4 Mayıs 2011 Çarşamba

İzmir Blog Yazarları Nisan Ayı Buluşmaları

10 Nisan 2011- ARMA Kitap Ve Kafe
Photobucket
Sevgili blogger arkadaşım Mümin'den bir davet aldım. 5. düzenlenecek İzmir blog yazarları toplanacak katılmak ister misin? İzmir- Blog yanyana gelen iki kelime beni benden aldı HEMEN EVET DEDİM=)) 10 nisan gününü merakla bekliyordum... gün çok güzel geçti: teknoloji,yazılım, kültür-sanat, sosyal sorumluluk birçok alanda konuşuldu, yeni kişileri tanımak,izin verdikleri ölçüde renkli dünyalarına bir adım yaklaşmak çok harikaydı. Arma kafe iyi bir seçimdi ve orada içtiğim badem aromalı sıcak çikolata favorim oldu. Sırf kahve içmek için bile gidilebilecek bir yer. Badem aromasına bayılırım ama burada ayrı bir sevdim. Acaba akça ağaç sosu da eklediler mi diye düşünmeden edemiyorum.
20 Nisan 2011- İzmir Kitap Fuarı
Photobucket
Arma kafe toplantısında Kitap fuarı yaklaşıyorken hep birlikte gitme kararı almıştık, kararımıza sadık kaldık. Malum iş-okul derken benim de doğum günü haftam olması tarih konusunda bizi sınırladı ama engel olamadı. 20 nisan çarşamba günü saat 19.00'da buluştuk. Taşaron işçilerin yürüyüşü sebebi ile fuara çok zor ulaştık. Malumunuz ben direk kpss stantlarında soluğu alırken Cansu Canan Tan kitapları aramaya başladı. Şeyma doğu-batı standına abone oldu neredeyse stantın tamamını alcaktı ahh ben de çok severim lisans yıllarında çokça alışveriş yapmışlığım
da vardır hani.
Ramazan ve Mümin'i uykusuz stantında bulduk=)) Muharrem'in de iş çıkışı koşarak son dakikada yetişmesi bizleri sevindirdi. Baya eğlenceli saatlerdi.
Mavi Köşe Büfe: kömürde sandiviç molası!
Photobucket
İş okul telaşı derken fuara zor atmıştık kendimizi sonrasında haliyle acıktık. Eskiden bir köşe şimdilerde adı köşe kendi kafe olan mavi büfeye gittik. Sandiviçler yine çok lezizdi:)


Cafe Crown: kahve +tatlı molası=))
Photobucket
Güzel bir atıştırmalığın üstüne iyi bir kahve dedik ve Swis otel yanındaki Cafe crowna gittik. Görüldüğü üzere çikolata formundaki liste bile gel ne olursan ol çikolataya gel der gibi bizi sürükledi.
Photobucket
Seçimlerimi iyiydi ama ben biraz hayal kırıklığına uğradım, değişiklik olsun bu sefer de portakal&tarçın aromalı sıcak çukulata içeyim dedim ve pek sevemedim:(((
Photobucket


Tatlı konusu ayrı olaydı akşam saati haliyle ürünler taze günlük üretildiğinden bulduğumuza razı olmak zorunda kaldık:)) derken bulup seçtiğimiz son kalmış kara orman pastası da servise getirilirken yere düşmesi ile cheese cake razı olduk:)) keklerin tadı da eşki kreması da süpperdi.


Çok eğlenceli bir gündü, ertesi gün sınavım olduğunu bile unutup arkadaşlardan ayrılmayı hiç istemedim ve son ana kadar birlikteydik, şans bu ya aynı otobüse bile bindik:))


Tarih84

11 yorum:

Blush dedi ki...

çok eğlenceli bir gün olmuş ne güzel :)

35cansu90 dedi ki...

İki günü de toplaştırıp yazmışsın (: çok güzel olmuş ellerine sağlık! (: Gayet keyifli bir gündü (:

Mumin dedi ki...

1- Ben uykusuzdan bir şey almadım :p
2- Yere düşen Karaorman değil Anadolu pastaydı

Bakaklıma geldi üzüldüm yine. :(

tarih84 dedi ki...

Blus:gerçekten de güzel bir gündü:)

35cansu90: araya zman girince ikisini birden yazmak istedim çok güzel günlerdi doğrusu:)

Mumin: uykusuz standında buluşalım diye fuar içi msjlaşmalardan aklımda en belirgin orası kalmış:)) uykusuz hakkında tek fikrim çok renkli bir stand olmasıydı:) yaa anadolu pastasımıydı hahaha:)) valla ne yalan söyleyeyim aklımda kara orman pastası diye kalmış acaba benimde canım onu mu çekmişti:)) nasip değilmiş:)) gün sonunda kahveni buldun ya ona şükretmeli:)

Joey Potter dedi ki...

Erkek bloggerların katılması çok hoş olmuş. İstanbulda adam yediğimizi düşünüp, gelmiyorlar :) Bir tek forum buluşmasına gelmişti bir kaç kişi onlarda hiç konuşmadı :D :D :D

Kitap fuarından bir şey anlamadım ben bu sene. Belki kışa beraber gideriz ;)

Cafe Portakal dedi ki...

çok keyifli geçmiş belli:)))

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: erkek blogger kızlardan fazlaydı ve haklısın istanbul blog toplantıları ve etkinliklerde çok nadir erkek blogger görülmekte. İzmir medeniyet farkı diyelim:))

Cafe Portakal:haklısın canım çok güzeldi=))

kamikaze dedi ki...

canımm evet Nisan buluşması çoook güzeldi:)) kitap fuarında da sizlerle olmak isterdim sayende gitmiş kadar oldum:) çok hoş çıkmışsınız maşallah:)

birdahaki buluşmada görüşebilmek üzere.çook öpüyorum:)

tarih84 dedi ki...

kamikaze:teşekkür ederiz tatlım:) tanıştığıma ben de çok memnun oldum:)) 22 mayıs gündoğdu meydanındaki sansüre hayır yürüyüşünde olucam belki hep birlikte katılır yine görüşürüz.

şeyma karadağ dedi ki...

ben bu yazıyı nasıl yeni görebilirim ya :) buluşma harikaydı ama bu ay daha harika olacak bence :)

tarih84 dedi ki...

Şeyma karadağ: bakalım bu ayki etkinlik programını göremedim daha, 22 mayısta gündoğdudayım.

ben biraz geç yazabildim malesef çok yoğun ve yorgun günlerin ardından bloğumla nacak ilgilenebiliyorum daha önceki yazılarım otomatik kayıtlanmış yazılardı:)