24 Mart 2011 Perşembe

Tuğba Kuruyemiş: Çikolata Kaplı Kahveli, Bademli Harika Drajeler!

Photobucket
Çiğdem sevdasına onlarca kuruyemişçiyi geçip tadına, tazeliğine güvendiğim çıtırlığını sevdiğim lezzeti almak için Tuğba kuruyemişe kadar yürüdüm. LÜTFEN: İzmir-Bornova merkez göbeğe de bir mağaza açın, aşağıdaki şubelere yürümek bazı günler zor oluyor.
Photobucket
Gün içerisinde çankaya tarafında işim olduğunu hatırlayıp atladım metroya vee yine koskocaman Tuğba kuruyemiş mağazasıyla karşılaştım.Elimde 15dk önce alışveriş ettiğim T.K. torbalarıyla daldım içeriye.Sanki bunun kokusunu almışçasına arkadaşım aradı acilen bir kahve molasına ihtiyacım var, anlatacak çok şey var sana geliyorum...hemen drajelere yöneldim...Türk kahvesi çektirirken bir yandan seçeneklere baktım. Bu harika atıştırmalık çıtırlar yeni üretim.Kpss kursuna giderken dersanenin tam karşısındaki dükkana neredeyse dersanecek bolca para harcadık.Akşam iş çıkışı gelen evine ya da iş çıkışı açlık bastırsın diye bu tatlara bolca dadandık, soya kaplı fıstığı gazoza katık edip ders dinlediğim günler çok eski de değil:)
Photobucket
Zaten lokum ve çeşitlemeleri ile ününe ün katan firma biraz caziplik katmak biraz da korkmadan alışveriş edebilmemiz için minik ama fazlasıyla yeterli kutulara drajeler hazırlamış. Sadece 3 tl. Badem de seçsen, fıstık da kahve de! Ben de kahve çekirdeği ile badem kaplamalı olanlarını aldım. Beni tanıyanlar bilir tatlı sevmem, çikolata yutkunmakta zorlanırım ama beyaz çukulatayı arada yerim. Kahve drajesi içinde sütlü-bitter ve beyaz çukulata kaplı seçenekler olunca çok sevindim.Ben de kahvemin üzerine aldım 2 draje. Ahhh kahve çekirdeği şahane! Hatta cumartesi aile günü vardı, çay tatlı yeniden çay faslı sonrası saat gecenin 2si olduğunda dedim bunları ayıltmak lazım aldım elime kahve draje kutularını misafire hoşgeldin şekeri uzatır gibi dağıttım.TEPKİLER: ohh şimdi oldu! içimiz ferahladı bunu bolca yapalım:) Tebrikler Tuğba Kuruyemiş, yüzümüzün akı, gururmuzsun.Uygun fiyatların karşılığında kaliteli lezzetin, yörelere saygın takdir edilesi. İzmir serisini çok seviyorum.
Tarih84

1 yorum:

Kuruyemiş makinaları dedi ki...

Yazılarınız çok güzel teşekkür ediyoruz Kuruyemiş Makinaları olarak