26 Mart 2011 Cumartesi

Ara Sıra Bazı Bazı:Bazı Parçalar Orjinal Halde Kalmalı

Ara sıra bazı bazı: yılların eskitemeyeceklerinden. Yeşim Vatan'la dinlediğim meğer Nilüfer'in unutulmaz parçası olduğunu öğrendiğim şimdilerde 12 düet albümünde Malt grubu ile yeniden can bulan parça.Gençler, rock severler beğenmişti ama ben sevemedim.Bazı parçalar orjinalde kalmalı ya da orjinale sadık kalınmalı. Parçasının aşka yakaran ne olursa olsun yeterki gel diyen kadının haykırışına aykırı bir yenileme!
Parçanın el değmemiş hali!

Yeniden can bulmuş, yeni nesile ulaşmış, benim vurgunu olduğum versiyonu!

ŞİMDİ DE ŞARKININ HAKKINI VERMELİ!
jung woo bir duy sesimi!
Photobucket
Gözümle gördüm, gönlümle sevdim seni
Vazgeçemem ki,
Bir zulüm etsen, sevemem desen yine
Git diyemem ki.
Var mı söyle, var mı söyle benim gibi?
Canın ister güldürürsün,
Canın ister öldürürsün
Aşkının kölesi oldum
Sevgilimsin sen bilirsin
Ara sıra, bazı bazı
Gelsen bile gönlüm razı
Yeter ki görsün gözlerim
Aşkın olmaz, çoğu azı
Nerdeydin demem kimleydin demem
Seni sevdim bir kere
Madem ki sensiz yaşamayam ben naz etmem boş yere
Var mı söyle, var mı söyle benim gibi?
Canın ister güldürürsün,
Canın ister öldürürsün
Aşkının kölesi oldum
Sevgilimsin sen bilirsin

Jung Woo: Seni öyle çok sevmişim ki, öyle içime işlemişsin ki yıllar geçmiş sen geçememişsin. Alternatifsiz, teksin, benim yüreğimde en kuytu köşedesin. Bazen kızmışım kendime, platonizm sınırlarını aştım diye, çekmişim kendimi ama sen hala aynı yerde kök salmaya devam etmişsin.

Yüreğimin en kuytu köşesinde, güvenlice kök salmaya devam edercesine...Ulaşılması güç bir yerde benden bir haber! İşte bu da KADER! Belki bir gün bir yerde hiç umulmak ve beklenmedik halde... Yıllar sonra yeminimi yediren adam! İlişkin olduğu halde, haramken, yine de seni sevmeye devam ediyor, isyan ediyorsa...susmak..beklemek..vardır bir bilinen demek...
Tarih84

4 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Şarkı pop ama sen arabeske bağlamışsın ne haramı ya :) Koy gözüne rahvan gitsin :)) Şarkının tamamını ilk kez dinliyorum sanki ben de Yeşim Vatan versiyonunu sevdim. Jung Woo Suu Duy sesimiziii şu kızı bırak ha ha bak burada senin için çarpan gencecik bir kalp var esmer güzeli hemide. :) Kaçırırsan üzülürsün :p

tarih84 dedi ki...

Joey Potter:yerim seni yerim canım lati lokumum kankam benim:)) hahahah:)) azından bal damlıyo bal petek petek bal, kraliçe arım benim:)

Adsız dedi ki...

ara sıra bazı bazı aslında las grecas' a ait "que bonita a quella noche" isimli parçadır aslı flamenco rock tır.

tarih84 dedi ki...

Adsız: öncesi hakkında bilgim yok ama parçanın bu hali benim için fazlasıyla makbuldür, sağolasın bizleri bilgilendirdiğin için:)