9 Şubat 2011 Çarşamba

Eğitim İnsanın Keyfini Beklemez!

Photobucket
Resimden de anlaşılacağa üzere okul günlerim yeniden başladı. Atamız, kız- erkek demeden herkese eğitim hakkını tanıdı, sayesinde bu günlere gelen eğitimin bir parçası da ben oldum. Aydın'da yüksek yapmaktayım. Ameliyat öncesinde ara vermiş ameliyat sonrası yatağa mahkum günlerimde bolca özlediğim okul günlerime finaller vasıtasıyla geri döndüm. Doktorum ayağımın üzerine basmadan ve ayağımı 90 derece dik tuttuğum sürece bir sorun olmayacağını söyledi ve 7 şubat günü okul günlerim yeniden başladı.Pazartesi 3 sınava girdim. Normalde uykusuzluğa dayanıklı olan ben, yorgunluğun verdiği halsizlikle her fırsatta uyudum.EĞİTİM İNSANIN KEYFİNİ BEKLEMEZ! Neyse okula giderken annem yaşlı gözlerle çaresizce beni uğurladı, taxi, servis, otobüs, dolmuş derken okula vardım.Burdan Aydın belediyesine sesleniyorum: otogarda taxi durağı nasıl olmaz! zaten şehirde otobüs de yok dolmuş tek vasıta aracı, enteresan bir şehir.Dur amca müsait bir yerde ya da köşede inebilir miyim de yok, illa durakta ineceksin. Neyse Allahın verdiği güç, sevenlerin duası, okul aşkı, final heyecanı...ya Allah ya Bismillah derken vardım okula.Okulda da çok yardımcı olundu doğrusu.Allah razı olsun her bir kimseden. Ahh hele kızlar perişan oldu, dönüşte otobüse binerken üzerlerine yuvarlanıyordum az daha, yorgunluktan koltuk değneklerini tutamaz olmuştum.Avuç içlerim de su topladı.Olacak o kadar eziyet canım.
Photobucket
Evet vaziyetten anlaşılacağı üzer ön koltuğa ayağımı koyarak oturdum.Sabahki sınavım zorlu geçti diğer sınav aralarında da uyumuşum:) Çok çalışkan olmanın verdiği rahatlıkla tabi:)) Ama öyle şimdi bu konuda hiiç ağırbaşlı olamam, ineklik ruhu var bende:) Ya da garantici tavrım... Bir insan soru bankası gördü diye duygulanır mı? Evet ayağımın üst tarafında görülen eğitim bilimleri soru bankasını görünce alçım çıksın kpss çalışmaya başlıcam dedim, nasıl özlemişim nasıl , sanırım ben deliyim! Asıl bombayı sona sakladım.
Son sınav saat 16:00'da oldu.Yaklaşık 3 saatlik arada uyumuş kalmışım, kızlar da salon rahat, sıcak, ben de tokum diye gitmişler, ben uyuyorum diye salondakiler sessiz kalmış derken sınava dakikalar kala bir gürültü ile uyandım.Melike, canım sağolsun arada dürtüklemese uyanamazdım.Kız resmen Uyan Tarih abla dedi durdu:) Kendisi çocukluk arkadaşımdır hala abla der canım benim. Hatta kopya istemek için fısıldarken bile=)) Neyse sınav başladı ilk 7dk soruların neredeyse tamamını cevapladım.Ama buğulu görerek kendimi tokatlayarak derken kafamı geriye yasladım ve yeniden uyuya kalmışım.İNANAMIYORUM, BEN VE SINAVDA UYUMAK, ŞAKA GİBİ HALA İNANAMIYORUM, SINAVDA UYUYA KALMIŞIM, DURUMU FARK EDEN HOCA DAYANAMAYIP GELDİ UYANDIRDI:)
Derken melike seslendi, ben uyuyorum napıcam dediğimi hatırlıyorum, Melike'nin beni takmadan sınav kağıdına gömülüşünü:)) Neyse son 5 soruyu da cevaplayıp yeniden uyudum.Sınav biticek denildi Melikeciğime kopya verdim hocada gülerek bizi izliyor:) Allahım fıkra tadında bir gündü.Sınav sonrası Aydın'ı gezerdik malesef beni bırakmaya kıyamayan arkadaşlarımla planlar iptal kaldık, evlerimize döndük.İzmir'e indik, servise bindik, merkezde inip kokoreç hasretimi dindirip eve döndüm.Hayatta boş taxi geçmeyen caddede anında taxi bulmam Hızır aleyisselamın sayesinde...
Eve gelince direk uyudum ve ertesi gün avuç içlerimin acısı, ayağımın zonklaması ile yeni bir güne yine de mutlu başladım.Şimdilik bu kadar, kalan gelişmeler daha sonraki günlere, 14 şubat sınavım bitene kadar hasretim sizlere sevgili blog sakinleri xoxo
Tarih84

