27 Temmuz 2011 Çarşamba

Meryem Ana & Samsung & Efes & Aydın & Bay Döner

Photobucket
Kpss sonrası ilaç niyetine gelmiş bir dost ziyareti beni benden aldı. Sevgili canımmm cicim yavrum fıstığım arkadaşım dostum Joey Potter İzmir'e geldi. İzmir derken tabikide bana geldi=)) Ailecek gelinmiş İzmir ziyaretinde Joey'in babası bizi bolca gezdirdi. Bir nevi İzmir kültür tatili yaptık:) Bu sayede müze kartımı da yenilemiş oldum. Sistem değişmiş sıfır verilmekte eski kartım nerede gibi bir arayışa da gerek yok hatta öğrencilere %50 indirimli! Her yanı kültür-tarih mirası ülkemizde bir 5-10dk boşlukta insan kendini müzelere atmalı. Hem serinleme hem de mirasın verdiği manevi doyumla güne devam etmeli. Benim bolca yaptığım birşeydi doğrusu:)
Photobucket
İlk durak Meryem Ana oldu. Aslında benim isteğim üzerine gittik, dualar edildi, mumlar yakıldı, çapıtlar bağlanıldı. Biz de çapıt yerine kağıt bağladık:)
Photobucket
Samsung markası biz Güney Kore sevdalıları için kardeşlik, dostluk simgesi gibidir. Samsung nasıl Güney Kore'nin panteri diye övgüyle bahsediliyorsa bizim için de Kore sevgimizin Türkiye şube sevgi sembolü gibidir. Meryem Ana girişinde tanıtım levhalarının Korecesi tabiki de Samsung sponsorluydu=)
Photobucket
Efes: kimbilir kaç milyonkez gittiğim ama hala sevdiğim hayran kaldığım bir antik kent. Üniversite yıllarında her taşını bülbül gibi şakıdığım kente sadece bir gezgin gibi bakıyorum. Kenti incelemektense orada bulunmanın hazzı ve tarihi atmosfere hayran kalan turiztleri incelemekle yetiniyorum. Bunun da ayrı bir keyif olduğunu düşünüyorum. Tabi beni rehber niyetine eşlik ettirdiğini zanneden Joey için büyük hayal kırıklığı olduğum kesin.
Photobucket
Tam şehrin merkezine gelmiştik ki off her taraf Amerikalı, Çinli yok mu Güney Koreli dedik ve işte Koreli bir aile:) İlk etapta çocuklar dikkatimizi çekti. Bir köşeye oturmuş kendi halinde iki kardeş. Bizdeki niyet çokça fotoğraf çekmek, kimchi dedirtmek, yeppudaa diye sevinmekti. Erkek çocukta sorun olmadı da kız işte heryerde nazlı oluyor. Bir de tatlı ahh.
Photobucket
İlerleyen süreçte baktım aile ses çıkarmıyo çift makina başladık fotoğraf çekmeye, çocuklar da diyoloğa girdi lakin ingilizce. Sanırım aile İngilizce konuşulan bir ülkede yaşıyor, çocuklar ana dil Koreceyi anlıyor ama ailesi tarafından da İngilizce konuşmaya zorlanıyor. Hemmen hikayeyi yazdık çocuklar zaten azınlık yaşadığı ülkede dışlanmaması için aksansız İngilizce konuşmalı falan:) Bu nednele İngilizc e takılıyorlar falan=))
Photobucket
Efes sonrası tam çıkışa yöneldik ki sıcaktan bir köşede çömeltilmiş deveyi gördük. Turistlerin onu keşfetmesini bekliyor zavallım.
Photobucket

Veee AYDIN'a geldik. Ahh canım Aydın'ım, bu şehrin ve bu Üniversitenin yeri ömrüm boyunca ayrı olacak. Hayatımın en zorlu döneminde bana tüm iyiliği ile eşlik edip, yardımcı oldu. Aile sıcaklığı ile sarmaladı. Forum Aydın'da mola verip yemek yedik. Seçim bay döner oldu. Aydınlıların da çokça tercih ettiği bir yer. Kışın birkaç kez gitmişliğim vardı, yaz günü gidince ek soslara ilgimiz olmadı. Sıcaklarda o kadar yağ ve sos kaldıramazdı bünyemiz. Tavsiye edebileceğim bir markadır, en önem verdiğim şey ise etinden diğer kullanılan ürünlere kadar kendi imalatları oluşu. Ayrıntılı bilgi ve şubeler için tıktık

Canım arkadaşımı çok özlemişken sizlerle güzel bir günümüzü paylaşarak hasret gidermiş oldum:)

Tarih84

4 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Canım ya ne güzel bir gündü. Samsung bizim ailenin markası gibi oldu. Sonradan ne dikkatimi çekti biliyor musun? Çocuklar ne kadar usluydu değil mi? Bizde olsa 2 sk annesinin dibinden ayrılmaz hem anneye hem kendilerine tatili dar ederlerdi. Maşşallah. Bak orada başka çocuklarda vardı ama hep çok usluydu. Kız ne güzeldii ya.. İnşallah öyle bir kızın olur Oppayla da severiz bol bol ;)

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: aynne canım yaa şimdi aklımdan geçiyordu, hem ailelerinin yanında hem de bir adım gerideydiler. Bizim çocuklar anırırdı doğrusu. Ve aileyi de takdir ettim çocukların üstü başı toz olmuş umurları değil, bizim anneler aman kirlenmesin mantığındalar. Ve yine kalısın canım inan benim de aklımdan geçti böyle tatlı oğlum ve kızım olsa diye:)

Syhn dedi ki...

buldunuz mu orda da korelileri :)
oppa'nız kaldı birtek o da olur inşallah :)
acıktım :/
aa ben kahvaltı etmemişim :)))

tarih84 dedi ki...

Syhn: Kore radarı gibiyiz:) valla bu görüntü tok olanbı bile acıktıracak cinsten.