23 Temmuz 2011 Cumartesi

Love Shuffle: Aşk Karmaşası, Yapma be Joe! YaPANDA =))

Photobucket
KONUSU: Usami Kei, şirket başkanının kızı Mei ile nişanlanmasından dolayı statüsü yükselmiş bir satış elemanıdır. Usami, Mei’nin nişanı atmasından kısa bir süre sonra, bir elektrik kesintisiyle apartmanının asansöründe kendisiyle aynı katta oturan üç kişiyle birlikte sıkışıp kalır. Airu; üç dil bilen bir tercüman, Ojiro; profesyonel bir fotoğrafçı ve Masato; bir psikiyatristtir. Beklerken, aşk hayatları hakkında konuşmaya başlarlar ve soru; herkesin kaderinde yalnızca bir kişinin olup olmadığıdır. Sonuç olarak, ilişkilerini “karmaşa”ya sürüklemek için uğraşmaya karar verirler. Kaynak için tıktık

Birkaç ekleme: Asansörde sıkışıp kalan 4 kişi, bir birlerinin tam zıttı, ortak nokta ilişkilerdeki istikrarsızlık ve AŞK sorunsalı. Psikiyatristin attığı teori ile partner değiştirerek yanlışlıklarını görmeye çalışırlar. Partnerler de ayrı telden:) Diziyi çok beğendim, çok sevdim bu nedenle de dizi hakkında ayrıntılı tanıtım yazmamaya karar verdim:) İzleyin, sevin, eğlenin istiyorum.
BUNDAN SONRASI SPOİLER İÇERİR!
Photobucket
Kat kolidorunda toplaşıp, muhabbetlerine çok özendim. Hatta ben de o katta oturup böyle bir grubun arkadaşlığına sahip olmayı isterdim.
Photobucket
Telefondaki hallerine çok koptum:) Telekonferans sistemini daha keşfedememişler halbuki bu sistemi Japonlar icad etmemişmiydi:)
Photobucket
Ahhh gözde çiftim. Baştan sona bayılarak ve çokça şaşırarak izledim. Hana Yori Dango dizisinin yakışıklısı, çay üstadı Kore versiyonunun F4 çömlekçisi hem ayrı tutmuşumdur, az japon severima ama tam severim.Çocuk baya olgunlaşmış, oyunculuk gücü de artmış.
En sevdiğim sahneler: Panda nameleri, joe diye kalakalmaları, psikiyatristin her daim huzur veren halleri bayıldım.

En sevmediğim: Kei ve Mei çifti. Aslen dizinin ana karakterleri, olayların çıkış noktası ama iki tipte çok aşırı itici geldi doğrusu. Sexy bayan evli hanımın karakterli biri olduğunu sezmiştim. Keşke sonunda psikiyatrisle evlenseydi dedim off.

Daha geniş bilgi için şu adresleri tıklayın derim, çok sağlam tanıtım yapmış blogdaşlarım. Masal evi ve chibi sayesinde izlemeye teşvik edildiğim bir dizidir.
Love Shuffle (2009) – Aşk Karmaşası (Chibi)
“Love Shuffle” yok böyle karmaşa^^ (Masal evi)
Love Shuffle: Muhteşem bir dorama (hikaruıvy)
LOVE SHUFFLE …EY AŞK …Yapma Be JOE (Winpohu'ca)
Resimlerle diziye daha derin bir bakış atmak isterseniz buraya tıktık güzel bir paylaşım.

Şiddetle tavsiyemdir

Tarih84

3 yorum:

winpohu dedi ki...

ben çok az japon dizisi izlemem rağmen izlediklerim içinde en sevdiğim dizi budur .love shuffle bir başka .her şeyini seviyorum yapa be joe repliklerini .kat buluşmalarını ,arkadaşlıklarını ,müziklerini her şeyi .çok güzel anlatmışsın .tekrar izlenecek dizilerden biri :)
ellerine sağlık :)

tarih84 dedi ki...

winpohu: bende çok beğendim, aslında japon dizisi izlemek çok yorucu oluyor az öz dolu dolu odaklanmaktan ne yapacağını şaşırıyorsun. çok beğenedim sevdim çok zekiceydi doğrusu.

Adsız dedi ki...

Love shuffle dizisinin son bitiş müziği harika adı bir türlü bulunmuyor ve zevkle izlediğim bir dizi süper