10 Mayıs 2011 Salı

Sarıkız Kahveli Soda: Her Yudumda Kahve Çekirdeği Tadında!

Photobucket

Soda dedin mi sarıkız derim, başka hiçbir soda sarıkızın verdiği iç serinlemesini veremez! denedim bilirim. Alışveriş sırasında soda almak için buz dolabına yöneldim, havaların sıcak gitmesi sebebiyle dolaptakinden alayım istedim. Derken koyu renkte soda görünce sarıkız da çeşit arttırmış, nar aromalı çıkardı sandım tam doğal soda almıştım ki kahve çekirdeklerini gördüm ŞOK oldum! Nasılını nedenini sorgulamadan kaptım 6lık sarıkız düştüm yola. Kapıdan içeri girdim hemen açtım ilk yudumda daha da ŞAŞKINA döndüm. Her yudumda bir tane kahve çekirdeği drajesi yemiş kadar ferahlatıyor. Daha önceki yazılarımda kahve çekirdeğini ve ferahlatıcı hissini sevdiğimi belirtmiştim. Objektif olmak için kızlara da tattırdım sonuç yine mükemmel! Olayı biraz abartıp Türk kahvesi yanında su yerine bir bardak kahveli soda da içmeye başladık:) BAYILDIM BU TADA!

Tarih84

11 yorum:

Gülcan dedi ki...

bende şaşırdım. yani kahveli sodaya tadını çok merak ettim. size afiyet olsun.

tarih84 dedi ki...

Gülcan: sağolasın, tadı gerçekten de çok iyi, tavsiyemdir, denemelisiniz:)

mydestiny dedi ki...

Kahve ve soda bir arada, ilginç! Merak ettim, deneyeyim dedim ama buradaki marketlere gelmemiş daha :/

tarih84 dedi ki...

mydestiny: belli olmaz ben küçük bir markette gördüm sonra migrosta rastladım. yolunun üzerinede küçük de olsa marketlere uğra bulma ihtimalin olur. denenmeli gerçekten de nefisss

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Hiç rastlamaıştım,ilk defa senden duydum canım kahveli sodayı.Genelde ben böyle yeni çıkan şeyleri denemeyi çok severim.Bunu da alayım bir an önce.

tarih84 dedi ki...

Kitap kurduyum ben: denemelisin bencede:) inşallah kısa sürede bulur, tadarsın.

Joey Potter dedi ki...

Bu arada söylemeyi unuttum İzmirde Narlıderede Kipada Kungfu ramen bulmuş bir arkadaş. Alıyorum oradan artık dedi. Bu soda da ilginçmiş bakıcam ilk fırsatta.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ben de Aydın'da buluyorum rameni zaten Aydın ikinci adresim oldu:) okulun hemen yakınında forun var neredeyse tüm alışverişimi yapıp öyle dönüyorum İzmir'e:) ama ben leader rameni sevdim kungfu plastik kokusu veriyor.

masalevi dedi ki...

senin tavsiyenle bugün gittim 6lı kahveli soda paketi aldım geldim eve :) bayıldık ya harikaymış, kardeşim iki tanesini kaçırdı hatta sinsice :)

tarih84 dedi ki...

masalevi: bizde kızlarla bayıldık hatta kahve yanında kahveli soda içecek kadar, hakkatende süppermiş! =))

Adsız dedi ki...

lütfen bayilerinize bol miktarda dağıtınız.bulamıyoruz.iyi ki kahveli sodayı çıkratmışsınız,muhteşem bi tad.özellikle bizim gibi asitli ve şekerli içecekler kullanmayanlar için harika bir içecek.özellikle de bu sıcaklarda buzlu içimi muhteşemmmm.