12 Mart 2011 Cumartesi

Arçelik - GUSTO Çay Makinası: Çalışma Masamın Kraliçesi:))

Photobucket
Resimdeki çaydanlığın beneklerinden anlaşılacağı gibi teşhir değil kullanıyorum, hatta bu resim ilk çayımı demlediğim gün çekildi!
Arçelik markasından bahsetmeme gerek var mı? Yokkk artık dediğinizi duyar gibiyim:)) Türk halkının gururu, kardeşceğizi Beko ile bir Dünya markası! Uzun süredir çay makinesi istiyordum, annem de inadına çay iyi olmaz, çiğ kalır der es geçerdi. Çaydanlık yakmamdan gına geldiği bir gün (ki benim suçum değil güçlü Arçelik ocağımız yakıyo:)) cannımmm!) ani bir kararla ilk Arçelik bayisinden bu şahane şeyi almış:)) Şahaneliği suyu bittiği an kendini durdurması, su kaynadığında kendiliğinden ılık moda geçmesi yirim ben seni yirimmmm:)) Benim gibi unutkan kişilere birebir. Arçelik derken yıl 2002, öss hazırlanırken bir reklam çıkmış: BEN ÇELİK, ARÇELİK..İÇİNDEN Mİ:)) ne reklamdı öyle! Hatta çelik robot 60tl satılırdı, Japonya'ya 10bin adet sipariş verildi haberini bile dün gibi hatırlıyorum, pahalı diye ailemden istememiştim meğer içimde kalmış:)) hala hatırlarım:))
Photobucket
NOT: bu aralar mikrodalga fırına ihtiyacımız var,annemi ikna etmek bazen zor, 3 katı pahalı katı meyve sıkacağını ikiletmezken, fazla pahalı olmayan bazı şeylere iknası zor oluyor:((


Evvet çay makinemizi de odamıza taşıdık, çay kolikliğimi dindiricisi:)) Sıra ders moduna geçmekteydi. Mart ayında kpss maratonuna başlayacağım demiştim lakin ayağım, okulum, öğrencilerim derken istediğim gibi odaklanamadım. Böyle olmaz diyerek Salı günü soru bankası setlerimi aldım. Çokk mu göründü gözünüze, bunlar sadece ön başlangıç, ara sıcaklar diyelim. Asıl nisan ayında kitap fuarındaki indirimlerle coşacağım.
Photobucket
Ders çalışma moduna tek çay+kitapla girmek olmaz, bir de kalem kutu düzenlemesi lazım. Okula giderken, ek malzeme gerekirken (uç, silgi, zımba...) kullanılacak bir de kuru boya, keçeli boya kalem kutularım ayrı:)) Kabul ediyorum ben bir kalem kutu hastasıyım hatta kırtasiye hastalığı desek tam olacak!
Photobucket
Bunlar da en sık kullandıklarım.
Photobucket


Anlaşıldığı üzere yoğun günlerim başladı, fazla nette olamayacak, sıkça yazı yazamayacağım..bu süreçte unutulmamayı dilerim. Sevgiyle kalın...


Tarih84

13 yorum:

Pinky dedi ki...

güle güle makineni çaykolik Tarihcim, afiyeter olsun :) biz çaydanlığı bir kaldırdık pir kaldırdık, hatırlamıyorum şimdi nerede kendisi :) uzun zamandır kullanıyoruz bunun üstü porselen olanından. çok rahat bi buluş. çaydanlığı ocakta unutup, suyunu çektirip, tabanının gövdeden ayrılmasına son!! :)) ben de çok unuttum çok.

Gülcan dedi ki...

size bol başarılar dilerim.

tarih84 dedi ki...

Pinky: ahh sorma, annemden saklayıp gizlice az parlatmaya götürmedim çaydanlıkları:)) çok unuttum çookk, cezveleri hiç söylemeyeyim:)) valla pratik, çayı sıcacık sevenler için olmazsa olmaz bir alet.

Gülcan:teşekkür ederim, ders çalışmakla olmuyor şans başarısı da önemli, sağolun.

YILDIZ dedi ki...

Demek ki sen bir çaykoliksin bir de kalemlikkolik:))

Derslere güzel güzel çalışırsın umarım,bol şans diliyoruz Demir ve ben..

Joey Potter dedi ki...

Hımm iyi bir çözüm olmuş ama teknoloji ile aran iyi değil senin :P Bunun da başına bir iş gelmesin :p ATTIK ÇAYDANLIK YAKMAYA SON! bu iyi bir reklam sloganı olur ha ha :D

tarih84 dedi ki...

YILDIZ: Demirimizin güzel annesi, sizin masum dilekleriniz kabul olur inşallah, bu yaz atanmış, mutlu olurum:))

Joey Potter:valla suyu bitince hemen kendini kapatıyor ablası, ısıs artınca bir terslik var diyor:)) pek bişi geleceğini sanmama ama konu ben olunca teknoloji bilemiyorum:)) gelecekte neler olacağı bilinmez:))

çeşnici Handan dedi ki...

Başarılar dilerim canım merak etme seni unutmayız güzel haberler bekliyoruz bu arada kalem kutularına bayıldıııııım. Sevgiler.

tarih84 dedi ki...

çeşnici Handan: teşekkür ederim:)) güzel haberleri cümle alem duyurucaz yaza inşallah:)) hatta bloglar arası zincirleme kurulacakmış:)) sevgiler, mutlu yarınlar...

cecilia dedi ki...

bende çay içmeyi severim ama dikkat ediyorum yine de günde 3 bardağı geçirmiyorum, bu arada kalem kutularına bayıldım, çok güzeller, hastalığını haklı çıkarıyor :)

tarih84 dedi ki...

Cecilia: ben malsef çaykoliğim, diet yaparken bile sınırlayamıyorum:((

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Kuzum kitap kurdum ya, bol şans her açıdan anlarsın sen. Ben çay sevmem pek anlamam yani .) Ama seni severim bilirsin sarıldım kocaman.

tarih84 dedi ki...

Stil direktörü: tatlım benim, çok çokk kocamannn öptüm seni:)

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız harika... ilgi ile takip ediyoruz. daha sık güncellenen paylaşımlar ile sitenizi devamının sürmesini tavsiye ediyorum.

http://sanayitipicaymakinesi.com/
http://www.remtamutfak.com/
Çay Makinesi
Çay Makinası