25 Şubat 2011 Cuma

Erkeklik İstisnai Bir Durumdur Fotoğraf Yarışması

Photobucket
Ülkemizde yaşanan bu cinsiyet odaklı yaptırımı ortaya koymak, bu konuya dikkat çekmek için Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Fotopya işbirliği ile bir yarışma düzenliyor. Yarışma herkese açık. Çok hızlı çalışmak gerekiyor çünkü son katılım tarihi 1 Mart 2011. 8 Mart’ta başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 30’un üzerinde ilde eş zamanlı sergiler düzenlenecek. Sergiler daha sonra, Almanya, Bulgaristan, Romanya ve İtalya gibi bazı Avrupa ülkelerine de taşınacak.

Toplumsal cinsiyet rollerini tersten gören fotoğraflarınızla siz de katılın, içinde yaşadığınız topluma, fotoğraflarla katkı sağlayın. Deklanşöre, bu defa da, toplumsal farkındalığı arttırmak için basın.

Nasıl Katılabilirsiniz?
Yarışmaya katılmak için Fotopya üyesi olmanız yeterli. Aşağıdaki linke tıklayarak fotoğrafınızı yükleyebilirsiniz.


Yarışmaya Fotoğraf Yükle

1 Mart 2011"e kadar tüm üyelerimiz toplam 4 adet fotoğraf ile katılabilir.

Yarışmaya/projeye fotoğraf gönderen üyelerimiz;

1 - Gönderdiği fotoğrafların kendisine ait olduğunu,

2 - Gönderdiği eserin "Erkeklik İstisnai Bir Durumdur" Fotoğraf sergileri kapsamında sergilenmesini

3 - Eserle ilgili oluşabilecek herhangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu KABUL ETMİŞ sayılacaktır.

Fotopya Fotoğraf Yarışması Temel Kurallarını okumak için tıklayın...

Erkekler ağlamaz diye şarkı yapılan bir ülkedeyiz, kadından mühendis olmaz, elinin hamuru ile işe karışılmaz... bu kalıp yargılar desteklenirken bir yandan da eşitlik, özgürlük, istismara hayır diyoruz...asıl istismarı bu kalıp yargıları destekleyici davranışlarda bulunarak biz bize yapmaktayız.Sevgili arkadaşım Stil direktörü'nün yazısı sayesinde bu yarışmadan haberdar oldum.Paylaşalım ki eşitlik ve özgürlük denizine attığımız taşın halkası yayılsın, tüm denizi kaplasın, sesimiz duyulsun!
Tarih84