7 Eylül 2011 Çarşamba

Ev telefonunu cep telefonuna yönlendirme diye başlar

Photobucket


Günümüz teknoloji çağında ev telefonunun işlevliği kalmamışken, iş dediğin resmi bir makam ise evde telefona mahkum saatler başlar. Ben de birkaç gündür beklediğim bir cevap için telefon başındayım. Ev telefonu öncelikli yapılacak aramayı kaçırmak istemediğimden acil bir durumda ev telefonunu cep telefonuna yönlendirerek bir çözüm yolu bulmak istedim. Yıllar önce bir iki kez #31 ya da #35 ile başlayan bir kodlama sistemi ile çözüm bulmuş pek memnun olmuştum. Yarın yarım günlük acil bir işimiz var, geçtim net başına başladım kodları aramaya. Bir sürü forum gezdim, blog taradım, sözlüklere baktım. Durum hep aynı. Çıkmış bir haberi kopyala yapıştırla başlıklar açılmış adı da iş yaptım olmuş. Belki 1 saati geçti *21* ile başlayan yönlendirme işlemini denemekten telefonumun şarjı tükendi. En sonunda tam vazgeçmişken arkadaşım aradı, o da işlemleri için bizim evin numarasını verince vicdan yaptım düşün düşün yok çaresi. Derken komşumuz devreye girdi ben evde kalırım, işlerimi öğleden sonra hallederim.Ahh be Özlem ablam hakkını nasıl öderim. Yani bizim telefon cep telefonuna değil komşumuza yönlendi. Telefonu şarja koyduk sabah 7'de kapısını tıklarız:) İşte komşuluk, işte yardımlaşma budur. Teknoloji istediği kadar ilerlesin insanlığın gücü ve hızına asla yetişemeyeceği kesin.

Tarih84

4 yorum:

makinosev dedi ki...

Helal olsun komşuya :)

Joey Potter dedi ki...

Güzel mesaj. Doğru diyorsun komşuluk, insanlık çok önemli hele bu zamanda. Hayırlı haberler alırsın umarım. Dualarım seninle.

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Aa bulamadın yani yönlendirmenin nasıl yapılacağını?
Helal olsun komşu Özlem ablaya!THer ne kadar teknoloji çağında olsak da yine de insan ilişkilerinin devam ettiğini görmek güzel.

tarih84 dedi ki...

makino sev: dimi=))

Joey Potter: çok haklısın.

Kitap kurduyum ben: denilen şeyleri yaptım ama olmadı TTelekom 2011 uygulaması çıkarmış ama ne uygulama uygulanamama:) neyseki halloldu çok şükür, komşumuz sağolsun.