11 Haziran 2011 Cumartesi

MİM: Hakkımda 7 Gerçek!

Photobucket
Mim okumayı da cevaplamayı da çok severim:) Hele mim sevdiğim bir arkadaşımdan gelirse bayıla bayıla, hemmen cevaplarım:) Sevgili blogdaşım hayat güzel beni mimlemiş. Hakkımda bilinmeyen 7 şeyi yazmam istenilmiş. Bilinmeyen mi bu biraz zor malum bloğum kişisel ve beni ilgilendiren birçok şey zaten yazılı.Düşünüyorum ve bir yerden başlamalı diyorum:)
1-) Bu aralar sinirli-agresifim ama aslen sakin bir yapıya sahibimdir. Beni tanıyanların iyi bileceği bir yanım: sabırlıyımdır hatta fazla sabırlıyımdır lakin sabrımın da bir sınırı vardır işte o sınır geçildimi otomatiğe bağlanmışcasına dökülen sözler zehir gibi olur, sanki günlerce düşünülüp kurulmuşcasına cümleler dökülür, haklılığım ve cümlelerdeki gerçeklik sonucu o arkadaşlık ya da tanışıklık benim tarafımdan bitmiş olur, bitmemişse de ciddi bir sınav atlatır!
2-) Hayata bakış açım siyah ya da beyazdan ibaret kalıplaşmış olmasa da verdiğim kararlar kesindir. Eğer biri ya da birşey için bir karara varmışsam sonucu beni çok üzecek bile olsa dönmem, kesindir, bitmiştir.
3-) İnsanlarda tahammül edemediğim bazı şeyler vardır, mesela: biri bana bir isteğinden bahseder, madem istiyorsun çabala, ben de çabanda yardımcı olayım yok çabalamıyor ve hala bu isteği konuşmaya devam edip benim zamanımı harcamaya devam ediyorsan deliririm. Karşımdakini kendine getirmek için bazen çok acımasız olurum.
4-)Alışveriş yaparken çok pratiğimdir, girdiğim bir mağazada göz ucuyla bakmam yeterli olur zaten gözüme ilişmemiş, beni kendine çekmemişse sonradan görülüp alınan her ne ise dolapta tıkılı kalacaktır. Bu pratiklik her türlü alışveriş için geçerlidir.
5-) Kitap okumayı çok severim, özellikle uzun yol öncesi roman okumaya çalışırım. Saatler sürecek yolculukta son okuduğum romanın geçtiği yerleri gözümde canlandırıp, karakterleri hayal ederek inanılmaz zaman geçirebilirim.
6-)Mutsuz, çıkılmaz anlarda ya uyuyarak yaşanılan duyguları es geçmeye çalışırım ya da Daniel steel kitabı alır okur rahatlarım. Uyku & roman terapimdir!

7-)Bir şeye başlayıncaya kadar çok sitresli olurum, hatta gözümde büyür ilk adımı attığım an alim kesilircesine bir kerede kaparım. Kitap, defter, blog düzeni.. neyi almış ya da başlamışsam değişiklikten hoşlanmam aynı düzende kalsın isterim. Okul zamanında aldığım bir kitap çizilsin elime bile almazdım, defterim şaka olsuın diye bir sayfası karalanmıştı(eşşeklik işte) hiç üşenmeden 4 gün boyunca defteri temize geçirmiştim yetmemiş o defteri ertesi hafta sıralarına atmış işte şaka demiştim:) hatta durum o kadar vahimleşir ki portakal suyu dökülmüş soru bankamı yarıda bırakıp yeniden aynısı almak kadar ileri boyutta takıntılı olabiliyorum:(
*Bu aralar sitres ve sinirim nedense en agrasif hallerimi yansıtmama yol açmış, normalde bu kadar gıcık değilimdir:) İyi hallerimde vardır:)
Tarih84

8 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Ne düşünürüm arkadaşlıklarla ilgili hep biliyor musun? Herkesin bir zayıf yanı, yumuşak karnı vardır. Arkadaşın zamanla bunu bilir. Eğer ilk kavgada, ya da cidden incinmemişse senin tarafından, bunu sana karşı kullanıyorsa o insan hiçtir gözümde.Böyle anlarda bile tutabiliyorsan kendini [genel yani sen değil okuyanlar anlamaz diye şeettim :)]o zaman gerçekten insan, gerçekten dostsun demektir. Bunu şaka diye yapanlar da vardır ona da ayrı gıcığım :))

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: haklısın aslında, benim deli damarım tuttuğunda bazen farkeediyorum ki yine yumuşak karın durumlarına değinmiyor yutuyorum. sabretmek güzeldir, yardımcı olmak iyidir ama işte insnaın da bir sınırı vardır. ama senin dediğini anladım ben! :)

Kiraz Çekirdeği dedi ki...

Hakikaten çok keskin bir yazı olmuş, ben terkedilmem terkederim de olsaymış tam olacakmış... :)Kitap okuma kısmını ben de denedim hakikaten faydalı...Sevgiler.

tarih84 dedi ki...

Kiraz Çekirdeği: teşekkürler yorumun için, haklısın sanırım fazla keskin kararlar alıyorum.

oppasizhayatbos dedi ki...

3. madden tamamıyla benimde en nefret ettiğim şeylerdendir..yolu,çözümü gösteriyorum yada bi noktaya kadar dinliyorum ama onlar anca dövünüyor anca ağızları laf yapıyor..vede benim vaktim boşu boşuna heba oluyor..nefret ettiğim insan tiplerinden biridir bunlar..

tarih84 dedi ki...

oppasizhayatbos: haklısın!

hayat güzel dedi ki...

ya çalışan bayan+ev kadını+blogger işinin altından kalkamıyorum kuzum ben ya:) blogumu da sizleri de boşladım:( bugün nihayet oturdum netin başına,bütün postlarını okudum:)

bi mutlu oldum bi mutlu oldum yazdıklarınla sorma gitsin:) en de seni çok seviyorum tatlım:) zaten iyi tanıyodum seni ama bu mimde iyi oldu hani:)

tarih84 dedi ki...

hayat güzel:oyy kıyamma sana:) ama biraz daha süre tanı kendine, yeni evlisin her ne kadar evin kendi düzenin desende alışmak kendi rutinini yakalaman zaman alacak.sonrasında hayat su gibi yoluna girecek:) çok öpüyorum seni:)