16 Temmuz 2011 Cumartesi

Kahvaltı Anlayışı

Photobucket

Kahvaltı anlaşıyı: Kimine göre hahvaltı bir dilim karpuz kimine göre kremalı bir hahve. Kültürün yansıması, hayatı yaşayış hızının aynasıdır kahvaltı. Amerikalı biri için fastfood kültürünün parçası bir kremalı çörek iken bir Afrikalı için meyve tabi bulabilirse:( Japon'u pirinç kekelerine saldırırken açım diye, Türk'ü zeytin elinde çayım nere diye söylenebilmekte.

Photobucket
Akdeniz esintisi biraz Avrupalı atıştırmalık derken benim için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Malesef haftada doya doya bir ya da iki kez yapabiliyor olsam da. Hafta sonları kalkılamaz o sofradan:) Daha önceki yazımda bahsettiğim gibi tıktık kahvaltı denince yeşilliği zeytini biberi olmazsa olmazıdır benim için. Benim toprağım benim kültürümün ürünleri:)
Photobucket

Yarın pazar, ailelerimizin aynı sofrada buluşma günü, herkes bir iki saat erken kalkıp özenli bir masa hazırlayıp bu güzel günleri güzel bir başlangıçla süslemeli.

Tarih84

8 yorum:

miwako dedi ki...

çok güzel bir yazı karnım açıktı:p

Đëjάώυ dedi ki...

ne güzel bir kahvaltı tabağı o öyle, gözlerim şenlendi
çok da sağlıklı ayrıca, çok takdir ettim seni ;)

Pinky dedi ki...

vallahi tarihcim yarın sabah kalkıp ailecek güzel bir kahvaltı yapmak için sabırsızlanıyorum şu anda :) iştahım kabardı kahvaltı görünce

tarih84 dedi ki...

miwako: dimi =))

Đëjάώυ: teşekkür ederim:)

Pinky: ben de taze yeşillik aldım yarına kahvaltı hazırlığım tamam:)

YILDIZ dedi ki...

Kahvaltıları her daim severim hele de böyle özenli hafta sonu kahvaltılarını;)

tarih84 dedi ki...

YILDIZ: haklısın:) bazen akşam yemeğinde bile kahvaltılık hazırladığım akşam keyfi yaptığım olurcasına severim:)

Ege dedi ki...

Kahvaltı benim de en sevdiğim öğün, dediğin gibi ancak haftasonu keyfine varılabiliyor. Bugün dışarda yaptığım kötü bir kahvaltı deneyimi sonrası diyebilirim ki en güzeli evde kendi damak tadına göre hazırladığın kahvaltı...

tarih84 dedi ki...

Ege: oğğ çok fena, anlıyorum seni:( özenerek gidersin, kahvaltını beklersin kaymak bayat, yeşillik ölü, yumurta kaynamaktan yeşile dönmüş, çay çiğ ya da kara bu gibi şeylerle karşılaşılınca sonuç hüsran. Kah valtı basit görünen ama özen ve emek isteyen bir şeydir.