28 Haziran 2011 Salı

I' m not a girl.. not a woman!

Photobucket
Kurstayız, mola verilmiş, elimizde çay sinmişiz bir köşeye... günün yorgunluğu, kpss, belirsizlik, iş sorunu, gelecek kaygısı konuşuyoruz. Derken ortak arkadaşımın birinden davetiye aldım, evet bir davetiye daha. Durdum düşündüm. Evliliği mi: HAYIR! Hayatı, hayatımı.. sonra durdum ve kendimi neredeyimi algılamaya çalıştım. Yaşımı, bu yaşa kadar yaptıklarım-yapamadıklarım-yapmaya çalıştıklarım... Liste uzun süre dar en son kendimle uğraşmaya başladım. Yaş grubum ve nerede durdukları, nerede derken seçimleri ve bu seçimlerle gerçekten mutlu olup olmadıklarını düşünür oldum. Derken kendime geldim: peki ben? Ben neden böyle seçimler yapamıyorum, biri ile başlamak ya da bir iş tamam bu olmalı diyip durmak... evet sorunun odak noktası: BEN NEREDE DURMAK İSTEDİĞİMİ HALA BİLEMİYORUM!
Photobucket
Sonra kendimi kolaj yaparak rahatlatmaya çalışıyorum, derken kolajlara bakıyorum birinde kadın birince çocuk peki ben neredeyim?
Photobucket
Depresif hallerde buluyorum, bir kahve ardından bir duş yetmiyorsa güzel bir uyku vee bunların da içimdeki huzursuzluğu kesmediği, derin yalnızlık zamanlarında buluyorum kendimi.
Photobucket
Derin sulara dalıp, yalnızlıkta kendimi bulmak istiyorum. Hayal kuruyorum, kendi masallarımı yazıyorum, Jung woo düşünüp yeni eğlenmelik mini dramlarla test molaları veriyorum. İzmir- Kore- düşler sokağı gezinip duruyorum... kpss çıkmazına takılıp yeni bir düşle geçiyorum hayatın sonsuz yoluna.
Photobucket

Hayal kurabilme özgürlüğüm alınmamasını, çalışma azmimin kırılmamasını, çirkinliklerden uzak, güzel düşlerin gerçeğe döndüğü bir yerde olmak istediğime karar verip kursa dönüyorum. Ne kadın ne de çocuğum, ortada belirsizim. Duygularımın sınırı ve yaşı yok. Ben kendini arayan bir faniyim.

Tarih84

7 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Ne çocuk, ne kadın ya da hem çocuk hem kadın. Önünde duran o engel saydığın şeyler ortadan kalkmadıkça 'kadınlığa' dair şeyler sana şimdilik uzak. Sen anladın ne demek istediğimi.İçimizdeki çocuk ölmesin diyelim.

masalevi dedi ki...

tarihcim her bir cümlenin altına imzamı atabilirim, yazdıklarının hepsini ben de düşünmekteyim ama birkaç gündür değil, aylardır belki de.. neredeyim, ne yapıyorum, istediğim bu mu, bu değilse niye başkasını yapmaya cesaretim yok? ve şu kız çocuğu muyum kadın mıyım meselesi.. ne kadar zorlasam da kız çocuğu olmaktan kaçamıyorum malesef.. belki de zamanı var hala..

tarih84 dedi ki...

Joey Potter:haklısın ve evet anladım seni=))

masalevi:bence her duygunun her hiisin bir zmanı var, ya da o zamanda olduğunu hissettirecek bir kişinin gelmesinin zamanı var!

DERYA dedi ki...

merhaba canım, bloğmda bir sürprizim var sana:)

http://modaderyasi.blogspot.com/2011/06/ilk-mimim.html

sevgiler..

kamikaze dedi ki...

canımm bende aynı şeyleri düşünüyorum.cevabını bulamadım ben de.her gün her gün gelişiyoruz,değişiyoruz.iyi ya da kötü yönde.umarım gelecek için kurduğun tüm düşlerin gerçek olsun;)
bu arada verdiğin mimi unutmadım hiç ve cevapladım:)umarım beğenirsin.sadece resimi bulamadım ama burda söyleyeyim.ben senin dediğin gibi denizlerin derinlerindee kaybolmak istiyorum:)hayal ediyorum daldığımı denize girme konusunda korkusu olan biri olarak:))

tarih84 dedi ki...

DERYA:hemen bakıyorum canım:)

kamikaze:oğğ korkunun üzerine gitmek istemen muhteşem çok iyi bir yoldasın. çözümler bizde aslında.

kamikaze dedi ki...

evet canım haklısın sağol:)