10 Şubat 2011 Perşembe

6 FİLM: Bitirmeye Fırsatım Olamayan & Sonuna Kadar Sabredemediklerim & Nasıl İzledim Diye Sabrıma Hayran Kaldıklarım.

Photobucket
Bitirmeye Fırsatım Olamayanlar:
İzmir- Aydın arası film molası şeklinde başlayıp sonunu göremediğim iki film. Eve gelince o kadar yorgun oluyorum ki sonuna netten bakmak aklıma gelmiyor. Yol 75dk olunca filmler bitmiyor.
Gece ve Gündüz: Klişe sayılacak, iki kuvvetli başrole yakışacak abartıda bir film. İzlenir mi izlenir. Orta ayar bir film. En çok hoşuma giden kısım: birçok olay oluyor haliyle kız aşşkın oğlanın acele etmesi gerekli kızı iki de bir bayıltıyor.İlkinde silahla kafaya vurarak, baktı kızın canı acıyor ikincisinde ilaçla, kız uyandığında mızmızlanıyor.Lütfen ilaç kullanma diyor yine tehlikeye düşüyorlar bu seferde asya usulü iki parmak hareketi ile.Kız her uyandığında başka kıyafet başka şehir ve kızdan muhteşem soru: bana baktın mı? her yerimi gördün mü?( sence bacım bakmadan nasıl alacak?)
The Back-up Plan:Klişelerle örülü enteresan bir film, orta seviyede.Jlo çok tatlıydı, oğlan sempatikti gerisi isteğe bağlı ister izleyin ister izlemeyin pek bişi kaybedilmez yani.
Not: İki filmin de sonunu bilmiyorum yazarsanız sevinirim doğrusu.İlk filmde tren sahnesinde kalmıştım.İkinci filmde ise soru işaretli yatağı çöpe attıkları sahnede.
Photobucket
Sonuna Kadar Sabredemediklerim:
Psychic: Enes Kaya
efsanesi oluşturan film. Enes kaya bir efsane mi hayır! Ama kendi çapında başarılı kabul. Aslen tercüman olan, düzgün Korecesi ile etkileyen biri. Filmde de müslüman bir Türk gencini oynamakta. Film beni pek sarmadı ilk 25dk de şutladım.
Cyrano Agency: Klişeden biraz uzak, ama ağır temposu ile beni de kendinden uzakta bırakan bir yapım oldu. Yarısını izledim gerisini merak bile etmedim. Romantik Kore yapımı izlemek isteyenler için iyi bir tercih. Filmin bir sahnesindeki müzik derin etki yapmakta.
Şiddetle tavsiyemdir bu MÜZİK!

Photobucket
Nasıl İzledim Diye Sabrıma Hayran Kaldıklarım:
I'm Happy: Ağır, depresif bir film. Hatta bayan oyuncunun oyunculuğunu beğenme aşamasına geldiğim ilk film. Daha önce birkaç dizisini izlemiştim. Hyun Bin çok başarılıydı, oynadığı karakterin kaderine acıdım. Malesef böyle hayatlar da var, başkaları yüzünden yazık olan hayatlar! Filmi izlerken bir ara gözüm kpss kitaplarına ilişti, ben de onları kesip para mı yapsam dedim=)) Film izlenir doğrusu. Ama film fazla uzun ve sonuna kadar nasıl dayandım bilemiyorum hala, sabrı olan başlasın ya da yarım yarım izlesin.
Mother: Bu filmi tamamlamam çok zor oldu, ilk yarı zordu! İkinci yarı oldu tam film ilerledi, aktı derken şok üstüne şok yaşadım. Film adını tam manasıyla hak eden bir yapım oldu. Ben de bacağıma öyle bir iğne batırmayı ve sonrada Tarkan'dan oynama şıkıdım şıkıdım şarkısında döktürmeyi isterdim.
Not:Filmlerin konuları çoktan yazıldı, çizildi. Ben aklımda kalan kısımları yazdım.
Tarih84

6 yorum:

şizo-mizo dedi ki...

anlattıklarından bir tek The Back Up Plan'ı izlemiştim ve beğenmiştim.. komik ve eğlenceli bir film.. yastığın atılmasından sonra sayamam tek tek şu oldu bu oldu diye ama işte bilindik romantik-komedi klişesi yaşandı tabi sonlara doğru.. işte adamla kadın ayrıldılar.. kadın baktı bundan baba olmaz diye döndü gitti.. sonrasında tabi adam anladı onsuz yaşayamayacağını ve evlendiler..

ya bu dizide bir doğum sahnesi var ki evlere şenlik.. yeminle kusacaktım.. o neydi öyle ya.. :D

neyse sonuç olarak hoş vakit geçirmek için izlenebilir bir film..

tarih84 dedi ki...

şizo-mizo: aaa bak şimdi yeniden merak ettim filmi:) ben de oğlan şirketleşmek istiyordu kız da finan işinden anlıyordu ortaklaşa hayatlarını güzelleştirecekler sandım, ekonomik olarak çok zor.burada çocuk okula paralı desek de neredeyse onlara göre bedavaya gidiyor.orada sistem çok fazla kazık.

~kendisi dedi ki...

Psychic filmine bayıldım ama doğaüstü güçler ilgini çekmiyorsa o kadar güzel gelmemiş olabilir. Ben bayılırım fantastik ve bilim-kurgu filmlerine.

Cyrano Agency fena değildi, pek çok kişinin beklentilerinden farklıydı.

Mother filmini sonuna kadar güzel bir şey çıkacak diye bekledim -ki zaten sonu şaşırtıcıydı- ama yine de acayip sıkıldım ben de.

The Back-up Plan filmini izleyeli çok oldu ama eğlenceli kısımları olduğunu hatırlıyorum. Adamın gamzesi vardı sanırım yanağında, o aklımda kalmış. Güldüğüm yerler olmuştu ama şiddetle tavsiye edebileceğim bir film değil.

Gece ve Gündüz'ü izlemeyi hiç düşünmedim, çünkü aksiyon filmleri beni sarmıyor.

I'm Happy de arşivimde bekliyor ne zamandır ama çok iç karartıcı bir havası olduğu için izleyesim yok.

Filmlerle ilgili benim yorumlarım da bunlar :)

tarih84 dedi ki...

kendisi: psychic çok yavaş geldi belkide devamı iyiydi bilemiyorum.
I'm happy ne kadar ağır gitsede kişi depresif anlatımı iyiydi, tahammül gücünün yüksek olduğu bir an izlemelisin. mother sonunda şok ettirdi bana.herşey bir kişinin bir zöü ile başlamış.işte ebebveynler çocuklarına verecekleri tavsiyelere dikkat etmeliler doğrusu.

Joey Potter dedi ki...

Ben bunu atlamışım yine. Ya Cyrona Agency büyük hayal kırıklığıydı, Mother ise tadı kaçtı en başından o kadar çok spoiler duydum ki :( Diğerlerini izlemedim.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: mother filminin müziği hoşuma gitmişti baş rol bayan oyuncuyu da çok severdim. kadın iyice gözümde şahlandı ayrı. ama mother filmi için bir spoiler okumadım, senin film tanıtımını beğenmiştim izlemek için ondan yana yakıla arandım ve yine senin sayende yaptığın dvd ile izledim:))

cyrona: açıkça beğenmedim ama farklı buldum yarım izlediğim için de pek filme verip veriştirmedim.