13 Ağustos 2011 Cumartesi

İçimdeki kuşları özgür bırakıyorum

Photobucket
Bugünlerde ne film ne dizi ne de kitaplara odaklanabiliyorum. Başlıyor ve de bitmiyor. Blog takip edenlerde anlamıştır en sevdiğim yazarın bile kitabı haftası çıktı bitmedi, bitemedi. Odaklanma sorunu yaşıyorum. İçimdeki istilayı dindirmeye, kendime gelmeye çabalıyorum olmuyor. Dün gece başlayan bilek ağrım dinmedi büyük ihtimalle sitres. Peki nedir sitres? Sitresin- sıkıntının kendimce tanımı: önce olduğun durumdan başka güzel rahat düşler kurarsın, sonra bu düşlere ulaşma yolları bulursun, ulaşamadıkça ve çabaladıkça üzüntü eklersin, üzüntüler birikir ulaşılamayan düşlerin uhdeleri ile arkadaş olur. İşte içinde büyüyen ve çıkmak kurtulmak için kanat çırpan kuşlara dönüşür. Sen bir kafessin karanlık bir kafes ve içindeki karanlıktan çıkmak isteyen ak kuşlar kurtuluş mücadelesinde. Anlarsın ki bu kuşları da karartıp öldürmeden serbest bırakmalısın, yeni taze zihinlerin yola devam edişindeki manevi destekçisi olabilsinler diye. Ben de içimdeki kuşları bırakıyorum. Sinirlerimi aldırmış kadar rahatlamayı umuyorum. Anlayacağınız pozitif bir kolajla bu yazıma da son veriyorum 1 hafta blog ve netten olabildiğince uzak kalıp kendi iç dünyamda dingin kıyılar aramaya koyuluyorum. Kendinize süpper bakın varsa sıkıntınız siz de açın içinizdeki kafesleri rahatlayın. Mutlu günler dilerim.
Tarih84

6 yorum:

kamikaze dedi ki...

Canım umarım sıkıntıların kuşların kanatlarıyla uçsun gitsin.Her zaman pozitif,cıvıl cıvıl ruh haline geri dönmeni diliyorum.kendine iyi bak.iyi dinlenmeler.kocaaman öptümm:)

DERYA dedi ki...

keşke ben de senin gibi yapıp içideki sıkıntıları kuşlarla beraber uzaklara gönderebilsem ama malesef:( o kadar benziyor ki sıkıntılarımız birbirine o yüzden kendimi çok yakın hissediyorum sana:) inşallah dertler bizden uzak olur.
sevgiler...

birdutmasali dedi ki...

olur böyle şeyler yoğunlaşmamak lazım..
hayat nasıl geliyorsa öyle yaşamak gerek..

daha iyileri sıraya girmiştir kim bilir..
ziyaretine, yorumuna gönülden teşekkürler.
sevgiler..

tarih84 dedi ki...

kamikaze:sağolasın biraz daha mutluyum sanırım.

DERYA:aminn ama dertlerde bu hayatrın parçası ve malesef banzen payımöıza fazlasıyla düşmekte.

birdutmasali:inşallah belkide hayır ve şer arka arkaya girmiştir sıraya, artık hayırları beklemekteyim.teşekkür ederim:)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Senin dingin kıyını iç dünyanı yerim zaten 1 hafta buradayım yaz sık sık bebek bak geldim 3 yazı sd ne girdim 15 sp na hadi ama yeni post beklerim .)

tarih84 dedi ki...

STİL DİREKTÖRÜ: :)) artık attım depresifliğimi daha iyiyim:)