24 Mayıs 2011 Salı

Kokoreç Sensiz Olmaz!

Photobucket
Kokoreç ko ko ko kooo.. sensiz olmazzz yoooo sensiz olmaz... Mirkelam ne güzel de demiş kokoreçsiz olmaz! Gece gece canım istedi, küçüklüğümden beri vazgeçemediğim bir tat. Tabi kokoreç hassas bir mevzu öyle her canın istediği yerde her kokan tezgahta yenilemeyeck bir sakatat. Temizlenmesi, muhafaza edilişi, işlenişi, pişirilişi, baharatı, servisi... çok incelikli bir maharet! İzmir- Bornova -Altınkalp yanındaki kokoreççiden gönül rahatlığı ile günün hatta gecenin her saatinde yenilebilesi bir tat. Bornova merkez klise yanındaki küçük dükkan öyle bir meşhur oldu ki yanındaki yılların yüncüsünün bile dükkanı bölünüp kokoreççi genişletildi! Temiz, leziz, hızlı, 24 saat açık bir mekan. Tavsiyemdir. Kokoreç senszi olmazzzz ne yapsamki? Üşendim şimdi gidip yemeye, yalnızda gece vakti gidilmez, kalk anneyi ikna et yürü git ye ama değer oyy sanırım bu yazının sonunda gidip yenilecek:) Kokoreçim olmadan asla, sen de anla Avrupa!

Tarih84

6 yorum:

Syhn dedi ki...

benimde canım çekti hemen şimdi şu saatte !

tarih84 dedi ki...

Syhn:iyi-temiz yapıldıkça bıkamayacağım bir tat!

Blush dedi ki...

Tarih84,
afiyet olsun.
Bi ara ne çok gündemdeydi AB yasağı falan filan :)

tarih84 dedi ki...

Blush: sağolasın dün dayanamayıp yine yedim:) akşama doğru alışverişe gidicem, tam da dükkanın önünden geçicem off yani.

kamikaze dedi ki...

ayy ben hiç tadına bakmadım.öyle bir anlatmışsın kii denesemm mi acaba dedim:)) kokoreç şarkısını da çook seviyorum:)

tarih84 dedi ki...

kamikaze: ya çok seversin ya da hiç sevmezsin ortası olan bir tat değil. iyi temiz bir yerde yersen seveceğini düşünmekteyim. ben hastasıyım:)