6 Ağustos 2011 Cumartesi

Bir çaresi bulunur elbet canım!

Photobucket
2 gündür atanan arkadaşlarımın kutlamalarına katılıyorum ki çok da mutluyum. Birlikte çıktık bu yola, birlikte çözdük testleri. Sabahlara kadar ağladık sonra hadi sabah oldu ders başına oturalım dedik. Pes etmedik, gözlerimiz şişti, ellerimiz kalem tutamayacak hale geldi off demedik. Atana atana bu zaman geldik. Ben mi benim imkansız. Ben atanamamayı geçtim 2010 can acıma takıldım. Dua ettim olmadı beddua ettim tutmadı. Hayat adaletsizmiş anladım. Felek fena çarparmış yaşadım. İstekler, çabalar artık bir masalın kalıntıları. Alnıma yazılmışa katlanmak zorundayım. Ne kadar çabalasam da bir yere kadar. Derken Sertap Erener'den bir parça dinledim, dinlemedim resmen yaşadıklarımı hatırladım.


Bir çaresi bulunur
Sesimde söyleyemediğim sözler var
Gizleyemediğim gözyaşlarım
Silipte unutamadığım sabahlar
Kokladığım eşyalarım

Bir çaresi bulunur, elbet yarın
Yeniden yaşamanın
Bir çaresi bulunur elbet canım
Bi uyuyup uyanalım

Ah bi yolu vardır elbet yarın
Yeniden yaşamanın
Bi çaresi bulunur çıkmazların
Bi uyuyup uyanalım

İçimde saklayamadığım anlarım var
Hiç bitmeyen yanlızlığımın
Silipte unutamadığım geceler
Dönüşü yok hep kalp ağrısı

Bir çaresi bulunur elbet yarın
Yeniden yaşamanın
Bir çaresi bulunur elbet canım
Bi uyuyup uyanalım

Ah bi yolu vardır elbet yarın
Yeniden yaşamanın
Bi çaresi bulunur çıkmazların
Bi uyuyup uyanalım
Tarih84

5 yorum:

YILDIZ dedi ki...

bak bu karanlık dediğin yolun sonunda sana doğru uzanan bir aydınlık var,sakın vazgeçme yürü,az kaldı..

Chic'o'latte dedi ki...

cnm üzülme,her şerde bir hayır vardır derler.inşallah önüne fırsatlar cıkacaktır...

Adsız dedi ki...

slm :)
ben sizi ara ara takip ediyorum konu kpss olunca dayanamadım :)
bende kpss mağduru bir öğretmen adayıydım (aslında öğretmeniz ama neyse ) çalışıp çalışıp 80 i geçemiyordum ki en az 87 puan almam gerekiyordu ve ben 6 yıl sonra 79 puanla atandım 6 yıl zor geçsede demek ki hayırlısı böyleymiş diyorum yani siz vazgeçmeyin çalışın çabalayın mutlaka karşılığını alacaksınız bir de kpss bence sadece başarı değil şans işi de onun için bol şanslar (fighting :)

tarih84 dedi ki...

Adsız: sevgili adsız, atanmanıza nasıl sevindim anlatamam, resmen şuan gözlerim doldu. haklısınız özellikle 2010 puan hileleri nedeniyle puanlar düştü benim de 2009 puanını kullanarak seçim yatırımı kontejyan fazlallığı ile atanan arkadaşlarım var. aslında çok da sevindim birçok arkadaşım artık psikolojik rahatsızlıklar yaşamaya başlamıştı. ama şöyle bir gerçek var ki benim branşım adına hayal:( yılda 200-300 arası alım olduğundan sıra gelmez. çıkmamış candan da umut kesilmezmiş. bilemiyorum. hakkınızda hayırlısı diyorum. ben artık sadece yaşıyorum.

tarih84 dedi ki...

YILDIZ: bakalım aydınlık günlerim de olacak mı:( umudum inancım pek yok.

Chıc'o'latte:öyle haklısınız ama ben artık son noktada gibiyim. atanmayı delicesine istiyordum çok çabalamıştım hala boşlukta gibiyim.