19 Temmuz 2011 Salı

Danielle Steel: Aşkın Büyüsü

Photobucket
Doğum günümde kendim için aldığım birkaç parça şeyden bahsetmiştim. Bu birkaç parça içinde benim için hazine değerinde olan Danielle Steel kitaplarımda var. Danielle Steel kitaplarının eski basımlarını bulabilmek ise ayrı bir tat. Şimdi de biraz kitap tanıtmalı dimi:))
AŞKIN BÜYÜSÜ:
Kayıplarına rağmen dimdik duran, çıtı pıtı orta yaşlarına yaklaşmış bir fotoğrafçı ile serseri ve esrarengiz romancının kesişmelerini anlatıyor. Kitap tanıtım yazısı çokça ipucu veriyor. Kitap Danielle Steel tutkunları tatmin edici ortalama beğenilerde sürükleyici tatda. Peki ben önerir miyim? Hayır, bu kadınbı ve kitaplarını o kadar seviyorum ki bu kitapla adım atmış sağlam bir okuyucuya yavan kalıp da diğer kitaplarını es geçip bizlere kattığı güzelliklerden mahrum kalmasını istemem.
Orjinal tanıtım yazısı:
Hope Dunne ünlü bir fotoğrafçıdır. Hayatında bir erkeğin yakınlığını duymadan SoHo'daki çatı katında sakin bir yaşam sürmektedir.
Bir gün ilginç bir iş teklifi alır. Ünlü yazar Finn O'Neill'in son kitabı için portre fotoğrafı çekmesi istenmektedir. Yazarın yarattığı elektrikten ve çocuksu cazibesinden çok etkilenir. Kısa süre içinde yakınlaşıp birbirlerine âşık olurlar. İkisi de çok başarılı, ünlü ve çekici insanlardır. Ama zamanla Hope, Finn'in göründüğü gibi olmadığını, o çocuksu maskenin altında kıskanç, yalancı birinin yattığını görür. Finn'in hayatı tutarsızlıklar ve yalanlarla doludur. Sevdiği adamdan gitgide korkmaya başlar. Hope içine düştüğü bu çıkmazdan nasıl kurtulacağını düşündükçe çevresindeki çember daralmaktadır. Bu sevgi dolu, kendisini taparcasına seven erkek, yoksa kitaplarındaki karanlık karakterlerden biri midir?
Danielle Steel âşk tutkusunu korkuyla harmanlayarak unutulmaz bir öykü yaratmış
.
Photobucket
Annemle akşam konuşuyorduk, kitap okumayı ne kadar özlediğimden, kendim için sınavsız ders amacı gütmeden birşeyler okumaya aç olduğumdan söz ediyordum. Ertesi gün bir telefon geldi, kitap isimleri okuyacağım olanları söyle dedi. Annemlerin işyerine yakın 2. el kitapçı açılmış, annem öğlen gidip bütün Danielle Steelleri istemiş sırayla okuyor. Akşam eve gelince tam bir süpriz oldu. Bir sürü yeni kitabım oldu. Sırayla kitap arkalarını okumaya başladım seçim yapıp okuma sırası yapacakken bir kitapta kalakaldım. Adı başka ama konu hiç yabancı değil! Danielle Steel'in 450 aşkın kitabı vardır, Türkiye'de de birden çok hak satın almış yayıncı. Evde kitaplığı deştim ve anımsadığım kitabı bulup karşılaştırdım.
Photobucket
1981 yılında Altın kitaplar'dan çıkan kitap Sansür başlığı ile satışa sunulmuş. Basımı benim yaşımdan eski kitabı su gibi okumuş çok sevmiştim. Derken 2000li yıllarda Remzi kitab evi orjinal adıyla Yüzük piyasaya sürmüş. Annem de Yüzük ismi ile yeniden bana kitabı almış gelmiş. İşin ilginci ilk kitabı kpss hazırlık öncesi sitres atmam için almıştı ikincisini de kpss geçti rahatlama hediyesi:)) çokça güldük doğrusu. Siz siz olun alacağınız kitabın yayın tarihi ve çeviri yapan kişinin ek notları var mı diye kontrol edin. Neyse kitap değiştirildi ama annem buruk kaldı. Keşke kalsaydı ben yendien istediklerinden alırdım, sen atanınca okurdum dedi. Ben kahkahayı bastım aç tavuk darı ambarı misali ortada puan belli değil atama barajı açıklanmmaış biz atanmış gibi yas tutmaya başladık. Anne sadece giyim götürücem geride koskoca kitaplık sana emanet kalacak istediğini oku tabiki yerine koymak şartı ile. Kitüphaneler karışmamalı dimi:)

Tarih84

20 yorum:

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

sana ne alacağımı biliyorum kore dramalarından sonra bebeğim .)

tarih84 dedi ki...

Stil Direktörü: senin arkadaşlığın en büyük hediyem tatlım:)

nesrin dedi ki...

Bu yazari ben de cok begeniyorum. Romantik aska insanin inanasi geliyor okuyunca.

tarih84 dedi ki...

nesrin: insanın inancını kuvvetlendiriyor, umut aşılıyor.

Sophie dedi ki...

kitapların cok qüzel ama en önemli parcayı atlamıssın.. Sıradaki kitabının ' Melek ' olması temennisi ile (:

tarih84 dedi ki...

