7 Eylül 2011 Çarşamba

Kuzey Güney Dizisi Zengin ve Yoksul dizisinin Çakması çıktı!

Kuzey Güney
Photobucket
Günlerdir merakla beklenen, aşk-ı memnunun yakışıklısı, ezel'in 8 başrol oynayacağı Kuzey Güney dizisi başladı. Millet ekrana kitlendi, twit yıkıldı, facebook kudurdu. Kıvancın kasları, başrol kızın çirkinliği... asıl mevzuya gelmeli. Kitap uyarlamalarını pek seven senaristler iş başında. 70li yılların rekor satan kitabı ve milyonları ekrana kitleyen dizisi Zengin ve yoksuldan araklanma yeni dizimiz hayırlı uğurlu olsun.
Zengin Yoksul
Photobucket
Annem teşhisi koydu, netten araştırmak bana düştü derken millet diziyi net hatırlamasa bile unutumamaış, hala anmakta. 80li yılların unutulmazı. İşte bir kız iki kardeş cehennemi. Aşk ihtiras tutku eziklik savaş. Orjinalinde Kuzey, kardeşi ile öpüşen sevdiceğinin bulunduğu evi yaktığı için hapse düşmekte. Burada da kendi sebebiyetlerini kabullenemeyip suçu başkasına atıp intikama dört nala bir tip.
Düşler ve Gerçekler
Photobucket

Kuzey Güney dizisinden önce orjinaline sadık kalarak uyarlanan diğer bir Türk dizimiz. Gamze Özçeliğin başına gelen talihsiz olay sonrası medya baskısı ve kızın içine düştüğü bunalım ile iddalı başlayan dizi yayından kaldırılmıştı:(

Eylül ayınız uğurlu dizileriniz hayırlı olsun:)

Tarih84

17 yorum:

şizo-mizo dedi ki...

valla nereden arak olursa olsun ben bayıldım.. :)) çok iyi bir giriş yaptı sezona.. umarım saçmalamaz da aynı hızla devam eder.. :)

tarih84 dedi ki...

şizeo-mizo: valla 1 sezon olsun güzel olsun çünkü rakibi çok kuvvetli muhteşem yüzyıl başlayacak.

hikaruivy dedi ki...

vayyy çok ilginç bi yazıymış bu. zengin ve yoksulu bilmiyorum ama annen öyle diyorsa doğrudur :) :) yine de kıvanç ve buğra hatrına izlenecek bu dizi ;)

tarih84 dedi ki...

hikaruivy: haha:) baklavalar hatrına izlenecek olmasın? =)) valla nette baktım da millet milli maç gibi izlemiş vakti zamanında diziyi.

Outlet makeup dedi ki...

bence de harika olmuş dizi :) ehem baklava kısmıda fena sayılmaz hani ;)

tarih84 dedi ki...

Outlet makeup: hehehe:) dimi ama yakışmış:)

gençbiranne dedi ki...

kıvanç her röle yakışmıyormuş bunu anladım ben.
behlülden sonra kuzey tam bir hayal kırıklığı..
ahh ahh nerde behlül nerdeee:))

tarih84 dedi ki...

genç bir anne: valla çok büyük bir risk aldı, imajına çok ters bir rolle dönüş yaptı bakalım nasıl ilerleyecek dizi. recep ivedik taklidinde zaten koptum yok artık dedim.

tubitos dedi ki...

yaa ben diziyi çok beğenmiştim taklit olmasına üzüldüm :( ama neticede harika oyunculuklar ve hakkaten başroldeki kız çok çirkin ve itici yaa :)))

tarih84 dedi ki...

tubitos: çakma da olsa senaristle rişin ehli bir şekilde 2 sezon döşeyeceklerdir.

MakinoSev dedi ki...

kız- bu yara nasıl oldu?
kıvanç- nazar!!!
gül gül öldüm bu cevaba :D

zengin yoksul ile ilgili anektodunda süper, hep kore dizilerini mi ayrıntılarıyla yazacağız, di mi ya :D eline sağlık :D

tarih84 dedi ki...

Makino Sev: yara derekn karnındaki ve çenesindekini diyorsan o makyaj hilesi yani adamda çizik bile yok:)

MakinoSev dedi ki...

:D ama öyle deme yahu karnında bir tane bıçak bir tanede bıçak yarası var, makyaj hilesi de değil bildiğin uhuyla yapıp deriyi çekiştirmişler ahahah :D makyaj hilesi fazla kaçar :D

tarih84 dedi ki...

Makino Sev: bende öyle tahmin etmiştim uhuyla deri çektirmesini, küçükken okulda el işi derslerinde bizlerde yapardık :) Kıvanç Tatlıtuğ oyunculuğu baya göz doldurdu doğrusu oyunculuğu diyorum baklavaları değil:) Ezel dizisinde Ezel'in annesinini canlandıran usta oyuncu aylardır bu rol için Kıvaç'ı hazırlıyormuş, helal.

MakinoSev dedi ki...

kıvanç zaten dudak uçuklatıyor, yakışıklıya bir de bu birde sağlam rol yapınca insan şoka giriyor halbuki bir mehmet günsur gb sırıtarak da gönlümüzü alabilirdi ama yok! illa rolde yapacak hayta :D

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

haha amma gıcık olduk dizilere bu ara ayrıca Beren der ki; kuzeyin de güneyin de üzerimde çok emeği var ahah .) öptüm hacı!

tarih84 dedi ki...

Stil Direktörü: puhahah:) çok fena:) ama dizilere de hakkını versinler. inan konu yok, iyi kalem senaristler, beğenilen artislerle dönüyor piyasa. biraz özgün özel güzel şeyler izlemek istiyor insan.