yağmurun,suyun altında,Allah yardımcıları olsun.
Bu arada çırpılmış krema köpüğünü merak ettim iyi mi araştırdım yok sen çıktın yine karşıma yaz bakalım nasıl diye;)

tarih84 dedi ki...

Yıldız: tamamdır bu hafta içinde yazıp yayınlarım tatlım çok pratik ve neffissss:)