10 Şubat 2011 Perşembe

Türkiye & Güney Kore Maçı: Dostluk 61 Dakikayla Sınırlı Kaldı!

Photobucket
EURO 2012 elemelerine hazırlanan milli takımımız,hazırlık maçlarına başladı.Türkiye & Güney Kore dostluk maçıyla devam edecekti.Madem alınacak skor elemeleri etkilemeyecek dostluk kazansın istedik.Maçın Trabzon Avni Aker Stadı'nda olacak olması ayrı bir tartışma konusuydu.Yıllarca ülkemizde milli maça hasret biz, İzmir ya da İstanbul dururken Trabzonun seçilmesi katılımı ciddi şekilde etkiledi.Bu anlamsız inad olmasa daha büyük bir coşku olabilirdi.

Maç başlangıcında FIFA tarafından 2012 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Kazakistan'a attığı gol ile yılın en iyi golü ödülene layık görülen Hamit Altıntop'a ödül verildi. Karşılaşmayı bazı Kore Gazileri ve Kore Gazileri Varisleri de izledi. Maç öncesi taraftarlar, milli takıma tribünlere çağırıp alkışlayarak destek verdiler.
Dostane giden maça agresip bir futbolcu damgasını vurdu.Hem de bu futbolcu millim takım kaptanı, lider konumunda, lakin konumuna ters ve böyle bir maçın amacına uymayacak hareketi ile 61. dakikayı zehir ettirdi bizlere.
Dakika 61:
Ja-Cheol Koo, Emre Belözoğlu tarafından çok sert bir faule maruz kaldı. KIRMIZI KART! - Emre Belözoğlu ikinci defa rakibine sert girince kırmızı kartı görüyor.
Orta okul- Lise dönemimde bu adamı nasıl sevdiğime inanamıyorum.Gençlik hatası, agrasif karakter.GS maçlarını aralıksız takip eden, UEFA dönemi istanbul'a maçlara giden, fotomaç,fanatik gazetesinde bile formalarla elimde emre bayrağıyla resmi çıkan ben, Allahım bu adam iyiki italyaya transfer olmuş da gözden ırak olan gönülden de defolmuş.
Güney Kore ve Dünya karşısında dostluk maçında düşmanlık sergileyerek yüzümüzü öne eğdirdin ya utanıyorum...başka da sözüm yok!
Tarih84

4 yorum:

~kendisi dedi ki...

Dediğin gibi çok üzücü ve utanç verici bir durumdu :( Bir de her ne kadar boyları bizim oyunculardan uzun olsa da kemik yapısı olarak çok zayıflar. Dokunsan kırılacak gibi bir görünümleri vardı, bir de darbelere maruz kalmalarına çok üzüldüm.

İzlerken Koreli beğendiğim oppaların yanı sıra bir favori de Kore milli takımından edindim :D Ki Sung Yueng <3 Bir bu kalmıştı zaten, he he :D

tarih84 dedi ki...

kendisi: allah seni bir futbolcumuz eksikti:)
ama haklısın biz ki dünya şampiyonasında bile son dakikaları bırakmış dostluk kazansın diye el ele vermiş ülkeyiz yakışmadı.ayrıca skor iki takım için de önemli değildi.

Syhn dedi ki...

abimin yorumu :
güney keyle aramızı bozacaklar yaa

:=)
fazla söze ne hacet :/

tarih84 dedi ki...

syhn: hakkaten de abin pek şekerce yaklaşmış duruma. Güney Kyele bozmasınlar aramızı, biz severiz onları:)