10 yorum:

İrma dedi ki...

ay canım ya kıyamam valla nedir bu eğitim aşkı:)) sınavda uyuman da komik olmuş gerçekten sen yanımda uyusan ben gülmekten sınavımı yapamazdım:)
bir de soru bankası görünce duygulanman yok mu ahh ahh neyse çıksın şu alçın da bool bool ders çalış çalışkan hanım:)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Benim güzelcim bugün sesin ilaç gibi geldi en kısa zamanda iyileş sarılıyorum sana canım.

tarih84 dedi ki...

İrma: normal olmadığımı kabul ediyorum doğrusu:) ders aşkı başka şey, hayatımın her gününe ayrı bir anlam katılmasını seviyorum.aslında aynı konuları çalışıyormuş gibi hissetsek de her okuduğumuz şey insan başka bir şey katıyor.ders iyidir, iyi gelir:)

STİL DİREKTÖRÜ: sesini duymak bana da çok iyi geliyor, içtenliğin ve beni dünyana dahil edişin, seviyorum seni tatlı arkadaşım:)

Joey Potter dedi ki...

Normal olmadığını kabul etmene sevindim :)) Mor fiyongun pek şekermiş alçının üzerine :) Bu halimle bile kokoşluğumdan ödün vermiyorum diyorsun :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter:aslen kokoşluk değil başka hiçbir çorak alçılı ayağıma girmedi hatta 45 numara erkek çorabı bile denedim.ama şu da gerçek kokoşu varken neden düxz şeylerle sınırlayayım kendimi di mi:)) hastanede ameliyat sonrası halimi bilirsin sen başımda savaroskili tacımla yarı ayık yarı baygın yatmaktaydım:))

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Anam sana kurban olurum ben ya!
Gerçek insan gibi insanım!

tarih84 dedi ki...

STİL DİREKTÖRÜ: ayy utandım:)) can kokulu arkadaşım:)

hayat güzel dedi ki...

kıyamam canım ya ne eziyetler çekmişsin... kpss çalışıcam diye tutturmana pek şaşırdım ama:) valla ben kpss kitabı görmeye bile tahammül edemiyorum, sen iyileşir iyileşmez çalışmaya başlıcam diyosun:)

sınavda uyumana çok güldüm canım:) kıyamam ne kadar yorulmuşsun demekki:) aman sınavlar iyi geçmiş ya çok sevindim:)

tarih84 dedi ki...

hayat güzel: ahh be canım kpss aşkı değil meslek aşkı, baksana fotoğraf çekildiğim kareye Baş Öğretmen Atamızın eğitim seferberliği fotoğraf karesini seçtim.ne mutluki sen mesleğini yapabilmektesin, öğrencilerinlesin dilerim bu mutluluğu bern ve benim gibi meslek aşkı ile yana her öğretmen tadabilsin.
uyuma konusuna gelince valla hala inanamıyorum.sonuç iyi de gülüyoruz ya tam uyusam sınav kalsa trajedi olurdu:) Allahtan çok sıkı çalışmıştım.

tarih84 dedi ki...

SCARLET: buradan yorum yazdığın için cevap veriyorum.Yarım saatteri bloğumun içine etmiş durumdayım, asla bilinçli değil ben kim yorum kapamak kim.tamamiyle 2011 blog spot ayar düzeni ile alakalı ahtta emsal vereceğim konumu yanlışlıkla sildim ve geride getiremiyormuşum.baya karıştı.ama yazdığım yorum acelece oldu ve yanlış anlaşıldı sildim.ben üçümüz için de demiştim kimse kimsenin düşüncesine karışmaz ki karışmöıyor da ayrıca kimse kimsey yorum yapmak zorun da da değil ki ben çok istediğim halde yorumlamaya fırsatım kalmadan es geçiyorum insanlık hali.ama yanlış cümle dizilişi neredenm nereye geldi.ÇOK UTANDIM HER NE KADAR YANLIŞ ANLAŞILMA ZİNCİRİ OLSADA, BENİM HİÇ TARZIM DEĞİLDİR BÖYLE ŞEYLER, SENİ ÜZDÜM KIRDIMSA ÖZÜR DİLERİM.BÖYLE HAKSIZLIĞA,HİÇ GELEMEM VE NE HİSSETTİĞİNİ AZ BUÇUK ANLADIM.

AYIBIM OLDUYSA AFFOLA, GERÇEKTEN ÖZÜR DİLERİM.