2 Nisan 2011 Cumartesi

Metabolizma Hızlandırıcı Çay Tarifi: Tadı Şahane =))

Photobucket

Diet listelerine illaki metabolizma çaylarını ekli görürüz, kimi zaman iğrenç kokulu kimi zamansa yapılamaycak kadar teferruatlı anlamsız gibi görünen çaylar.. İşte bu soruna çözüm gibi, tadı güzel, yapılışı basit, işlevsel, içtiğinizde bir değişimi fark ettiren bir çay tarifi sizlere.

Malzemeler:

-1 boru tarçın

-1 orta boy elma

-1 orta boy limon

- 1 tatlı kaşığı tane karabiber

-1 tatlı kaşığı karanfil

-3 litre su

Yapılışı: elma kabukları ile dörde bölünür, limon kabukları ile diklemesine dörde bölünür, tarçın, karabiner, karanfil, su eklenerek orta ateşte kaynayana kadar pişirilir kaynadıktan sonra kısığa alınır, elmalar iyice yumuşadığında söndürülür.Süzülere kapalı bir kapta güneş görmeyecek şekilde saklanır. Hergün günde 3 fincan yemek sonrası ısıtılarak içilir.

DİKKAT: katkı maddesi olmadığından saklama ve içim süresi yalnızca 3 gündür, üçüncü günün sonunda kalan içecek tüketilmemelidir! Ben haftada bir kes yapıyorum 3 gün devam ediyorum ve inanın o 3 günde bir farklı hissediyorum. Tarif benden denemesi sizden=)

Tarih84

5 yorum:

Syhn dedi ki...

iyi güzel de,
tembelleştirmesin bu metobolizmamızı..
sonuçta zaten çalışması gerekiyor :)

Aylin TÜRKŞEN AYSEL dedi ki...

Geçen gün Ebru Şallı'nın programında Berna Laçin bu çaydan söz etmişti. Selahattin Dönmez'e ait bir tarifmiş. Sende gördüğüm iyi oldu, hatırlamış oldum. Tez elden içmeye başlayayım.

tarih84 dedi ki...

Syhn: valla beni çok rahatlattı sanki arındırıcı gibi, zaten haftada bir kez yapıyorum hergün devam etmiyorum sadece 3 gün.Bir kez de olsa dene:)

Aylin Türkşen Aysel: tavsiye edilir:) tadı çok hoş ilk defa diet bir ürünü sevrek tüketiyorum.

Pinky dedi ki...

annem de yazın yapıyordu bu tarifi Tarihcim ve gerçekten diyet uygularken kilo vermesine yardımcı oldu :) tadı da güzel daha ne olsun.

tarih84 dedi ki...

Pinky: baya beğenilen bir tarifmiş doğrusu, yendien yapayım da içeyim azıcık canım:)