1 Mayıs 2011 Pazar

Sabrımın Da Sınırı Var!

Photobucket
Görsel kaynak

Sabrımın sınırlarının zorlandığı anlar yaşıyorum, taştığı an ne olur düşünmek bile istemiyorum!
Günlerdir yeni yazı yazmadığım hatta kendimi çok halsiz yılgın hissettiğim bir dönem geçiriyorum. Takip edenlerin de şaşırdığı bir durum aslında, günde 3-5 yazı yazdığımı bilirim. Bir doğum günü yazısı sonrasında otomatik yayınlama ile 5-10 yazı yazacak sevinçle geldim ki olanlar karşısında içinde biriktirdiklerim, sustuklarımla tadım tuzum kalmadı.

Bazen anlamakta zorlanıyorum, sevdiğim, değer verip arkadaşım gördüğüm kişilerden saygı sınırlarını zorlayan hareketlere inanamıyorum. Sevmek, sevilmek hayatınıza dahil etmekten mi alınıyor bu hak bilemiyorum? İnsanlar neden en yakınlarını kırmaktan çekinmez? Neden kırılabileceklerini düşünmez? Size yapılmasını istemediğiniz davranışları neden yaparsınız?
Kıskançlıktan nefret ederim, şu hayatta çok az kıskançlığım olmuş ve bunu açık yüreklilikle dile getirmişimdir.
*Kıskanmak- paylaşmamak isteğine küçük hareketler, sevdiğin kişi seni seviyorsa izin verdiği ölçüde dahil ol hayatına tamamında söz hakkı da nesi?
*Özel yaşam alanım hakkında yorum yapabilme hakkına sahip olunulduğu nereden çıkarılabiliniyor?
*Arkadaşım dediğim kişi beni üzse bile diğer bir arkadaşımın onun hakkında yorum yapabilme lüksü asla olamaz, yorum yaptırmam kırılacağını bilsem cevabını veririm peki başkasına espiri başlığı altında beni yermek de nesi?

*İnsanlara karşı özellikle konuşma esnasında küfür, argo kullanmam, kullanılan ortamda rahatsız olurum, Buna rağmen yorumlama ya da cevaplamalarda bu basit üslübu takınıp kankalık ayağıyla dokundurmalar da nesi?

*Blog camiasında eski, blogger olarak yeniyim buna karşın görsel, başlık, konu konusunda araştırır öyle yazarım. Hal böyle iken birşey anlamaz ya da çakma tarzı dokundurmalar da nesi?

* Dizi film yazmaya korkar oldum hatta çarşaf çarşaf yazılır kimse ses etmez ben yazarım yorumsuz kalan bloğum aniden yorumlarla patlar...ya düşmanca takip ediliyorum ya da güzel bir şey yapıyorum çekilemiyorum hala anlamadım.

* Canımı en sıkansa son günlerde haksız yere eleştirilmemdir, bir şeyi dikkat etmişsem, unutmamışsam, hafızam güçlü ise, hayal dünyam renkli, tahminlerim kuvvetli ise suçum ne? Kimsenin oppasına bakmam, kimsenin bloğunu eleştirmem, beğenmezsem yorum bile yazmam hatta kızdığım anlarda bile susar kırmak istemem lakin artık dozu aşıldı sinirim zıpladı!

*Bundan sonra beni çekemeyen, beni kıskanan, benim üzerimden prim yapmaya çalışan her kim olursa olsun susmayacağım!

Tarih84

6 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Kuşum seni ne kızdırdı seni bu kadar? Twitterdaki geyik değildir herhalde. İçimde bir sıkıntı var deyip duruyordun. Belki rahatlamışsındır biraz. Kim bir şey anlamaz diyor sana? Kendine baksın herkes boşver.

иαℓαи dedi ki...

konu nedir bilmiyorum ama en iyisini yaparsın , kimsenin seni üzmesine iizn verme

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ нandan dedi ki...

canım seni umursuyorlar ki, takip ediyorlar ve sen onlarda merak uyandırıyorsun ki yorum yapıyorlar. boşver kötü ya da iyi yorum insanın kendini belli etmesini sağlar. burası sanal portal ve herkes dilediğince konusuyor ne de olsa beni tanımıyorlar, görmüyorlar diye düşünerek. aslında kendilerine ne büyük bir saygısızlık yaptıklarının farkında değiller. burası senin mekanın ve ne yazarsan yazarsın, kimseyi alakadar etmez. beğenmeyen sağ üstteki çarpıya basar hepsi bu kadar. tenkit etmek , ya da baska bloglarla kıyaslamak da neyin nesi. bosver aldırma böyle basit durumlara. senin ilgi alanın kore filmlerine ağır basıyor ve ne güzel buraya da izlediğin filmleri yazıp bizlere fikir veriyorsun. harıl harıl film güzel mi kötü mü nasıldır diye düşünmeden bizlere fikir vermiş oluyorsun. ben seni ve yazılarını cok ama cok seviyorum. sen yazmaya devam et catlayanlarda ortadan ikiye ayrılsın.

hayat güzel dedi ki...

noldu be kuzum?kim kızdırdı seni bu kadar? ben biraz uzak kaldım blog alanından, olan bitenin pek farkında değilim... ama senin hep keyifli yazılar yazmana alışmışım ya şaşırdım, seni üzmelerine izin verme sakın

Syhn dedi ki...

hayırdır inşallah!

kamikaze dedi ki...

canım ben de arkadaşların yorumlarına katılıyorum.kısa bir zamanda seni çok sevdim.her gün ne yazmışsın diye bakıyorum.yazdıklarından keyif alıyor ve çok faydalanıyorum.

iyi ki varsın.

sevgilerimle.