17 Haziran 2011 Cuma

Şimdi LYS Zamanı!

Photobucket

Sınava girecek herkese hakkını alabilmesini diliyorum.

Yarın LYS maratonu başlıyor. Ygs sonrası Lys nasıl geçecek bilememekteyim. Şaibeler, şifreler, yalanlamalar.. Sistem değişmiş, branşlar incelikleşmiş. Yıllardır edebiyat bakmamışım, bilgiler küflenmiş bakalım diyorum. Yarın ilk sınavım matematik, adımımızı atacağız. Belki de en verimli sınavım olacak:) Gerisi puanlara bağlı. Anlayacağınız bendeki okuma aşkı, öğretme arzusu, yeni şeyler keşfetme uğraşı bitmez.

Kpss döneminde başlayan ösym çıkını, çakma kalemkutusu faciası sonrası birkaç düzelme var. İlk önce artık silgimizin adı var, Fatih kaleme şaşırmıyorum, Fatih bir simgedir, bu ismin verilmesi de doğal. Yani kalemkutu ihalesini kimin ya da kimlerin aldığı açık. Kalemler sınav boyunca yeterli geldiği için sözüm yok da ahh şu gerisi:( Kalemtraş faciaydı biraz düzeldi gibi, 2 olips şekerden 1 olips+ 2 kent şeker ettimi 3 :)) Peçete olay: karınca duasının okunacağı kadar ince 2 tel:) Ve süprizzzz devlete 330ml su vermek pahalı geldi artık su yok, suyu siz getirebilirisiniz. Öysm peçete sorunsalına çare bulmalı. Bir peçete diyip geçilmemeli, çok önemli. İzmir ve diğer şehirler hatta ülke geneli yağmura teslim. Hava sıcak birden bastıran yağmur derken gribe teslimiz. Bu grip de lanet bişi burun akması aksırığı tıksırığı her şeyin başı peçete. 2 tel peçete tuvalete mi burnumuza mı elimize mi yetecek?

Tarih84

11 yorum:

Zuzu dedi ki...

Simdiden basarilar ve iyi sanslar =)

tarih84 dedi ki...

Zuzu: teşekkür ederimm=)) ilk tebriğim senden. 3 sınava gireceğim bakalım 2 hafta sonum da sınavlarla geçecek, biraz heyecan yaptım:)

Pinky dedi ki...

lokma da dağıtsalar ne güzel oluur :)

sınavda başarılar dilerim tarihcim, hadi fighting ;)

Joey Potter dedi ki...

Bu sırada telde olduğumuzu hatırlatmak isterim :D Kızım fazla kalma sınavda. Yazık çocuklara onlarda senin bilginin çeyreği yok :)) İYİ ŞANSLAR. FİGHTİNG :D

tarih84 dedi ki...

Pinky: sağolasın tatlım, birazdan sınava gidicem:) lokma mı çok severim, Aydın'da her Allahın günü dağıtılırdı koca sene bolca yedik:)

Joey Potter:hahah:))

coco-jelly dedi ki...

başarılar bol şanslar herkeze...Allah yardımcınız olsun sevgiler:)

http://coco-jelly.blogspot.com/

tarih84 dedi ki...

coco-jelly: teşekkür ederim ama sınav zordu, temel matematiğim iyidirde iş amacını aşmış, yazık dedim. eskiden öss vardı belli bir aşamada matematik yapılırdı şimdi b.k çıkmış yazık.

mavi dedi ki...

Seneye bende girmek istiyorum bu sınava. Ama giriş uğraşları bile gözümde büyüyor daha şimdiden.
KPSS olmayacak belki otururken yine üniversite okurum :D

tarih84 dedi ki...

mavi: ahh sorma o başvuru sorunsalı. neytmiş son 3 yıldır girmemişsek sıfırdan fotoğraf birebir başvuru gerekliymiş. ameliyatlı halimle gittim başvurdum neredeyse koltuk değnekleri ile süründüm. inşallah bu çabama değer.

kamikaze dedi ki...

CANIMM değecek bu çabana.Allah hiçbirinizin emeciklerini boşa götürmesin.İstediğiniz ne varsa,nereye istiyorsanız oraya girin inşallah.

tarih84 dedi ki...

kamikaze: Allah hakkaten de emeklerimizin karşılığını görmemizi nasip etsin.