8 Mayıs 2011 Pazar

Eti Form Müsli & Eti Lifalif Müsli : Yaban Mersini Mucizesi

Eti Form Müsli: iyi bir seçim!
Photobucket
Bir kasesi fazlasıyla doyurucu, çerez kısmı badem ağırlıklı, benim gibi vücudunuzun hafızası kuvvetli ise içindekiler kısmını daha dikkatli inceleyin derim. Bazen önerilen diet formüllerini uygularım şu meşhur keten tohumunu ben de tüketmiş miğde öğürmesinden mahfolmuştum. form-müslinin içerisinde keten tohumu da var ve ben etkileniyorum. Vücut hafızam uyarıyor, o nedenle bir gün form yiyorsam bir gün lifalif tüketiyorum.
Photobucket
Peki Neden MÜSLİ: Malum yaz yaklaşırken hepimizin telaşı aynı: kilo vermek! Ameliyat sonrası dönemde hareketsizlik ve koyvermişlikle kilo aldım, zaten çok da zayıf sayılmazdım hal böyle olunca çanlar çalındı ne yesem ya da ne yemesem diye araştırmalar başladı. En sağlıklı, en besleyici ve en çok tok tutucu yiyecek olarak MÜSLİ de karar kıldım. Hergün bir öğün tüketiyorum kısa sürede faydasını gördüm.Gündüz apır yediysem akşam akşam ağır yiyeceksem öğlen bir kase tüketiyorum.
Eti Lifalif Müsli: farklı ama tercih edilesi!
Photobucket
İçerisinde yulaf kıtırı daha fazla ve çerezi fındık ağırlıklı. Müsliden buğday gevreği tadında.
Photobucket
Yaban Mersini: şifa kaynağı!
Photobucket
Yaban mersini son günlerin gözdesi, Avrupa ve ABD'de çok popüler. Yaban mersininin faydaları için tıktık 3 yıl önce Ordu'da bir mesir yerinde milletin dallara saldırdığını gördük. Topladıkları şey kirazı anımsatıyor ama ağzı burkan bir tadı var. Bahsettiler şöyle faydalı böyle iyi Maranki tavsiyeli ... ben es geçtim. Annem merak etti merkezde pazar kurulmuş şans bu ya aldık yarım kilo mersinden ama pek yabanmış adı gibi. Azımda tat kalmadı. Karadeniz bölgesinde de yaygın olarak yetiştiriciliğine başnamış. Şimdilerde müsli içinde kurutulmuşunu yiyorum, ağzımda bıraktığı tat keyif verisi, midemde ise doygunluk hissi. sevdim seni yaban mersini. Tazesini henüz görmedim, birgün denk gelirsem sıcak sütle karıştırılmış yulaf kıtırı üzerine ekleyip yemeyi planlıyorum. Martha tavsiyeli:))
Tarih84

Hiç yorum yok: