23 Temmuz 2011 Cumartesi

4 Film & 2 Dizi

İNCİR REÇELİ
Photobucket
Hayatını televizyon programlarına skeç yazarak geçindiren monotonluğa sıkışmış bir adam. Komik bir kapıçı, hayalperest bir kanka, rock bar, sigara, gitar. Derken enteresan ve garip bir kız, yollar kesişir, aşk başlar ya da başlayamaz mı? Peki sebep şişşşt bu bir sır! Film hakkında gram laf etmem çünkü büyüsünü bozmak istemem. İzlenmeyi hak eden bir film. İzlemeli, izletilmeli!
Film Hakkında Bilinmeyenler: film şubat ayında vizyona girmiş fazla tutnamayıp kaldırılmış. İnternet üzerinden beğeni artışı ve şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa tavsiyeler ile film yeniden vizyona girmiş. Kredi çekerek ilk filmini yazan yöneten yapımcılığını üstlenen yazar da bu ilgiden hem memnun hem de dvd basımına izin vermek zorunda kalıp haklarını kaybettiği için üzgün. Krediyi ödemesinin başka çaresi kalmadığını belirtmiş. Ana karakter gibi kendisininde geri çevrilmiş birçok senaryosu olduğunu bu nedenle diğer filmlerinden umutlu olduğunu belirtiyor.


AŞK TESADÜFLERİ SEVER
Photobucket
Aşk tesadüfleri gerçekten de sever, isminine nazır bir film. İki gencin hayatındaki kesişmeleri anlatıyor. Hayata bir amaç uğruna geldiğmizi ama beğenelim ama beğenmeyelim. Bu konu üzerine ayrıca bir yazı yazmayı planlıyorum filmden bağımsız ama filmle ilgili. Sadece diyorumki hala izlemediyseniz izleyin ve unutmayın bzilerde tesadüflerin birleştiği bir yolda hayatımızı devam ettiriyoruz. Sadece bir film değil bir gerçek sadece etrafa bakmayı bilmek gerek.
İRİS FİLM
Photobucket
İris dizisini çok beğenerek izlemiştim. Değişen dünya düzenini ve perde arkası kişileri gerçekçi bir bakış açısı ile cesur bir senaryo ile gözler önüne sermişti. Dizi çok tutuldu ama o muhteşem finalde akla takılan çok ciddi bir soru vardı, işte film dizinin kolajı gibi ve o çok merak edilen 2 soru bizlere ayrıntısı ile sunuluyor. Tam bir şok!


Amelie
Photobucket
Enteresan bir film, hayatta böyle insnalar hakkaten de var, inanması güç ama var. Bu kişilerin içinden çıkmış, hayata karışmayı isteyen ve bunun içinde kendine inanç sistemi oluşturmuş faydalı bir kişilik. Amelie farklılıklarıyla güzel bir film. İzleyen herkes gibi ben de müziklerin filme çok şey kattığına inanıyorum. Hatta filmden de öte.
Personal Taste
Photobucket
Yoon eun hye ve jo jo hun üzerine planlanmış dizi 1 yıl rötarlı şekilde lee mın ho ve son ye jin üzerine ihale edilerek ekranlarda yerini aldı. Komik, güzel, izlenilir bir dizi, klasik Kore dizisi. Bana göre ortalama bir dizi Son ye jin olmasa belki bırakabileceğim bir diziydi. Seven izlesin derim.
The Greatest Love
Photobucket
Süpper bir dizi taki son sahnesine kadar. Hong kardeşlere zaten gumıho'dan beri gıcığım var şimdi bir kaşık suda boğabilirim. Yahu o gumıho'nun çakma kuyruğu neydi öyle, son dakika yetiştirilmiş gibi. İşte aynı etki bu dizide de oldu son dakika yazılmış dizinin son sahnesi gibi. Sallanan elleri kırmak istedim! Dizi tavsiyemdir, güzeldir, çok çok eğlencelidir, bol sloganlı, ego tavan matrak bir dizi. Yılın iyi hatta çok iyi işlerindendir. Dok go jin Allah senin tependen baksın emi, aman doktor canımm doktor seni pek sevdim doktoorrrr:)


Tarih84

8 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Türk filmlerini henüz izlemedim okumadım o yüzden. Personal Tastei çok sevdim. Çokkk şirindi. Bende Greatest Lovea ölüp bitemedim. İyiydi ama o kadar da muhteşem değildi. Amelieyi yeni mi izledin? Çooookk geç kalınmış bir film :) BAYILDIM BEN :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: amelie yıllardan beridir bilirim ama nedense izlemek istemedim, artık izlemeliyim diyerek kendimi zorlayarak ziledim, sevdim ama o kadar. greatest love çok yorucuydu her anı komedi yani biraz durulsa dinlenseydik gerçi ben 2 günde izlediğim için bu hissiyata kapıldım ve sen de artık şu Türk filmlerini zile. Personal taste le mın ho etkisi ile seni sarmış sarmalamıştır şekercim:)

YILDIZ dedi ki...

amelie candır,baştan sona tekrar tekrar izlenir,onun renkli dünyasına tekrar tekrar girmek istersin.

tarih84 dedi ki...

YILDIZ: amelie'nin intikam anlayışı süpper:) çok net bakıyor dünyaya sevdim ben de:)

Joey Potter dedi ki...

İncir reçelini izledim ve hiç sevmedim. Aids ile ilgili yalan yanlış bilgiler vermesi de cabası. Kızın oyunculuğunu karakterini hiç beğenmedim hele o konuşma tarzı salak Kore dizilerindeki kızları hatırlattı bana. İzlemesem de olurdu yani. Ama başrol erkek oyuncusu iyiydi. Yan karakterlerde sanki öylece yerleştirilimiş çeşit olsun diye. Hiç birinin kendine özel bir hikâyesi yoktu. Çoookk üstün körü geçtiler şarkıcı kızın adama ve fotoğrafçı çocuğun kıza olan aşkını anlayamadık oradan bir hikâye çıkabilirdi. I-ıhhh sevmedim.


Aşk tesadüfleri severde Mehmet Günsür için her türlü izlenir.. Sığ bir insan olduğumdan :)) Ya da Koreden artık alıştığımdan güzel yüz görmek istiyorum. Bu da bu filmde fazlasıyla vardı. Hem Deniz hem Özgür yakışıklı ve güzeldi... Ama sonunu beğenmedim dramatik olarak da çok havada kaldı yani. Geri dönüşlerin araya serpiştirilmesi güzeldi. Tesadüfler daha iyi işlenebilirdi o da öylesine izlenecek filmlerden biri benim için.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ruhsuz seni! filmin sana yansıttı gerçi sana yansıtamamış duygusallık için bile iyi denebilirdi. aids konusunda haklısın da bu işin özüne inilse zaten ilgi çekmezdi drama meğledilmesi cezbetti. mesele aids konusundaki toplumsal mahalle baskısı insanı utandırdı mesela.
ATS ise güzeldi sonu da tam vurucuydu yahu sen 49 days beğenmiş birisin bunun sonunu mu beğenemedin? koptum ya:)

Joey Potter dedi ki...

Ruhsuz değilim ben :) Adamlar yeterince iyi değilse yapabileceğim bir şey yok. AST ise dramatizmi yansıtamamşlar onu sevmedim. Yoksa öldün kız. :) Mehmetin ölmesinden iyidir :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: anam anamm iki dakkada harcadı kızı, aman da aman mehmeti:)