18 Şubat 2011 Cuma

MİM: Hangi Çizgi Film Kahramanı Olmak İsterdiniz?

Photobucket
Sevgili arkadaşım Hayat Güzel beni mimlemiş. Hangi çizgi film kahramanı olmayı isteyeceğimi sormuş. Bu aslında çok zor bir soru. Hangi karakteri omak istemeyeceğimi biliyorum da hangisi olmak istediğime karar veremiyor bir türlü bünyem:))
Şirinler çocukluğumun çizgi filmi olmasına rağmen tek birini seçmek zor, Arı maya ise başlı başına fiyasko.Arı mayayı çok salak bu arı der sonrada tvye yapışarak vızıldar, izlerdim:))
Photobucket
Gossip girl dizisinin bana göre çıkış noktasıdır bu çizgi dizi! Beverly Hills Teens ,Bianca olmak istemesem de en sevdiğim, azıcık kırık bir karakterdi. Şimdilerde de Blair'i sevmem pek de tesadüf olmasa gerek:))
Photobucket
Şeker kız candy ahhh ahhh...ülkecek seyreedilen bir anime.Vataşiva kendy diye bağırındığımız, ev hanımlarını ağlatan, Entınyyy diye çığırttığımız okul kolidorlarındaki hatıralar.Orta okul, lise dönemlerimize tekrar tekrar damga vuran dizi. Sonunu asla öğrenemedik malum TRT yaş sınırını arttırıcı sahneler görmüş ki yarıda kesti.
Çizgi filmde bile sansür koyan nadir bir kanal!
Gerçi ben pek entıny seven biri değildim, kızın etrafındaki tüm adamların kızı karşılıksız sevmesi güzeldi. asi genç yahşi ikemen Terry ile olan anlayamadığımız aşkı, Terrynin terkedişi, aile dramı...ilk çizgi aşkımız olan Teryy ahhh Terry, ağlatan erkek sevilir mantığı işte:)) Sırf Terry candy'i seviyor diye bile bu karakterin yerinde olma isteği geldi off durum fena:)) bu mimin elini yüzünü toparlamak gerek:)
HEİDİ, sanırım bu kızın yerinde olmak isterdim.Şimdilerde elime orjinal romanını aldığım karakter.Onun yaşama bağlılığı, küçük şeylerden mutluluk diyarı yaradışı, doğallığı, hayat enerjisi, iyi karakterli karakter oluşu:)) ben heidi olmak isterdim.İlk okulda LALA LALİLİİİĞĞ diye az bağırmadım, okual giderkenki kendimi oyalam marşımdı:)
Allahımmm bu da ne? Candy ne hale gelmiş, kimlerin eline düşmüş!

Photobucket
Biraz Nostalji:


Tarih84
Son olarak bu nostaljik mimi sevgili winpohu'ya gönderiyorum:))

3 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Canım Şeker Kız Candynin müstehcen sahneler içermesiyle falan alakası yok hem bunca yıl geçti aradan Star dahil pek çok kanalda yayınlandı hep aynı yerde kesildi. Mesele şu bu Manga ve Anime ayrı-ayrı şirketlere ait tam hatırlamıyorum ama Manganın Çizeri ile Animenin çizeri de farklı olabilir neyse netice iki şirketin anlaşmazlığı. Dağıtımcı şirketle Candynin yapımcı şirketi arasındaki anlaşmazlıktan doğan bir sorun. Çizer ölünce de öyle kaldı problem. Farklı dillerde fanvideolar ve final bölümü mevcut. Hatta bir site Türkçe alt yazılı Japonca dublajlı bölümleri yaınlıyordu.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: TRT gerçeğini kabul etmek gerekli, lady oscarın bile öpüşme sahnesini kesen, terry-candy öpüşme sahnesini kesen bir kanaldan bahsediyoruz.sitelerden sonunu ve alternatif sonlarını tabiki izledim.ekranlardan bildiğimiz kadarıyla hatıralarımda canlanan candyden bahsettim.sonuçta geçmişimizde İZLEDİĞİMİZ çizgi filmler mimin konusu. 115 bölümlük anime bir çok ülkede tamamlanmış.istenilse bizde de tamamlanabilirdi.parayı basıp bölümü alıp dublajlarsın bu kadar kolay.küçüklüğümde izlediğim kadarı kadarına göre yazdığım bir yazı.

Joey Potter dedi ki...

Ben başka bir şey söylüyorum bu ilk TRT de yayınlanmış olabilir ama yıllar sonra pek çok özel kanalda yayınlandı. Böyle bir imkân olsa onlar yapardı. TRT dublajı bile değiştiriyor o bir gerçek. Hatta bir röportajda okumuştum TRT de büyü denmez sihir denir diye. Ay Savaşçısının uğradığı sansür hele off of yani :D

Ayrıca Antohony'nin son ana kadar geleceğini düşünmüştüm hep. Bir türlü inanamadım öldüğüne :) Entıniiiiiii ühü hüüh :(