5 Nisan 2011 Salı

Knorr Yöresel Lezzetler: Analı Kızlı Çorbası Tam Bir Hayal Kırıklığı!

Photobucket

Knorr ürünlerini çok sevdiğimi hatta yeni çıkan bardaklık hazır çorba serisine bayıldığımdan bahsetmiştim. Ailecek sıkıntılı günler geçiriyoruz, bir yakınımız son günlerini yaşamakta, benim okul telaşım derken güvenilir markaların aile sıcaklığındaki ürünlerini eve doldurduk. Maksat bu sıkıntılı günlerde pratik, yormadan ev sıcaklığında bişiler yemek-içmek. İşte kışın vazgeçilmez doyurucu lezzeti çorba seçeneklerine yöneldiğimde nedir ne değildir demedin KNORR markasının ürünlerini doldurdum sepete. Analı kızlı ise ilk seçtiğim, en çok merak ettiğim, yıllarrr önce Antepte içip hastası kaldığım lezzetle başlayım dedim. Beklentim tabiki yüksek değildi, zor bir çorba, hemde hazır poşetlerde, sonucunu da bu kadar vasat beklemiyordum.

Photobucket

İşte pişmeden önceki hali, taneleri görüp de köfteleri zannetmeyiniz onlar köfte görünümlü nohut! Şimdi bu noktada bir açıklama yapmak gerekli: analı kızlı çornası köfte ve nohutu içinde barındırır. Anası: içli köfte gibi dir, Kızı: bulgurun minik köfte şekli verilmişidir. Bunun yanında Güney Doğu yöresine has çorbalarda illahi nohut da eklenir.

Photobucket

İşteeee bu kadar bilgiden sonra tarife uygun çorbayı koydum ateşe, diğer hazır çorbalardan daha uzun nsürede pişecekti içimde bir umut köfte bulmaya dair... derken arada bulgur yuvarlağımsı köftemsi bişiler vardıysa da karıştırıken eridi gitti! Sorarım Knorr sana madem maliyeti fazla olacaktı nedne giriştin bu çorbaya, hani köfte, hani knor farkı, hani yöresel lezzeti tadı? OLMAMIŞ KNORR OLMAMIŞ!

Tarih84

4 yorum:

Peri dedi ki...

Bu yeni çıkan çorbaların hepsini denedim ama pek olumlu sonuçlar alamadım. Ya ekşi oldu tadı ya içindeki köfteler dağıldı ya da bulgurlar iyi pişmedi. O yüzden eski serilerin yani domates, ezogelin v.s. onların içine ince bulgur, şehriye ya da patates doğrayıp bir de kendi özel sosumdan hazırlayınca kimse hazır çorba olduğunu anlamıyor bile... Size de tavsiye ederim. :D


http://perikanali.blogspot.com/

tarih84 dedi ki...

Peri:zaten hazır yanı pek kalmmaış bu işlemlerde:)) valla ben pes ettim hazır çorbaya son, fincanda 2-3dk çorbalarını hala seviyorum ama diğer çeşitlerine bulaşmam, çok da beğendiğim bir markaydı oysaki.çok canım çorba isterse yaparım şehriyeyi geçerim.

Adsız dedi ki...

Bende gecen kremali tavuk corbasi yaptim ama inanmasi biraz guc olsada icinden 4. 5 adet erkek. Saci cikti ilk gordum belki pisirirken toz falan dusmustur dedim ama yerken bide ne goriyim. Bi tane daha ve tencereye daha dikkatli bakinca bi tane daha resmen sok yasadim daha once hic olmamisti ama yinede boyle bi marka nasil boyle bi hata yapar inanamadim

Tuba Yıldırım dedi ki...

Analı kızlı içinde ki köftelerin tadı korkunç