Sophie: hımm listeme ekleyeyim öyleyse, bu kitaplar en son alınanlar ve 2. el sanırım kitapçıda yoktu. Bu hafta eski kitapçıları gezicem o zaman bakarım sağolasın önerin için:)

ayşe kocaman dedi ki...

okuduğum ilk roman danielle steel e ait bi kitaptı çok sevmiştim aynadaki görüntü diye bi kitap eğer bu yazarı seviyosan okumanı tavsiye ederim çok etkileyici bi roman....

tarih84 dedi ki...

ayşe kocaman: kesinlikle çok seviyorum, aynadaki görüntü hemen listeme ekledim. En güzel yanı yüzlerce kitabı olması:)

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ нandan dedi ki...

yazarı ilk defa duydum denemek lazım hele ki konular aşk ise kacmaz benden :)

tarih84 dedi ki...

Handan: aşk- umud- hayat bağlılık aşılayan kitapları dolu bir yerden mutlaka başlamalıısn canım seveceğini düşünüyorum:)

mavi dedi ki...

Hatun yememiş içmemiş yazmış mı? =D

tarih84 dedi ki...

mavi: iyi ki yazmış çevrildikçe okuyorum, buldukjça satın alıyorum bir ömürlük bir yazar işte:) tabi sevene.

Adsız dedi ki...

merhabalar,
danielle steel'in topmlamda 1973-2011 yılları arasına ait 84 kitabı mevcuttur. bazı sitelerin sıralamasında 85 olarak değişmektedir. bende şuan 80 kitabı var ve en kısa zamanda bütün kitaplarını tamamlamayı umuyorum. ben kitaplarına aşk kitabı yada romantik kitap olarak değil, insan ilişkilerini öğreten bunu da öğretirken çok sade ve güzel bir dil kullanan kitaplar olarak bakıyorum.

tarih84 dedi ki...

Adsız: çok enteresan ben birçok farklı kaynakta 400 küsür kitabı olan, kitap fabrikatörü tarzında bilgiler okuyordum. Ne zman kitapçıları gezsem illaki bilmediğim duymadığım bir kştabı ile karşılaşıyor ve topluyorum. Yıllardır zevkle heyecanla okurum. Kimi zman bir döneme şahit olur kimi zmanada ülkeden ülkeye gezen bir seyyah. Yaklaşık Türkçe 40 küsür kitabı elimde var. Son eklenenlerle 50 aşmış olabilirim. Türkçe okumadığım bir eserini görüp alıp okumayı ne çok isterim tahmin edersiniz. Yeni çevrilen kitaplarını takip ediyorum şu ara. Ama üzüldüm şimdi dediğinize göre 84 kitabı varsa bu doyulmaz tadın sonlarına yaklaştık desenize:(

Adsız dedi ki...

merhaba tarih84,
aşkın büyüsü kitabını almıştım ama henüz okumamıştım. bugün okumaya başladım ve kitabın 5. sayfasında önemli bi konuda bahsediyordu. diyordu ki ; " bu özel bir romandır, çünkü gençlik yıllarımdan bu yana yayımlanmış ve yayımlanmamış romanlarımın, şiir kitaplarımın, çocuk kitaplarının hepsini birden hesaba katınca bu benim 100. kitabım oluyor" :) yani şiir kitapları, çocuk kitapları, yayımlanmış ve yayımlanmamış toplamda 100 kitabı var. umarım yayımlamadığı romanlarını da biran önce yayımlarlar. ben bütün kitaplarını bir sitede buldum ve ordan aldım hep. ikinci el ve çok temiz. hatta geçen gün şiir kitabını bile buldum :) eğer sitenin ismini isterseniz ve burdan yazmak sorun olmaz ise söyleyin size de söyleyeyim.

tarih84 dedi ki...

Adsız: sorun olmaz sevgili adsız hatta çok sevinirim. Ben de gittigidiyor ya da hepsiburada sitesinden topluca almıştım, içinde elimde olmayan 6 kitabı vardı toplamda 22 kitaptı ve gerisini arkadaşlarıma hediye etmiştim. yeni yayınlananları 1. el takip ediyorum ama geçmişte yayınlanmışları 2. el takip etmeyi daha uygun buluyorum. sebebi de ilk yayınlandığı sırada basılan kitap ve teması bozulmadan elime almayı istemem. çok çok farklı bşr dünya danile okumak doğrusu.

Adsız dedi ki...

merhaba tarih84,
1 haftalık izne çıktığımdan evimde değildim. malum izne çıkınca da internete girmedim hiç :) sitenin adı nadirkitap.com. yüzbinlerce yeni ve ikinci el kitabın satışının yapıldığı bir kitap satış sitesidir. sahaflar ve kitabevleri tarafından birebir kargo ile adresine gönderilmektedir. bu siteye bi göz at. bir kaç kitap alırken tek bir sahaf yada kitabevi seçersen tek kargo ödersin. syg,

tarih84 dedi ki...

Adsız: sevgili adsız umarım 1 haftalık tatilin bütün yılın yorgunluğunu üzerinden atmanı sağlamıştır. Bu habere çok sevindim hemen isteye uğrayıp bakıcam. teşekkür ederim.

sezen dedi ki...

Benim geleceğimi kıskandı diye ölen sadece Danielle Steel değil.Ben kendim 2008 yılında Danielle Steel'in sitesinde neyi yazdıysam konu çok derin olmaya başladı.Olayların hepsi Mukaddes'i tanıyan Burak ile benim tanıştım diye oldu.

sezen dedi ki...

Danielle Steel benim geleceğimi kıskandı diye öldükten sonra Danielle Steel'İn sitesşne bakanlar oldu.Danielle Steel'in sitesinde 2008 yılında ben kendim neyi yazdıysam konu çok derin oldu.Çok enteresan olayların hepsi Mukaddes'i tanıyan Burak ile ben kendim tanıştıktan sonra oldu.