21 Şubat 2011 Pazartesi

Yer Gök Aşk'tan, Lale Devri ve Muhteşem Yüzyıl'a Oyuncu Transferi

Photobucket

Arkanı kolla Toprak! Gözünü kırpmadan ablasını bile harcayan Yeşim, seni bir lokmada yutar! Basma elbisen, masum suratın, ağlak gözlerinle İstanbul- kurtlar sofrası entrikalarında ellerinde kalırsın!

Bu akşam ekranlara gelen Yer gök aşk dizisi Yusuf ve Havva nişanında süpriz konuklar vardı. Lale devri izleyicisinin önceden beklediği bir ziyaretti. Sözde: Çınar ile Yusuf yani (iki dizi başrolü) kan kardeşmişler ( sorarım Yusuf, Çınar evlenirken siz neredeydiniz?) neyse iki dizi menşeyi de Kayseri olunca, dizi kaynanaları da lanet edilesi tipler, kız kardeşler esas oğlana yasak aşk besleyince uyum yakalandı. Asıl bomba ise ana karakterlerden biri olan Toprak'ın Lale devrine başrol olarak transfer edilişiydi. Diziler hakkında ön bilgi isterseniz yazılarım size bir parça yardımcı olacaktır.

Yer gök aşk için tıktık , Lale devri için tıktık

Toprak, aşık olduğu adamın ablası tarafından kanca atılması ile geri çekilmişti.Edebi ile köşesindeydi.Doğru bildiğini söyler, sevilir sözüne güvenilir bir karakterdi. Derken Çınar diziye dahil oldu, yasak aşka yelken açıp sonra da denize atlayıp karaya kaçmak isteyen bir kurban gibi. Toprak nişanda dayanamayıp kendini dışarı atınca Çınar yetişti kınalı yapuncağa o da derdini anlattı.Gel evlenelim, görünürde karım ol.Ben de kızımın yüzüne ileride temiz bakayım, Yeşim benden ümidi kessin, sen de ablanın eşi olacak Yusuf'tan uzak kalır kendi ruhunu dinginlersin dedi.Öyle edildi, böyle edildi Toprak& Çınar hikayesi başladı. Lakin İstanbul ayağında nasıl ikna olundu bilinemez nikah masasında Yeşim gelinliklerle beklemekte, Allah Allah, Çınar basmış nikahı Toprak'a gelmiş..valla o evde durduğu her gün bu kızın canı tehlikede benden söylemesi!

Yer gök aşk dizisinden bir oyuncu transferi de Muhteşem Yüzyıla oldu. Toprak'ın işe yaramaz kocasına senaristler daha fazla işe yaramazlık yazamayınca adamı ölüm döşeğine düşürdüler.Zaten karısını bıçakladığı için hapisteydi şimdide ince hastalıkta yataklara düşmüş halde. Muhteşem yüzyıla da divan üyesi olark geçti, rolü küçük lakin tarih sahnesinde divanda yeri var.

İlerleyen bölümlerde her iki dizi içinde neler olacak beklemedeyiz, taze kan, yeni bir soluk.. diziyi tekrardan izleme isteği hadi bakalım.

Tarih84

5 yorum:

Adsız dedi ki...

bence toprak lan yusuf olsun hava yalani ciksin

KOVA KADINIYIM BEN... dedi ki...

bu da yeni akı olur.
aynı akanlın dizileri oyuncualrını kombinleyip stilini yaratma

Zuzu dedi ki...

Ben de tesadufen izledim =) Lale devrini rastlarsam takip ediyorum , sok oldum ama sevindim yeni kan olmus =) Gerci artik lale devri mi yoksa yesim devri mi bilemedim. Cinar bi dusunce Lale'nin son gunlerdeki sozlerini ahaa =) Babaannem gibi oldum =D

Joey Potter dedi ki...

İyi de bu Çınar esmer masum bir kızla evlenmeyecek miydi? Öyle baktım bir ara nikah lafı falan geçiyordu. Eee ne oldu?

tarih84 dedi ki...

Adsız: ilk yazımda bahsetmiştim boleheynke göre ilerleyecek o nednelede yusuf anca toprağı kaçırdığı için başını taştan taşa vurur.havva azına edeck o kesin.

Kova kadınıyım ben:eskiden yalan rüzgarı ile cesur ve güzel dizileri vardı, aynı yapım şirketinindi sadece farklı şehirlerde çekilirdi.louren diye bir kadın vardı 10 yıldan fazla yalan rüzgarında oynadıktan sonra orada yatacak adam bırakmayınca(dizi icabı:)) ) cesur ve güzele transfer olmuştu. bizdede bu kadar dizi, bu kadar oyuncu bolluğu buna rağmen belli şehirlerde dönüp durulursa elbet bu paslaşmalare olacaktır.reytinge göre şerbet misali.

Zuzu: Laleye muhteşem replikler yazıldı son zmanlarda, kızın oyunculuğu da iyidi yakışmıştı halbuki.Topraktan yeni açıklama lale rolü ilk bana teklif edildi, takım değiştiren futbolcu açıklamaları gibi.neyse lale devri sarpa sarmnıştı iyi oldu şimdi daha bir heyecanla bekler olduk:))

Joey potter: kuzum o kızın reyting ışığı tutmadı, yeşim onu çiğnemeden yutardı.düğün günü kızın azından girdi burnundan çıktı ağlattı çınara yar etmedi, kız nikah masasından kaçtı.

NOT: çınarla çok ani oldu toprak ama ilk hamle çınardan geldi illaki aşk olacak bu ikilide.