19 Nisan 2011 Salı

Scheduler (Jung Il Woo ) :Tüm Zamanlar Kurban Olsun Sana =))

Photobucket

49 Days dizisinin efsaneleşen karakteri Scheduler bahsetmeden duramayacağımı anlayıp bilgisayar başına geçtiğim anlık bir yazıdır. O kadar tatlı, şeker, bizlere enerji katan bir karakter ki diziyi neredeyse onun için bile izliyoruz diyebiliriz hani:) Dizi hakkında başka bir zaman yazmayı planladığımdan kısaca karakterimiz nedir, necidir faslına geçmeli. Photobucket

Scuheduler: zamanlayıcı ya da ruh bekçisi olarak adlandırılmış bir yaratılmış kişi. Melek deseniz değil şeytan hiç değil:)) Ölen kişileri son yolculuk öncesi yolu gösteren kişi. Şu ışıklı açılan kapı dizide olmuş pırıltılı asansör:)) Hatta gaipten ses duymaya gerek yok yerine son model, dokunmatik telefonlar var:) Burada Scuhedulerin görevi yanlışlıkla ölen kızın hayata geri dönmesi için 49 günde çıkarsızca onu seven 3 temiz göz yaşını toplama yolculuğunda göz kulak olma görevidir. Daha fazla bahsetmek istemiyorum dizinin ilginçliği serüvenin kalan kısmı:)

Photobucket

Kız ruhlar aleminde olduğundan hayatla bağlantısını ölümüne sebep olan aksiliği yaratan kızın bedenine girerek gerçekleştirmektedir. Tabi o kadar kolay değil para kazanacak, kendi öz kimliğini saklayacak, bedenine girdiği kızın hayatına müdahele etmeyecek... çok karmaşık bir süreç. Schedulers sağolsun hiç de yardımcı değil, kızın canına okuyuyor, çok entel-dantel bir ruh bekçisi- zamanlayıcı cannım:) Bir bakmışsın rockçı bir bakmışsın motorcu, modacı, falcı...Bu dünyada işler parayla değil sırayla onunda canına okuyacak bir ajumma var:)

9. bölümde olay yaratan sahneler sizlerle: özellikle 2.dk sonrası çocuğun delirişine dikkat!


Diziden bahsetmemeye çalışsam da yapamıyorum offf, dizinin ilk bölümlerinde kızımız çaresizliğe düştükçe zamanlayıcıyı çağırıyordu tabi sonra binpişman oluyordu, 3-4 yaşında çocukla konuşur gibi hecelemesi, ikide bir melodik ritimli alaycı söylemleri ahh alemsin sen ruhum bekçim:)) Birde şu anda aradığınız kişiye ulaşamıyorsunuzun dalga versiyonu var ki sormayın ahh hala kızın o saçma müziği dinlemesine üzülürüm:)) Ama o müzik benim favori melodim oldu hatta site yorumlarında okuduğum kadarıyla uyandırma melodisi bile olmuş:)

Kidere kidere diye başlayan melodiyi indirmek için Tıktık
Jung ıl woo ilk my love filmi ile tanıdım, gerçekten de izlemeye değer bir filmdir. Oradaki karakterlerden biriydi, hatta şu sıralar paradise ranch dizisindeki Yeon-hee Lee güzel bir ikili olmuşlardı:)Bir şişe soju içesim gelmişti hani:) İzleyen anlar, anı mantık a moment to rememberda da vardı ahhh... yalnız bu çocuğu sevemememin nedeni o zamanlar Bülent Ersoy'a aşırı benzerliğiydi. Sizce?

Photobucket


Tarih84

4 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Yapmaaa kötü bir fotoğrafçının kurbanı olmuş :) Yoksa böyle bir güzellik o 'şeyle' kıyaslanamaz bile :)

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: vallahi çocuğu keşfettiğim my love filminden beri bu benzerlik tatlılığına gölge düşürmekte:))

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Seyhan ve sen beni yarın geçin e mi? Kızım Bülü'ye ayrı koptum bu derece yani! Kidere ayrı olay sabahlar olmasın .) Öperim bebek

tarih84 dedi ki...

STİL DİREKTÖRÜ: ahh sorma facia:)) keşke benzemez olaydı hahaha:))